دستورالعمل نگهداری صحیح از دستگاه تصفیه آب صنعتی (آب شیرین کن)

آموزش نگه داری از دستگاه تصفیه آب صنعتی

در ابتدا باید آموزش‌های نگهداری این دستگاه توسط شرکت سازنده به اپراتور جهت استارت دستگاه داده شود، که مراحل آن عبارت است از:

الف- آب خام را قبل از ورود به فیت پمپ در مخزنی ذخیره کرده تا پمپ؛ آب را به راحتی و با فشار حداقل ۳ بار وارد فیلترهای شنی کربنی کند.

ب- فیلترهای شنی و کربنی را درهفته حداقل ۳ الی ۴ بار بک واش کنیم تا آب زلال‌تر شود و سنگ‌های سیلیس شستشو شود و کثیفی آن از فیلترها خارج شود.

ج- فیلترهای میکرونی (جامبو) را معمولاً هفته‌ای ۱ یا ۲ بار شستشو می‌کنیم وهر ۱۵ روز آنهارو تعویض می‌کنیم البته تعویض آنها بستگی به آنالیز آب ورودی و کدورت آب دارد.

د- ازطریق دوزینگ پمپ مواد آنتی اسکالانت به میزان لازم بر اساس آنالیز آب به ممبران تزریق شود تا باعث جلوگیری از گرفتگی یا تشکیل رسوب در ممبران ها شود.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

ر- درمخازن آب ورودی و آب خام فلوتربرقی استفاده شود تا به محض اینکه مخازن پرشد دستگاه به طور اتومات خاموش شود تا به دستگاه فشار نیاید.

ز- حتما دستگاه را در حالت sip یا شستشو اتومات قرار دهیم که بعد از پرشدن مخازن یکبار از آب تولید خود ممبران ها را شستشو کند.

س- نکته خیلی مهم این است که شیر پس آب را تا حدی باز نگه داریم که باعث اوت شدن ممبران نشود.

بیشتر بخوانید: دستگاه اشعه فرابنفش UV 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا