اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

با ترکیبات آنتی اسکالانت و نحوه عملکرد آن آشنا شوید

ترکیبات و عملکرد آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت به جهت ممانعت از ایجاد تشکیل رسوب روی منبران می‌باشد پس به همین دلیل استفاده از این ماده شیمیایی برای دستگاه تصفیه آب صنعتی الزامی می‌باشد. جهت آشنایی کامل با ترکیبات آنتی اسکالانت های مختلف در بازار با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت

ترکیبات شیمیایی انتی اسکالانت

تصفیه آب صنعتی در حال حاضر جدیدترین نوع تصفیه آب می‌باشد زیرا تصفیه آب‌های صنعتی مجهز به فیلترهای ممبران می‌باشد که این فیلترها اثرهای بسیار مفیدی روی تولید آب شرب دارند اکثر ممبران هایی که استفاده می‌شوند دارای منافذ بسیار ریزی هستند که قرار است فقط آب سبک از آن‌ها عبور کند و آب سنگین پشت ممبران گیر کرده و به سمت پس آب هدایت می‌شوند.

قسمت بیرونی ممبران از جنس پلی آمید می‌باشد که این لایهٔ خیلی نازک باعث بالارفتن راندمان ممبران می‌شود و نمک‌های محلول درآب را جدا می‌کند. از مهم‌ترین کارهایی که قبل از نصب تصفیه آب صنعتی باید انجام شود این است که یک پیش تسویه مناسب باید قرار دهیم برای افزایش طول عمر ممبران ها و همچنین افزایش بازدهی تصفیه آب صنعتی امری واجب می‌باشد.

آنتی اسکالانت موجب رفع مسدودی فیلترهای ممبران می‌شود همچنین به دلیل اینکه رسوباتی که روی ممبران بسته می‌شود دارای غلظت بالای کلسیم سولفات و بی کربنات می‌باشد و همچنین موادی مانند گچ و کلسیم منیزیم را ممکن است رسوب کند پس از استفاده از آنتی اسکالانت امری ضروری می‌باشد.

ترکیبات آنتی اسکالانت

مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت بر اساس پارامترهای مختلف می‌باشد از جمله نوع آب ورودی، میزان PH آب و نوع رسوبات نمک‌های موجود در آب که متفاوت می‌باشد. مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت باید با دقت بالایی با هم ترکیب شوند که کم یا زیاد بودن مواد موجب مشکل در دستگاه تصفیه آب صنعتی نشود.

 دانسیته آنتی اسکالانت

میزان آنتی اسکالانتی که برای هر مترمکعب استفاده می‌کنیم چیزی حدود ۳ تا ۱۰ گرم می‌باشد. به این نکته قبل از تزریق آنتی اسکالانت به دستگاه باید توجه کنیم ابتدا آنتی اسکالانت را با آب بدون املاح فاقد کلر حل می‌کنیم سپس به دستگاه تزریق می‌کنیم، حتماً به این نکته توجه داشته باشید، آبی که آنتی اسکالانت را با آن ترکیب می‌کنیم فاقد کلر باشد.

میزان ph آنتی اسکالانت ها

آنتی اسکالانت ها از نظر ph متفاوت می‌باشند و همچنین ph آنتی اسکالانت ها با توجه به اسیدی و قلیایی بودن متفاوت می‌باشد.

مزایای آنتی اسکالانت ها

آنتی اسکالانت ها مزایای بسیاری دارند که یکی از مزایای مهم آنتی اسکالانت استفاده در دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌باشد. آبی که به داخل دستگاه تصفیه آب وارد می‌شود شور می‌باشد که موجب ایجاد رسوب بر روی ممبران می‌شود که ما می‌توانیم با استفاده از آنتی اسکالانت از ایجاد رسوب ممبران تا حدی جلوگیری کنیم که موجب فرسودگی دستگاه نشود.

محل تزریق آنتی اسکالانت

برای تزریق آنتی اسکالانت بایستی از پمپ تزریق استفاده شود و مناسب‌ترین حالت برای تزریق آنتی اسکالانت، تزریق آنتی اسکالانت بین فیلترهای کارتریج و پمپ فشار می‌باشد مهندسین گاهی اوقات آن را قبل از ورود آب به فیلترهای شنی به داخل دستگاه تزریق می‌کنند.

مزایای آنتی اسکالانت ro

آنتی اسکالانتی که موجب کاهش رسوب و موجب جلوگیری از ایجاد رسوب روی ممبران می‌شود آنتی اسکالانت RO می‌باشد که برای خرید این نوع آنتی اسکالانت باید حواسمان باشد که از آنتی اسکالانت مرغوب استفاده کنیم که موجب نشود ممبران ما آسیب ببیند.

مزایای آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

این نوع آنتی اسکالانت به صورت ضد رسوب عمل می‌کند آنتی اسکالانت فلوکن از ماده‌ای به نام پلی کربوکسیلیک اسید مخصوص می‌باشد که در اکثر اوقات موادهای معدنی را به طور کامل حل می‌کند. که برای جلوگیری از فرسودگی ممبران ها بسیار مؤثر می‌باشد آنتی اسکالانت فلوکن دارای محبوبیت زیادی می‌باشد به دلیل اینکه با انواع ممبران های موجود در بازار سازگاری دارد.

آنتی اسکالانت اوستا

این نوع آنتی اسکالانت یکی دیگر از مدل‌های آنتی اسکالانت است که جزو کالاهای مصرفی در ایران می‌باشد میزان ph این آنتی اسکالانت عدی بین ۴ ونیم تا ۷ و همچنین دانسیته آن ۱.۵ می‌باشد، یکی از ایراداتی که به این مدل آنتی اسکالانت وارد است این می‌باشد که برای آب‌های مختلف از این آنتی اسکالانت نمی‌توان استفاده کرد.

مزایای آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت جنسیس جزو آنتی اسکالانت های باکیفیت بازار می‌باشد که اثرات بسیار مطلوبی برای مقابله با رسوب روی ممبران دارد با توجه به اینکه این نوع آنتی اسکالانت نیز وارداتی می‌باشد، ممکن است در خرید دچار اشتباه شده و جنس نامرغوب بخرید که این امر موجب خرابی ممبران و دستگاه می‌شود.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا