کشت نهال با سوپرجاذب و صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی

کارکرد سوپر جاذب در کشت نهال و صرفه جویی مصرف آب کشاورزی

در زمینه صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی باید گفت امروزه در سراسر دنیا با توجه به کمبود آب که نوعی مشکل بزرگ در کشاورزی محسوب می‌شود دانشمندان و محققان برای صرفه جویی در مصرف بی رویه، کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی را توصیه می‌کنند.

یکی از موارد قابل توجه در بخش کشاورزی استفاده از آب می‌باشد که در بخش زراعت و کاشت نهال و درختکاری و یا گلخانه‌ها آب باید به اندازه کافی تأمین گردد.

باتوجه به کمبود منابع آب باید از مصرف آب به طور صحیح و مورد نیاز مخصوصاً در مناطق خشک که بارندگی کم صورت می‌گیرد استفاده کرد. در گلخانه‌ها به علت پایین آمدن دما و یا تبخیر آب و در صورت عملکرد غیر صحیح کشاورز مقدار زیادی آب اسراف می‌گردد.

برای همین باید کشاورزان کارهایی را برای صرفه جویی در مصرف آب انجام دهند. امروزه درصنعت کشاورزی از هیدروژل و یا سوپرجاذب کشاورزی برای به حداقل رساندن تعداد دفعات آبیاری استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: صرفه جویی در مصرف آب

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

نحوه کارکرد سوپر جاذب در کاهش مصرف آب کشاورزی

برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی این ماده با خاک مخلوط می‌شود و تا چهارصد برابر حجم خود آب را ذخیره می کنند و کنار ریشه گیاه و یا نهال قرار می گیرد و کمک میکندآب همیشه کنار ریشه قرار بگیرد و از اتلاف آن جلوگیری کند. برخی از محققان ایرانی آزمایش‌هایی برروی سوپر جاذب درصنعت گلخانه‌ای برروی خیار انجام داده‌اند.

اگر به میزان کافی ومورد نیاز به محصولات گلخانه‌ای آب نرسد رشد محصول پایین آمده و برروی کیفیت آن تاثیر منفی می‌گذارد. زمانی که از سوپرجاذب استفاده شد تأثیر زیادی در رشد خیار در فاصله زمانی کمتر بوجود آمد.

زیرا ماده سوپرجاذب آب را درخود ذخیره می‌کند و کنار ریشه نگهداری می‌کند و به مرور زمان گیاه آب خود را از سوپرجاذب تزریق می‌کند در نتیجه کیفیت ورشد افزایش پیدا می کندومیزان باردهی محصول بیشتر می‌گردد.

برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی به طور کلی می‌توان گفت هیدروژل یا همان سوپرجاذب ها موادی اصلاح کننده هستند که قادر به توانایی جذب بالای آب به صورت بسیار سریع و سرعت بالا مثل آب انبارهایی عمل می کنندکه در موقع احتیاج آب را به ریشه گیاه می رساند که علاوه بر ذخیره آب می‌توانند مواد معدنی خاک را در خودذخیره نمایند.

در کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی فواید زیادی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها این است که مصرف آب کاهش پیدا می‌کند ضمن اینکه تلفات نهالکاری پایین می‌آید و قطعاً در کشت نهال با سوپرجاذب کشاورزی شاهد آن خواهیم بود بر روی کیفیت و کمیت محصول تأثیر می‌گزارد

امروزه در دنیا دربخش های زراعت همچون گندم کاری و کاشت نهال و درختکاری از این ماده استفاده میشود که کمک قابل توجهی به تمامی کشاورزان می کند به همین دلیل در چند سال اخیر استقبال زیادی از سوپرجاذب توسط کشاورزان ایرانی شده است.

شرکت آتیه انرژی تلاش ارائه دهنده سوپرجاذب کشاورزی اروپایی باکیفیت و درجه یک که دارای سوابق کاری خوب در بخش های دولتی و خصوصی می‌باشد.

برای استفاده از مقدارمصرف سوپرجاذب دربخش های مختلف کشاورزی از کارشناسان این شرکت به عنوان مشاوره می‌توان تماس حاصل نمود. بسته بندی سوپرجاذب در کیسه‌های ۲۵ کیلویی می‌باشد و برای انجام تست نمونه به مشتریان ارسال می‌گردد.

از دیگر فعالیت‌های شرکت ارائه دستگاه تصفیه آب صنعتی و مواد مصرفی آن شامل آنتی اسکالانت و … می‌باشد.

 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا