بهره برداری از آب شیرین کن در شهر بندر عباس

بندر عباس و بهره برداری از آب شیرین کن در این استان

بزرگ‌ترین آب شیرین کن کشور در استان هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت. معاون وزیر نیرو در مصاحبه‌ای اعلام کرد باتوجه به اینکه منابع آبی به سمت سفره‌های زیر زمینی می‌روند و کشور روی خط کم آبی قراردارد، استفاده از آب شیرین کن دریایی و تکنولوژی روش اسمز معکوس می‌تواند کمک نماید که مشکلات کم ابی را به حداقل ممکن برسانیم.

درسال گذشته طرح‌هایی استارت خورد که توانستیم پساب‌های کارخانجات صنعتی را مجدداً تصفیه کنیم و دوباره ان را به اول مسیر بازگردانیم که توسط این روش می‌توانیم از حداقل آب حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

با توجه به اینکه tds آب دریا بالای ۳۰۰۰۰ می‌باشد و این آب برای مصارف صنعتی و کشاورزی غیر قابل ممکن می‌باشد ما می‌توانیم توسط دستگاه تصفیه آب دریایی این آب را شیرین نماییم و املاح آن را گرفته و برای استفاده صنایع و کشاورزی در اختیار انان قرار دهیم که با این راه می‌توانیم مشکلات کمبود آب را در زمینه صنایع و کشاورزی برطرف نماییم

در آب شیرین کن دریایی ابتدا آب باید توسط روش‌های موجود گند زدایی و ضد عفونی شود تا بتواند وارد دستگاه آب شیرین کن شود.

سپس آب وارد فیلتر شنی، فیلتر کربنی و فیلتر میکرونی می‌شود تا ذرات درشت آن گرفته شود.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

بیشتر بخوانید: بهره برداری از چند پروژه تأمین آب و احداث بزرگترین آب شیرین‌کن کشور در هرمزگان

توسط پمپ‌های طبقاتی فشار فوق العاده بالایی ایجاد می‌کنیم که با استفاده از فشار اسمزی بتوانیم غشای نیمه تراوا و ممبران دستگاه تصفیه آب را وارد جریان کنیم تا املاح سنگین دور ممبران آب شیرین کن تجمع کنند و وارد فاضلاب شود و فقط املاح سبک از ممبران رد شود که وارد خط تولید دستگاه آب شیرین کن شوند.

آب شیرین کن دریایی نیاز به برق ۳ فاز دارد و همچنین یکسری مواد مصرفی دارد مانند آنتی اسکالانت، کلر و فیلتر تصفیه آب که در صورتی که نگهداری دستگاه آب شیرین کن دریایی به خوبی صورت بگیرد عمر ممبران دستگاه آب شیرین کن بالا می‌رود و خرابی‌های دستگاهم به حداقل می‌رسد.

شرکت آتیه انرژی تاکنون پروژه‌های موفقی را در زمینه آب شیرین کن دریایی اجرایی کرده است.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا