ارائه آب‌ شیرین‌کن کشاورزی در جنوب و تصفیه آب کشاورزی

تامین سیستم آب‌ شیرین‌کن کشاورزی در جنوب

آب ‌شیرین‌کن کشاورزی در جنوب ایران یک نیاز برای بهبود راندمان کشاورزی در کشور می‌باشد. به دلیل اینکه در چند سال گذشته وضعیت بارندگی خیلی نرمال نبوده است که باعث شده است که سطح آب‌های زیر زمینی پایین‌تر رود که در نتیجه شاهد شور شدن آب‌های زیر زمینی شویم که کشاورزان روی آن حساب باز کرده است.

این دستگاه یا همان تصفیه آب کشاورزی کشور می‌تواند باعث شود که آبیاری مکانیزه شود و جلوی هدر رفت آب گرفته شود. تصفیه آب کشاورزی در جنوب ایران در این چند سال باعث شده است که بعضی از کشاورزان که در طی سال‌های اخیر بخاطر شوری آب دست از کشاورزی کشیده بودند مجدد کار کشاورزی را شروع کنند و محصولاتی را کشت کردند که صرفه اقتصادی داشتند.

در بازارهای فروش محصولات کشاورزی در حالت کلی زمانی این محصول موفق خواهد بود که آینده خوبی داشته باشد که بتوانیم هزینه‌های نگه داری دستگاه تصفیه آب کشاورزی را به حداقل برسانیم لذا باید تمام دقت خود را بکار ببریم که خوبی از دستگاه تصفیه آب ro نگه داری کنیم.

بیشتر بخوانید: آب شیرین کن کشاورزی تهران

آیا تصفیه آب کشاورزی تاثیری در کشاورزی و باغات خواهد داشت؟

تصفیه آب کشاورزی باعث رشد کشاورزی شده است. به عنوان مثال در یک باغ پسته که EC آبان بالا رفته است هم محصول پسته در هکتار کاهش یافته است و هم رو به خشکی می‌روند که در جاهای که درختان با آب‌شیرین‌کن کشاورزی در جنوب کار شده است چون‌که EC مطلوب شده است هم درختان نجات پیدا کرده‌اند و هم محصولات در هر هکتر افزایش پیدا کرده است.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

امروزه کشاورزی به یک علم تبدیل شده است و هر کس که با این علم رو به جلو حرکت می‌کند قاعدتاً از بقیه جلوتر است. ولی اگر نتوانیم هزینه اولیه خرید آب ‌شیرین‌کن کشاورزی را تأمین کنیم بهتر است بیتفاوت نباشیم و تاثیرات شوری آب را کم کنیم. یکی از روش‌های که با آن می‌توان شوری آب را کنترل کرد، استفاده از آب مغناطیسی اعماق می‌باشد.

ما در این روش با ایجاد یک میدان مغناطیسی حلالیت آب را بالا می‌بریم که در نتیجه آن نفوذ پذیری آب در خاک افزایش پیدا می‌کند و آب به اعماق بیشتری از ریشه نفوذ می‌کند که در نتیجه آن این است که آب بهتر به ریشه می‌رسد و ریشه سیراب‌تر خواهد شد.

اگر آب بهتر نفوذ پیدا کند دیگر شاهد تشکیل رسوبات آب بر روی سطح خاک نخواهیم بود. درست است که آب مغناطیسی مانند تصفیه آب کشاورزی مؤثر نیست ولی می‌تواند تا حدودی کمک کند که کار کشاورزی به خاطر شوری آب آسیب نبیند.

البته در روش آب‌شیرین‌کن با توجه به هزینه‌هایی که دارد باید صرفه اقتصادی آن را نیز در نظر گرفت هزینه‌هایی مثل فیلتر میکرونی، آنتی اسکالانت و شاید هم کلر و سدیم متابی‌سولفیت نیاز به استفاده باشد

لازم به ذکر است بعضی مواقع که آلودگی میکروبی در آب مشاهده شود نیاز به تزریق کلر جهت حذف آلکئدکی میکروبی داریم و بعد از آن در یک منبع ذخیره آب باید ماند داشته باشد و سپس وارد ممبران شود البته قبل از ورود به ممبران لازم است که سدیم متابی‌سولفیت تزریق شود جهت حذف کلر داخل اّب، چون‌که کلر اگر وارد ممبران شود باعث باز شدن منافذ ممبران در آب‌شیرین‌کن کشاورزی در جنوب می‌شود.

روش‌هایی هم وجود دارد که ما بتوانیم پساب دستگاه آب‌شیرین‌کن کشاورزی در جنوب را کم نماییم، پساب آب‌شیرین‌کن کشاورزی بسیار شور تر و سخت‌تر از آب ورود به ممبران می‌باشد به همین دلیل هم می‌تواند مشکل محیط زیستی ایجاد کند و هم اینکه چاه‌های اطراف را شور نماید

نویسنده: جواد زین‌الدینی

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا