صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی – کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی – شرکت آتیه انرژی

در زمینه صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی باید گفت امروزه درسراسردنیا با توجه به کمبود آب که نوعی مشکل بزرگ در کشاورزی محسوب می‌شود دانشمندان و محققان برای صرفه جویی در مصرف بی رویه، کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی را توصیه می‌کنند.

یکی ازموارد قابل توجه در بخش کشاورزی استفاده ازآب می‌باشد که در بخش زراعت وکاشت نهال و درختکاری ویا گلخانه‌ها آب باید به اندازه کافی تأمین گردد. باتوجه به کمبود منابع آب باید از مصرف آب به طور صحیح ومورد نیاز مخصوصاً درمناطق خشک که بارندگی کم صورت می‌گیرد استفاده کرد. در گلخانه‌ها به علت پایین آمدن دما ویا تبخیر آب ودر صورت عملکرد غیرصحیح کشاورزمقدار زیادی آب اسراف می‌گردد.

برای همین باید کشاورزان کارهایی را برای صرفه جویی درمصرف آب انجام دهند. امروزه درصنعت کشاورزی از هیدروژل ویا سوپرجاذب کشاورزی برای به حداقل رساندن تعداد دفعات آبیاری استفاده می‌کنند.

برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی این ماده با خاک مخلوط می‌شود وتا چهارصدبرابر حجم خودآب را ذخیره می کنندوکنار ریشه گیاه ویا نهال قرار می گیردوکمک میکندآب همیشه کنار ریشه قرار بگیرد واز اتلاف آن جلوگیری کند. برخی از محققان ایرانی آزمایش‌هایی برروی سوپرجاذب درصنعت گلخانه‌ای برروی خیار انجام داده‌اند.

اگر به میزان کافی ومورد نیاز به محصولات گلخانه‌ای آب نرسد رشدمحصول پایین آمده وبرروی کیفیت آن تاثیرمنفی می‌گذارد. زمانی که از سوپرجاذب استفاده شد تأثیر زیادی در رشد خیار درفاصله زمانی کمتر بوجودآمد زیرا ماده سوپرجاذب آب را درخودذخیره می‌کند وکنارریشه نگهداری می‌کند وبه مرور زمان گیاه آب خود را از سوپرجاذب تزریق می‌کند درنتیجه کیفیت ورشد افزایش پیدا می کندومیزان باردهی محصول بیشتر می‌گردد.

برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی به طور کلی می‌توان گفت هیدروژل یا همان سوپرجاذب ها موادی اصلاح کننده هستند که قادر به توانایی جذب بالای آب به صورت بسیار سریع وسرعت بالامثل آب انبارهایی عمل می کنندکه در موقع احتیاج آب را به ریشه گیاه می رساند که علاوه بر ذخیره آب می‌توانند مواد معدنی خاک را در خودذخیره نمایند.

در کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی فواید زیادی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها این است که مصرف آب کاهش پیدا می‌کند ضمن اینکه تلفات نهالکاری پایین می‌آید و قطعاً در کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی شاهد آن خواهیم بود بر روی کیفیت و کمیت محصول تأثیر می‌گزارد

امروزه در دنیا دربخش های زراعت همچون گندم کاری وکاشت نهال ودرختکاری از این ماده استفاده میشودکه کمک قابل توجهی به تمامی کشاورزان می کندبه همین دلیل درچندسال اخیر استقبال زیادی ازسوپرجاذب توسط کشاورزان ایرانی شده است.

شرکت آتیه انرژی تلاش ارائه دهنده سوپرجاذب کشاورزی اروپایی باکیفیت ودرجه یک که دارای سوابق کاری خوب دربخش های دولتی وخصوصی می‌باشد. برای استفاده از مقدارمصرف سوپرجاذب دربخش های مختلف کشاورزی ازکارشناسان این شرکت به عنوان مشاوره می‌توان تماس حاصل نمود. بسته بندی سوپرجاذب در کیسه‌های ۲۵ کیلویی می‌باشد وبرای انجام تست نمونه به مشتریان ارسال می‌گردد.

از دیگر فعالیت‌های شرکت ارائه دستگاه تصفیه آب صنعتی و مواد مصرفی آن شامل آنتی اسکالانت و … می‌باشد.

 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا