صرفه جویی، مصرف آب

رابطه مصرف آب و صرفه جویی در آب

آب نجات دهنده انسان‌ها و زندگیست استفاده مناسب و جلوگیری از هدر رفت آب می‌تواند باعث جلوگیری از بحران کم آبی در کشور شود. دانه دانه قطرات آب در این دوران همانند قطره قطره خون در رگ‌های انسان‌هاست به همین مقدار مهم و حیاتی. نگه داشتن آب هدیه و میراثی ارزشمند از ما برای نسلهای بعدی است.

آب کم شده است همچون در و گوهر و همین مایع بی رنگ خوشمزه از عوامل مهم در جاری بودن زندگی در انسان‌هاست. صرفه جویی در آب، احیایی زمین و داشتن زندگی بی دغدغه کم آبی و زندگی سخت بدون آب نتیجه عدم استفاده مناسب و بهینه از ذخایر آبی کشور است. قطره قطره آّب در زندگی امروز بسیار مهم و حیاتی است.

توهم بزرگ در مورد آب

این که عوام گمان می‌کنند آب به مقدار فروان است تنها یک توهم است. در همین حین که شما درحال خواندن و فکر کردن به این پیام هستید یک فرد خردسال به علت کم بود آب و بیماری‌های ناشی از استفاده کردن از آب‌های غیر بهداشتی جان خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید: شرایط کنترل مخازن آب از راه دور

نکاتی جالب انگیز ولی نگران کننده در صرفه جویی آب

برای تولید و پخت یک تکه نان ۲۰۰ گرمی حداقل حدود ۲۸۰ لیتر آب استفاده می‌شود یعنی معادل چیزی حدود ۴۰ دقیقه باز گزاشتن شیر آب. مردم به این باور نرسیده‌اند هنوز که ما تقربا در کویر زندگی می‌کنیم و بخش اعظمی از کشور ما در نواحیه خشک و نیمه خشک قرار دارد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

توجه داشته بشید که هر یک لیتر روغن ماشین به تنهای می‌تواند چیزی حدود یک میلیون آب شرب را غیر قابل استفاده و آلوده کند. نگاه کردن به دشت‌های خشک و بی آب واقعاً حال هر شخصی را بد می‌کند و امید مردمان ساکن آن منطقه برای نجات به ماست.

آب ارثیه ما از اجدامان نیست که به هر طریقی که خودمن خواست استفاده کنیم بلکه امانتداری می‌کنیم برای فرزندانمان. حیات ما به آب بستگی دارد و چگونه استفاده کردن از آب به عده ماست.

آب موجب ادامه حیات ماست پس ادامه حیات خود را به خطر نیندازیم. آب باعث زندگی و زندگانیست یعنی بدون آب لحظه‌ای نمی‌توان زنده ماند پس در حفظ و نگهداری آب کوشا باشیم.

صرفه جویی و بهینه مصرف کردن آب کار یک یا دونفر نیست بلکه عزمی جزم می‌خواهد و باید تمامی مردم‌ها در حفظ آن کوشا باشند. خشکسالی و کم آبی در کشور ما یک بحث کاملاً اقلیمی و جغرافیایی است و ما باید دقت داشته باشیم در حفظ و نگهداری آب.

حرف آخر در مورد صرفه جویی

نگرانی و اضطراب آیندگان از کم آبی را با صرفه جویی و مصرف بهنیه آب از بین ببریم و به آنها ارامش دهیم. به قول سهراب سپهری شاعر معروف ایرانی آب را گل نکنیم.

معنای صحیح صرفه جویی: صرفه جویی به این معنا نیست که اصلاً از آب و یا برق و یا کلاً از انرژی استفاده نکنیم و زندگی را بر خود سخت کنیم در واقع بدان معناست که استفاده به موقع و بهینه و درست از منابعی که در اختیار داریم تا همگان در آینده بتوانند از این منابع استفاده کنیم خاموش کردن حتی یک عدد لامپ.

بستن شیر آب هنگام مسواک زدن، کم کردن شعله بخاری در زمستان این کارهای ساده به خودیه خود می‌تواند مقدار زیادی از انرژی را صرفه جویی کند و این انرژی‌ها به مناطق محروم برسد و خانواده‌ها می‌توانند از این نعمت‌ها استفاده کنند.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا