ساخت آب شیرین کن با استفاده از باتری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، افزایش جمعیت، افزایش مصرف سرانه آب و مواد غذایی، آلایندگی منابع آب به وسیله صنایع و تغییرات اقلیمی طی دهه گذشته موجب به وجود آمدن فشار بر منابع محدود آب شیرین درمقیاس جهانی شده است.

با نظر به کمبود منابع آب شیرین در جهان فقر غذایی هم اکنون و بطور گسترده‌ای در آینده دامن گیر بسیاری از کشورها می‌شود.

از جمله راهکارهای حل این مشکل جهانی پیش روی کارشناسان قرارگرفته، گرفتن نمک از آبهای شور به وسیله دستگاههای آب شیرین کن است که در بخش شرب کشاورزی و صنعت قابل استفاده است.

استفاده از تکنولوژی آب شیرین کن به وسیله باتری برای کشاورزی با توجه به مقدار تولید محصولات کشاورزی به ازای مقدار آب مصرف شده و بهای محصولات کشاورزی جای فکر دارد.

جلیل کارگران، مخترع این طرح در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا بیان کرد: این دستگاه آب شیرین کن حاوی مجموعه‌ای از یک مخزن آب با یک ردیف کننده یونی و دو الکترود غیرهمجنس است.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

وی اظهار کرد: در این روش نوسان سازی مثبت و منفی از راه یک پیل قابل انجام است که با استفاده ازآرایش یون‌های اصلی آب با استفاده از جذب بار الکترواستاتیکی یون‌ها، آب را شیرین می‌کند.

این مخترع با بیان اینکه روش‌های مختلفی برای شیرین کردن آب وجود دارد افزود: هرکدام از روش‌های ذکر شده دارای مزایا و معایبی از جمله مصرف بالای انرژی و هزینه بالای تجهیزات و مقرون به صرفه نبودن است.

وی افزود: این روش در مقایسه با روش‌های عرضه شده تا الان توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه بوده است

به گفته کارگران این دستگاه کاربرد کشاورزی دارد.

شیرین کردن آب با توجه به محدود بودن آب‌های شیرین و با کمترین میزان انرژی و با بازدهی بالا از جمله مزایای این طرح است.

گفتنی است این طرح در پنجمین جشنواره نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه گذشته شرکت داشته است.

 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا