دستگاه اشعه فرابنفش UV و تصفیه آب با این روش

دستگاه اشعه فرابنفش UV (دستگاه پکیج یو وی) توسط اشعه ماورای بنفش:

به وسیله تابش نور خورشید این اشعه را به طور کلی در همهٔ طول موج انتشار می‌دهد. درباره دستگاه اشعه فرابنفش UV باید گفت که این اشعه ماورای بنفش بسیار تابش قوی در طول موج در مقایسه با تابش خورشید اشعه بیشتری انتشار کرده (توسط لامپ یو وی).

اگر بخواهیم مثال بزنیم انرژی گرمایی یو وی تمامیه ستاره‌ها بسیار داغ به نسبت تابشی که عبور می‌کند رنگ‌های آنان به جای این که بنفش رنگ باشند به صورت آبی رنگ می‌باشد.

رویه ازن در ارتفاع‌های مختلف و موانع رد شدن نوارهای مختلفی از اشعه ماورای بنفش به عبارتی یا اکسیژن ۲ اتمی که در هوا موجود است را جلوگیری می‌کند از عبور اشعه ماورای بنفش.

پیرامون دستگاه اشعه فرابنفش UV می‌توان اشاره کرد که برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا و تصفیه آب دارای لامپ‌های مخصوصی هستند که برای تولید اشعه ماوای بنفش با هدف حذف آلاینده‌های میکروبی طراحی شده‌اند (لامپ یو وی).

بیشتر بخوانید: تامین دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

تفاوت اشعه ماورای بنفش و فیلترهای هوا

برخلاف فیلترهای هوا مثل هپا که آلاینده‌های معلق در هوا را کاملاً حذف می‌کنند، اشعه ماورای بنفش باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر آلاینده‌های میکروبی را از هوا حذف نمی‌کند.

بلکه ساختار بیرونی سلول‌های آنها را مورد حمله قرار داده و با تغییر DNA آن‌ها از تکثیر آنها جلوگیری می‌کند و به این ترتیب میکروارگانیزمها قادر به تکثیر نیستند و به زودی در اثر مرگ سلولی از بین می‌روند. در واقع دستگاه‌های تصفیه هوای مجهز به UV میکروارگانیزمهای موجود در هوای اتاق را “غیر فعال” می‌کنند.

دستگاه اشعه فرابنفش UV، بسیاری از باکتری‌ها، ویروس‌ها، کپک‌ها، مخمرها و قارچ‌های موجود در هوا را از بین می‌برد اما قادر به حذف گرد و غبار، آلرژن ها و یا مواد جامد معلق در هوا نیست.

بنابراین استفاده از لامپ یو وی UV به تنهایی برای تصفیه کامل هوای اتاق کافی نیست و به همین دلیل این تکنولوژی بعنوان مکمل به کمک سایر تکنولوژی‌های تصفیه هوا (مثل فیلترهای هپا و فیلترهای کربن) می‌آید.

همانطور که ذکر شد، اشعه ماورای بنفش فقط آلاینده‌های بیولوژیکی را از بین می‌برد و سایر آلاینده‌ها و همچنین ترکیبات آلی فرار و ذرات گرد و غبار را حذف نمی‌کند.

این شرکت وارد کننده لامپ یو وی از کشورهای اروپایی می‌باشد و تأمین کننده کلیه تجهیزات دستگاه اشعه فرابنفش UV می‌باشد

در صنعت تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن صنعتی و همچنین تصفیه پساب استفاده از دستگاه اشعه فرابنفش UV دارای اهمیت بالایی می‌باشد

جهت خرید و مشاوره با خط ویژه شرکت تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا