دفع پساب در فرایند تصفیه فاضلاب

آخرین مرحله تصفیه فاضلاب , دفع پساب

آخرین مرحله از فرایند تصفیه فاضلاب، دفع پساب است. فاضلاب پس از تصفیه، یا دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد، و یا به محیط دفع می‌شود، و از آن طریق مجدداً وارد چرخه آب می‌شود. بنابراین دفع پساب گام مهمی در فرایند تصفیه فاضلاب است.

از پساب تصفیه شده در چه مواردی استفاده می‌شود

استفاده برای مصارف کشاورزی

یکی از بخش‌هایی که مصرف آب بالایی دارند، بخش‌های کشاورزی هستند. از پساب‌های تصفیه شده، می‌توان با رعایت استانداردهای زیست محیطی در کشاورزی استفاده کرد. در حال حاضر، یکی از بیشترین مصارف پساب در دنیا، همین بخش کشاورزی است.

تغذیه آبخوانهای زیرزمینی

که به دو صورت تزریق مستقیم به آبخوان‌های زیرزمینی، و یا به صورت غیر مستقیم از طریق حوضچه‌های پخشِ پساب انجام می‌شود.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

آبیاری فضای سبز

که شامل آبیاری پارکها و فضای سبز اطراف منازل، اداره‌ها، و مناطق تجاری و صنعتی می‌باشد. معمولاً این مناطق به دلیل گستردگیِ مساحت، آب قابل توجهی مصرف می‌کنند. در شهرها معمولاً این کار توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: دستگاه دیونایزر – آب بدون یون

مصارف تفریحی

که شامل ایجاد دریاچه‌های مصنوعی، برای تفریح و سرگرمی، و موارد مشابه می‌باشد.

مصارف غیر شرب شهری

استفاده از پساب تصفیه شده برای مصارف شهری و شرب خیلی متداول نیست، امّا برای مصارفی از قبیل فلش تانک، تهویه مطبوع، شستشوی حیاط، سالن و … می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مصارف خاص

مثل استفاده در کانال‌های پرورش ماهی، یا گاوداری‌ها، و یا مکان‌های پرورش دام و طیور که در این موارد حتماً باید طراحی به صورت دقیق و علمی صورت گیرد، و استانداردهای مورد نظر تأمین گردد، تا به سلامتی انسان‌ها آسیبی وارد نیاید.

استفاده در صنایع

که می‌تواند به عنوان آب ورودی در خط تولید صنایع، یا برای شستشو، یا برای خنک کردن در برج‌های خنک کننده مورد استفاده قرار گیرد.

دفع پساب در محیط

که در یکی از پیکره‌های آبی پذیرنده (مثل رودخانه و دریا) انجام می‌شود.

علت افزایش تمایل به تصفیه فاضلاب

امّا امروزه با توجه به مشکل کمبود آب در سراسر دنیا و به ویژه در کشور ایران که در منطقه کم آب جهان قرار دارد، در فرآیندهای تصفیه فاضلاب، تمایل به بازیابی پساب و استفاده مجدد در ابتدای مسیر افزایش یافته است.

رشد روز افزون جمعیت، نیاز به جایگزینیِ منابع جدید آبی را برای بشر امروز، به یک چالش جدی تبدیل کرده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، به ویژه در صنعت تصفیه فاضلاب، می‌توان پساب‌های تولیدی در تصفیه فاضلاب‌های صنعتی و انسانی و بهداشتی را، برای استفاده مجدد آماده کرد.

تصفیه فاضلاب آتیه انرژی

به همین منظور، شرکت آتیه انرژی تلاش با استفاده از کادر فنی متخصص در زمینه تصفیه آب و فاضلاب، با به کار گیری روش‌های نوین تصفیه فاضلاب، اقدام به طراحی و ساخت و اجرای انواع پکیج تصفیه فاضلاب نموده است.

ارگان‌ها و سازمانها و و صنایع مختلف می‌توانند با استفاده از پکیج‌های تولیدی این شرکت، فاضلاب تولیدی در محدوده خودشان را تصفیه کرده، و از پساب حاصل استفاده مجدّد کنند.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا