کاهش مصرف آب در کشاورزی – کشت یونجه با سوپرجاذب

(برای درک بیشتر از مدیریت کردن تاثیرات منفی شوری آب توسط آب مغناطیسی حتما فیلم بالا را مشاهده بفرمایید.این فیلم مصاحبه با کشاورزان بزرگواریست که از آبیاری مغناطیسی استفاده کرده اند و رضایت خویش را در این فیلم اعلام نموده اند)

نحوه کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی

در راستای کاهش مصرف آب در کشاورزی همانطور که مشخص است متاسفانه کشور ما روی خط کم آبی شدید است و کشاورزان عزیز ما نیز در مصرف آب به دلیل عدم بهینه سازی صرفه جویی نمی‌کنند و مقدار آب زیادی در کشاورزی از بین می‌رود و ما نباید نسبت به این قضیه بی تفاوت بود که همینطور آب‌های زیرزمینی و مخازن ذخیره آب کاهش پیدا کند.

برای مشاوره درباره کاهش مصرف آب در کشاورزی و همچنین استفاده از سوپرجاذب در کشت های زراعی با شرکت تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان کارشناس‌های ما بهره مند شوید: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

شرکت آتیه انرژِی تلاش بعد از تحقیقات فراوان علمی به این نتیجه رسیدند که با استفاده از سوپر جاذب کشاورزی می‌توان تا حد زیادی جلوی هدر رفت آب و تبخیر آب را گرفت.

سوپر جاذب کشاورزی نوعی پلیمر آبدوست است که ظاهری همانند شکر دارد، با این فرق که تا ۴۰۰ برابر حجم خود آب را در خودش ذخیره می‌کند و به مرور زمان در اختیار ریشه گیاه قرار می‌دهد و این کار باعث می‌شود چون آب مستقیماً کنار ریشه قرار می‌گیرد قدرت جوانه زنیه بذر بالا می‌رود و تعداد بذرهای که تبدیل به جوانه می‌شوند رو افزایش می‌دهد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

در بحث کاهش مصرف آب درکشاورزی به عنوان مثال در کاشت یونجه هم این محصول کاربرد خیلی خوب و زیادی دارد به این صورت که ما سوپر جاذب کشاورزی را با بذریونجه مخلوط می‌کنیم و به صورت دستی یا ماشن ردیف کار به زمین اضافه می‌کنیم. در هر هکتار که بذر یونجه می‌ریزیم حدوداً ۷ الی ۸ کیلو هم سوپر جاذب کشاورزی رو به صورت کامل مخلوط می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: کشت هیدروپونیک توت فرنگی

در کشت یونجه باسوپرجاذب این سوپر جاذب‌ها علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب باعث افزایش محصول هم می‌شود از یک ونیم آل ۲ برابر حتی به عنوان مثال یکی از مکان‌هایی که در زراعت نتیجه مثبت دیده‌اند را به آن اشاره می‌کنیم.

یکی از این نمونه‌ها که د ر استان گنبد است که شخصی از این سوپر جاذب‌ها استفاده کرد و سال بعد محصولش به ۲ برآر افزایش رسید که سود قابل توجهی در بر داشت.

هزینه این عمل هم پایین است نسبت به سودهی آن مثلاً در هر هکتار حدوداً ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

با امید به آن روزی که تمامیه کشاورزان سرزمینمان از مشکل کم آبی رهایی پیدا کنند.

با توجه به اینکه سوپرجاذب آب را کنار بزر به صورت ژل نگاه می‌دارد قدرت جوانه زنی بزر را بالا می‌برد به همین دلیل تعداد بزرهایی که تبدیل به جوانه می‌شود زیادتر می‌شود و جوانه‌ها مقاوم‌تر و پربارتر خواهند بود به همین دلیل افزایش برداشت را شاهد خواهیم بود.

کاهش مصرف آب در کشاورزی رابابد علمی چاره کرد-در کنار استفاده از سیستم آبیاری بارانی استفاده از سوپرجاذب کمک خوبی برای ذخیره سازی و جلوگیری از هدررفت آب خواهد داشت.

در صورتی منایع آبی در کشور مدیریت شود هم به نسل‌های بعدی هدیه خوبی داده‌ایم و هم اینکه توانسته‌ایم بهره وری تولید را بالا ببریم. در کشورهای اروپایی در هر هکتار تا ۱۰ تن هم از زمین گندم برداشت می‌کنند که این میزان در کشور ما خیلی کمتر است -با بهره گیری مسائل علمی در کشاورزی می‌توانیم بالاترین راندمان و بالاترین برداشت را بگیریم.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا