انعقاد 80 قرارداد مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های فاضلاب

مدیر دفتر برنامه‌ریزی طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از بستن ۸۰ قرارداد مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های فاضلاب خبرداد.

به گزارش صبا به نقل از پاون، مهندس “امیر حسین رقیمی” با بیان این نکته در حال حاضر ۲۶۹ شهر دارای انشعاب فاضلاب هستند، گفت: سالانه حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح‌های فاضلاب اختصاص پیدا می‌کند که در این بخش، شهرهای مواجه با مشکلات محیط زیستی، طرح‌های دارای مصوبه‌های خاص و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالا در اولویت اجرا قرار گرفته‌اند تا با افزایش و تمرکز اعتبار، این اولویت‌ها هرچه زودتر مسمر ثمر واقع شود.

وی افزود: در این بخش ترجیح بر این است که منابع دولتی بیشتر به سمت شهرهای شمالی و جنوبی که فاضلاب این شهرها موجب آلودگی شدید سواحل و رودخانه‌ها شده و یا به سمت مراکز جمعیتی که در کنار رودخانه‌های مهم یا سدها قرار گرفته‌اند، سوق داده شوند.

رقیمی با بیان اینکه در بخش فاضلاب پتانسیل بسیار خوبی برای مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های فاضلاب وجود دارد، گفت: هم‌اکنون ۸۰ قرارداد به ارزش افزون‌بر سه‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این بخش وارد شده است و راهبرد شرکت مهندسی در این بخش سوق دادن سرمایه‌های بخش خصوصی برای شتاب گرفتن طرح‌های فاضلاب در تمام استان‌ها است.

بیشتر بخوانید: انواع سختی گیر آب – سختی گیر چیست

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

وی با اشاره به افزایش مشارکت بخش صنعت در اجرای طرح‌های فاضلاب، گفت: با توجه به نیاز آبی فراوان برخی بخش‌های صنعتی، طرح‌های فاضلاب یک شهر یا یک منطقه با سرمایه‌گذاری بخش صنعت ایجاد می‌شود و از پساب خروجی در طرح‌های تولید و توسعه این بخش استفاده می‌کنند.

وی افزود: با این کار، افزون‌بر اجرای طرح فاضلاب شهرها، هزینه اجرایی طرح در هر شهر به جاهای دیگر منتقل می‌شود.

رقیمی با بیان اینکه نمونه این مشارکت در استان یزد و در شهرهای اردکان، میبد، مهریز و بافق محقق شده است، افزود: برای نمونه فاضلاب شهر اردکان به حدود ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر قرار بود سالانه یک میلیارد تومان اعتبار اختصصاص یابد، این طرح سالیان سال طول می‌کشید، اما هم‌اکنون با مشارکت شرکت مس چادرملو این طرح در چهار سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا