وضعیت بد ذخایر آب تهران با رشد جمعیت

سخنان علیرضا نوذری پور در مورد کم بودن ذخایر آب

به گزارش صبا به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا نوذری پور با اشاره بر این نکته که هوای ملایم زمستان برای تأمین آب تابستان آینده نگران کننده است افزود: در سال‌هایی که زمستان‌های متعادلی داشته‌ایم، مصرف آب در این روزها دومیلیون ۳۰۰ هزار متر مکعب بود و ذخایر آی تهران وضعیت بدی خواهد داشت.

در صورتی که در حال حاضر دو میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب مصرف آب داریم. این مصرف آب به همراه آب شدن برف کوه‌ها به دلیل گرم شدن هوا باعث می‌شود که در تابستان برای فراهم کردن منابع آبی با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کنیم. در همین راستا یکسری برنامه ها باید برای وضعیت نه چندان خوب آب در استان تهران انجام شود.

این مطلب را هم بخوانید: وضعیت اسف بار آب

افزایش جمعیت چه تاثیری در کم شدن ذخایر آب داشته است؟

این مقام مسئول در آبفای استان تهران گفت: در ۳۰ سال گذشته متوسط مصرف سالیانه آب در استان تهران سه درصد افزایش داشته در صورتی که که جمعیت این استان به طور متوسط کمتر از دو درصد افزایش داشته است.این حاکی از آن است که علاوه بر مشکل افزایش جمعیت و فراهم کردن آب برای این جمعیت اضافه شده، استان تهران با افزایش مصرف آب به ازای هر نفر نیز مواجه است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون منابع آبی استان تهران در وضعیت بسیار بدی قرار دارد، به شکلی که در سد لار فقط دو میلیون متر مکعب آب پشت سد داریم که سازمان حفاظت محیط زیست اجازه برداشت از آن را به دلیل آبزیانی که در آن منطقه زندگی می‌کنند، به ما نمی‌دهد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

نوذری پور به ساخت و ساز بی رویه در استان تهران اشاره کرد و گفت: شهرک‌هایی که به تازگی با عنوان مسکن مهر در حاشیه تهران ساخته شده و تأمین منابع آبی آن بر عهده استان تهران گذاشته شده به همراه صدور مجوزهای ساخت و ساز در تهران که بی ضابطه انجام می‌شود از جمله دردسرهای مهم ما در تأمین منابع آب است که فریادهای ما برای ساماندهی این ساخت و سازها و صدور مجوزها هم به جایی نرسیده است.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا