نخستین تصفیه خانه فاضلاب روستایی به روش لجن

رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران در مراسم شروع به کار تصفیه خانه فاضلاب، گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای منجیل‌آباد شهرستان رباط‌ کریم با ظرفیت تصفیه فاضلاب به ظرفیت ۸۵۰ متر مکعب در روز برای انتهای سال ۱۴۲۰ و با هدف ارتقای استاندارد کیفی و بهداشتی زندگی در روستا ممانعت از آلودگی آب‌های زیرزمینی و همچنین استفاده از پساب تولیدی در مصارف کشاورزی پیش‌بینی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: تا این لحظه برای این پروژه ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده و برای کارهای باقیمانده از قبیل اجرای شبکه فاضلاب برخی معابر و خرید تجهیزات رزرو شامل پمپ‌ها برای تصفیه خانه و راه‌اندازی آزمایشگاه مایحتاج است که با نظر به برنامه‌ریزی‌های شرکت تا سال ۹۴ مأکل خواهد شد.

هزینه سالیانه تصفیه خانه فاضلاب منجیل آباد

به گفته پور رجب هزینه نگهداری تصفیه‌خانه سالانه ۲۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم استانداری تهران از محل اعتبارات استانی اعتباری برای حفظ و نگهداری در تصفیه‌خانه تخصیص دهد

وی ادامه داد: این تصفیه خانه قادر است تا سال ۱۴۰۰ دو هزار خانوار را زیر پوشش خود قرار می‌دهد.

به گفته پوررجب، طول خط انتقال ۱۲۰۰ متر با قطر ۲۵۰ میلیمتر و طول شبکه جمع‌آوری فاضلاب ۵۹۰۰ متر با قطر ۲۰۰ و ۲۵۰ میلیمتر از نوع متعارف و ثقلی است.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

وی افزود: در حال حاضر این روستا ۷۰۰۰ نفر جمعیت دارد و ۱۲ هزار متر شبکه فاضلاب که به صورت خام به این تصفیه خانه پمپاژ می‌شود.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا