تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن (شیرین کردن آب دریا)

برآورد هزینه تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن دریایی

برآورد مالی تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن – منتقل کردن آب دریای جنوب به استان خراسان برای هر یک متر مکعب حدود ۲۰ هزار تومان است. با توجه به افزایش جمعیت در ایران و مصادف شدن با سالهای خشکسالی باتوجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران که تنها ۲ درصد از آبهای جهان در این کشور می‌باشد.

این که درصد کمی از این آبها، آب‌های شیرین می‌باشند و این میزان آب با توجه به وسعت بسیار زیاد ایران و جمعیت آن بسیار اندک است متخصصین را به فکر تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن فرو برده است.

ایران جزو کشورهای کم آب و خشک محسوب می‌شوند که متاسفانه در چند سال متوالی هم با کمبود بارش و هم خشکسالی مواجه بوده است.

از جانب دولت ایران طرح‌های بسیار زیادی برای تأمین آب آشامیدنی و حتی آب کشاورزی و صنایع تولیدی مطرح شده است که بیشتر یکی از این طرح‌ها طرح استفاده از آب شیرین کن می‌باشد که نتایج بسیار خوبی در بر داشته است و استفاده از آب شیرین کن های صنعتی در مناطقی که کیفیت آب در اثر کمبود بارش کم شده است نتیجه‌های خوبی در پی داشته است.

در این جا صحبت‌های که دکتر مسعود مرسلی کارشناس و مشاور در زمینه آب داشته‌اند را منتشر کرده‌ایم که در این سخنان در مورد استفاده از سیستم آب شیرین کن صحبت شده است.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

بیشتر بخوانید: تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن

مشکل خشکسالی اکثر در بیشتر نقاط جهان فراگیر شده است و مردم برخی نقاط جهان که دچار کمبود بارش در مناطق محل زندگی خود هستند و همچنین درگیر خشکسالی شده‌اند از محل سکونت خود مهاجرت می‌کنند که البته در ایران هم این چنین مهاجرت‌ها نیز انجام شده است و این قضیه باعث متوازن شدن پراکندگی جمعیت در ایران خواهد شد.

هم اکنون بیشترین مشکل را در این زمینه دارند شهرهای که در نواحی خشک و جنوبی کشور هستند دارند. مسائله کم آبی در ایران مسئاله تازه‌ای نیست بلکه ایران از همان ابتدا اینگونه بوده است و حتی کلان شهر تهران نیز به دلیل افزایش جمعیت روز افزون در این شهر مصرف آب بالا رفته است.

این مسئله و مشکل نمایان می‌شود. به همین دلایل دولت ایران تصمیم گرفته تا در زمینه استفاده از دستگاه‌های آب شیرین کن بودجه بیشتری را تخصیص دهد تا تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن ها انجام شود و آب شرب بهداشتی بهتری در اختیار مردم برخی استان‌هایی که با مشکلات بیشتر کیفیتی آب مواجه هستند قرار بگیرد.

همچنین برخی صنایع داران و کارخانه‌ها و کشاورزان مناطق جنوبی کشور مانند کرمان و شهرهای دیگر و شهرهای که صنایع کشاورزی دارند برای بهبود کیفیت محصولات کشاورزی خود از دستگاه‌های آب شیرین کن استفاده می‌کنند.

به دلیل کاهش کیفیت آب چاه‌ها و سفره‌های زیرزمینی و بالا رفتن میزان املاح موجود در آب کیفیت آبهای کشاورزی در این مناطق بسیار پایین آمده است که با استفاده از دستگاه و سیستم آب شیرین کن این مشکلات تا حد زیای هموار می‌شود لذا تأمین آب کشور توسط آب شیرین کن یکی از چند گزینهٔ موجود باقی مانده است.

استفاده از آب شیرین کن در مرغداری‌ها!!!

حتی دامداری‌ها و مرغ داری ها نیز از دستگاه آب شیرین کن برای بالا بردن کیفیت کار خود استفاده می‌کنند. کلیه صنایعی که نیاز ضروری به آب سبک و آب تصفیه شده دارند می‌توانند از سیستم اسمز معکوس استفاده نمایند و دسترسی به آب نرم داشته باشند.

شرکت آتیه انرژی با در اختیار داشتن کادر مجرب در این چند سال اخیر پروژه‌های خوبی در زمینه ساخت و نصب آب شیرین کن دریایی اجرا نموده است.

جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص آب شیرین کن و تصفیه آب لطفاً با کارشناس‌های شرکت آتیه انرژی تلاش تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا