استفاده از تریبون گاز در تولید آب شیرین

مدیر دفتر مطالعه‌ها و بهره‌وری منابع تولید سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) خبر از تولید اقتصادی آب شیرین با استفاده از توربین‌های گاز داد.

به گزارش صبا به نقل از پاون، مهندس “غلامرضا بیاتی” گفت: توربین گازی به‌عنوان محرک اصلی، مهم‌ترین بخش یک مولد همزمان برق و حرارت می‌باشد که ساخت و بومی‌سازی این مولدها در کشور، مهم‌ترین گام در توسعه فناوری‌های تولید انرژی و سامانه‌های تولید همزمان است.

وی افزود: در همین زمینه، می‌توان به ساخت و رونمایی از یک نمونه توربین گاز در کلاس ۴ مگاوات قابل بهره‌برداری در سامانه‌های تولید پراکنده و تولید همزمان برق و حرارت در مقیاس کوچک توسط شرکت توربین ماشین خاورمیانه اشاره نمود.

بیشتر بخوانید: انعقاد ۸۰ قرارداد مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های فاضلاب

وی گفت: دانش فنی، فرآیندهای مهندسی تدوین‌شده و زنجیره تأمین شکل‌گرفته در آن، نیاز بخش‌های مختلف کشور ازجمله وزارت‌خانه‌های صنایع، نیرو و نفت در زمینه توربین‌های گاز و تجهیزات دوار مشابه را رفع خواهد کرد و تمام مراحل شناسایی، مهندسی، طراحی معکوس، بازطراحی و ساخت اجزا و قطعه‌های این توربین گاز بدون هیچ‌گونه کمک فنی از سوی شرکت‌های خارجی صورت گرفته است.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

وی اظهار داشت: با افزایش قابل ملاحظه مصرف آب و کاهش منابع آب شیرین قابل استفاده، بحران آب در کشور روزبه‌روز جدی‌تر شده و احتیاج به توجه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: استفاده از سامانه‌های آب شیرین کن و استحصال آب شیرین یکی از راه‌های اساسی در توسعه منابع آب شیرین است که در حال حاضر بسیاری از واحدهای آب شیرین‌کن در داخل کشور از سامانه غشایی (RO) بهره می‌گیرند که این روش مستلزم توان الکتریکی بالایی است که به دلیل محدودیت‌های تأمین حجم بالای برق از شبکه سراسری، گسترش استفاده از این آب شیرین‌کن‌ها با مشکل مواجه شده است.

بیاتی با اشاره به این نکته که در کنار روش‌های غشایی، روش‌های آب شیرین‌کن حرارتی نیز به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند، اظهار داشت: این روش‌ها به حجم بالایی از انرژی حرارتی نیازاحتیاج دارد و در آنها عموماً از مولدهای با ظرفیت حرارتی بالا استفاده می‌کنند.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا