سختی گیر الکترونیکی

سختی گیر آب الکترونیکی یکی از انواع مختلف سختی گیر هاست که بدون استفاده از مواد شیمیایی می تواند املاح معدنی چسبنده و رسوب کننده آب را بی خاصیت کند. خرید سختی گیر الکترونیکی ممکن است با توجه به تنوع محصولات آن ممکن است کمی پیچیده به نظر بیاید، به همین دلیل شناخت مدل های مختلف و کسب آگاهای نسبت به کارکردهای آن ها می تواند خرید را آسان کند.

این که بدانید سختی گیر های الکترونیکی چه مزایا و معایبی دارند می تواند به شما در انتخاب بهترین مدل ها متناسب با نیازتان کمک کند. اهمیت این موضوع باعث شده است که در این مقاله از سایت آتیه انرژی لیستی از بهترین مدل های سختی گیر الکترونیکی برایتان تهیه کنیم تا بتوانید به خوبی از کارکردها و مزایا و معایب آن ها مطلع شوید.

نحوه کار سختی گیر الکترونیکی

سختی گیر الکترونیکی که به آن رسوب زدای الکترونیکی هم می گویند مجموعه ای از سختی گیرهای فیزیکی است که املاح معدنی آب را بی فایده می کند و خاصیت چسبندگی آن ها را از بین می برد. شیوه کار این سختی گیر به این صورت است که با القای بار مغناطیسی توازن یون های منفی و مثبت را در آب از بین می برد و با این کار این ذرات در آب معلق و بی تاثیر می شوند.

یکی از بهترین مدل های سختی گیر الکترونیکی، سختی گیر الکترونیکی سری PAC پاک آب کنترل است. این وسیله نصب بسیار آسانی دارد و تنها با استفاده از یک سیم دور لوله پیچیده می شود. برخلاف مدل های لوله ای سختی گیر آب، این مدل برای نصب نیاز به قطع آب و تخلیه آب لوله ها برای نصب و راه‌اندازی ندارد و می توان آن را تنها با استفاده از دو سیم پیچ که دور لوله پیچیده می شوند نصب کرد.

این وسیله بر روی سختی شیمیایی آب تاثیرگذار نیست و تنها مانع از رسوب کردن املاح معدنی آب در سیستم تاسیسات می شود. این تجهیزات دارای یک ریزپردازنده مدرن است و روش های پردازش سیگنال آن باعث می شود که یک حرکت رفت و آمد متوالی به شکل موج در آب ایجاد شود که این رفت و آمد حالت منظم دارد. با اعمال این فرکانس ها یک میدان الکتریکی نوسانی در آب ایجاد می شود که نهایتا منجر به آزادسازی دی اکسید کربن و بارش بی کربنات کلسیم می گردد.

با اتفاق افتادن این بارش به صورت عمده در آب دانه های بلور به سمت یون های موجود در آب پراکنده می شوند. این موضوع حلّالیت آب را افزایش می دهد و این موضوع به آب اشباع نشده اجازه می دهد رسوب های لوله را از سیستم خارج کند.

استفاده از رسوب گیر الکترونیکی دارای مزایایی است که از جمله آن ها این است که از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند چرا که انتقال حرارت به مبدل ها را سرعت می بخشد. اگر از این دستگاه در لوله های یک آپارتمان استفاده شود مواد شوینده نظیر شامپو و صابون بیشتر کف می کنند و استفاده از آن ها بهتر و راحت تر می شود.

سختی گیر الکترونیکی خوردگی لوله ها را کاهش می دهد که این مسئله باعث افزایش طول عمر لوله ها و تجهیزات می شود. وقتی از این وسیله استفاده می کنید دیگر نیاز نیست دست به اسید شویی بزنید و این یعنی در برخی هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد.

استفاده از این وسیله اخیرا برای کشاورزی هم بیشتر شده است چرا که کشاورزان برای صرفه جویی در مصرف آب به آبیاری قطره ای روی آوردند. آبیاری قطره ای با استفاده از نازل ها انجام می شود و ایجاد رسوب در نازل ها سبب خرابی آن ها و کاهش راندمان کار آن ها می شود.

دیگر مزیت استفاده از این وسیله در کشاورزی این است که با افزایش حلّالیت آب می شود و افزایش حلّالیت نفوذ پذیری آب در خاک را بالا می برد و تاثیرگذاری شوری آب به حداقل می رسد.

با آبیاری محصولات کشاورزی با آبی که از سختی گیر الکترونیکی عبور کرده است می توان میوه را 7 تا 12 روز زودتر از موعد برداشت کرد.

این رسوب زدا از آن جایی که ترشوندگی خاک و ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش می دهد می توان زمان آبیاری را کاهش داد و جذب کود و نمک خاک از طریق گیاهان را بیشتر کرد. این موضوع کیفیت محصول را افزایش می دهد و رشد آن را بهبود می بخشد.

نمایش یک نتیجه

دکمه بازگشت به بالا