قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی

قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی؛ ممبران فیلمتک، ممبران آب شیرین کن

واردات ممبران تصفیه آب صنعتی یا همان آب شیرین کن های صنعتی؛ توزیع آن به صورت عمده در کشور از سال ۱۳۷۹ توسط شرکت آتیه انرژی تلاش انجام می شود، با توجه به اینکه ما در زمینه طراحی و ساخت آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس نیز فعالیت داریم، لذا شناخت کافی روی کیفیت ممبران ها را داریم و در انتخاب تولیدکننده، بالاترین دقت را مبذول می داریم.

  • شرکت اتیه انرژی وارد کننده عمده ممبران تصفیه آب صنعتی فیلمتک csm ،filmtech
  •  lanxess آلمان، Hydranautics، ونترون چین، ممبرانیوم روسیه و توری ژاپن Toray می باشد.

این ممبران های در انواع مختلف ۴۰۲۱، ۴ اینچ و ۸ اینچ قابل عرضه می باشد.

همزمان با خرید ممبران تصفیه آب صنعتی از شرکت آتیه انرژی تلاش. می توانید از مشاوره رایگان این شرکت در زمینه بهره برداری صحیح از دستگاه آب شیرین کن و همچنین رفع عیوب احتمالی و دیگر مسائل و مشکلات دستگاه های تصفیه آب صنعتی بهره مند بشوید. شرکت آتیه انرژی تلاش از سال ۱۳۷۹ در زمینه تولید و نصب سیستم های آب شیرین کن صنعتی در کشور فعالیت می کند.

قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
قیمت ممبران آب شیرین کن یا همان دستگاه ممبران تصفیه آب

استفاده از متخصصان متعهد و تحصیل کرده باعث شده است با تلفیق علم و تجربه بتوانیم خدماتی مناسب به مشتریان عزیزمان ارائه دهیم تا در زمان بهره‌برداری از این سیستم با کمترین مشکل احتمالی مواجه شوند.

اگر با ما در تعامل باشید می توانید از راهنمایی های ارزشمند کارشناس های ما استفاده نمایید و عمر مفید ممبران تصفیه آب صنعتی خود را بالا ببریم یکی از دلایل پایین آمدن عمر ممبران در دستگاه های آب شیرین کن استفاده از مواد مصرفی با کیفیت پایین و تشخیص میزان تزریق و نحوه تزریق صحیح آنتی اسکالانت و مواد شستشو ممبران می باشد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

ما به شما کمک خواهیم کرد که نگهداری دستگاه تصفیه آب و حفظ ممبران را بر طبق مسائل علمی روز انجام دهید.

قیمت ممبران اسمز معکوس

قیمت روز انواع ممبران اسمز معکوس

قیمت ممبران آب شیرین کن اسمز معکوس

بعضی از خریداران محترم این سوال برایشان پیش می آید که تنوع قیمت ممبران آب شیرین کن اسمز معکوس به چه دلایلی است. به عنوان مثال:

قیمت ممبران ۴ اینچ فیلمتک چقدر است ؟

قیمت ممبران ۴ اینچ فیلمتک در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ سه میلیون و صد هزار تومان بوده است در صورتی که اگر خریدار محترم از ممبران های های کپی استفاده کند می تواند ممبران را با قیمتی ارزان تر خریداری کند با این تفاوت که به محض اینکه ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی قرار می گیرد و آب با فشار به سمت ممبران هدایت می شود.

اپراتور متوجه اصل بودن یا کپی بودن فیلتر ممبران صنعتی خواهد شد چرا که ممبران فیلمتک اصل این قابلیت را دارد که تی دی اس را بسته به شرایط آب بین نود و پنج تا نود و هشت درصد پایین آورد و میزان دبی تولیدی عرف ممبران را داشته باشد ولی معمولا ممبران های کپی دارای این شرایط نیستند.

قیمت ممبران ۸ اینچ فیلمتک اصل چقدر است ؟

قیمت ممبران فیلمتک هشت اینچ در بهمن ماه سال جاری ۷۱۰۰۰۰۰۰ ریال «هفت میلیون و صد هزار تومان» بوده است با توجه به اینکه بعضی از خریداران محترم تقاضای ممبران با قیمت مناسب تری را دارند می توانیم ممبران های دیگری مانند ممبرانیوم روس را به آن ها پیشنهاد دهیم که از لحاظ میزان تولید و تی دی اس با فیلمتک برابری می کند.

برای استعلام قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی همین حالا با ما تماس بگیرید.

فیلتر ممبران تصفیه آب
قیمت فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت ها از یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس است

فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب

یا همان غشا نیمه تراوا یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت ها از یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس است زیرا اصلی ترین کار برای تصفیه اب را ممبران انجام میدهد و فشار اصلی بر روی ممبران است و چون ممبران خیلی حساس است باید سعی کرد هیچگونه ناخالصی و مواد مضر برای ممبران داخل ان نشود.

بیشتر بخوانید: آب شیرین کن صنعتی ro

فیلتر ممبران تصفیه آب اسمز معکوس
فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب اسمز معکوس و حذف نمک از محلول های آبی

قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب اسمز معکوس

لایه ای نازک که منافذ آن اندازه ای کمتر از یک میکرون دارد است که اجازه عبور یون های خاصی را از غشا خود نمیدهد و باید برای مراقبت از آن از ورود هرگونه کلر و اسید و ….. جلوگیری کرد.

طبق توانایی ممبران در حذف یون ها از محلول ها، کاربرد اصلی آن در حذف نمک از محلول های آبی می باشد. حدود سال ۱۳۶۹ شمسی از ترکیبی به نام سلولوز استات در تولید غشا یا ممبران استفاده می شده است.

اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی با ترکیبات پلی آمیدی تعویض شد، چون پلی آمید دارای قابلیت حذف نمک بالاتر با مصرف انرژی کمتر می باشد. به علت قابلیت حذف یون های غیر محلول از محلول بدون تغییر فاز از این غشا جهت حذف نمک و تی دی اس آب استفاده می شود.

مدل های مختلف ممبران

ممبران سیستم اسمز معکوس انواع مختلفی از جمله SWRO-MEMBRANE,BWRO-MEMBERAN دارد که بر اساس نوع ورودی سیستم اسمز معکوس از هر کدام آن ها استفاده می شود.

بنا بر یک قائده کلی SWRO-MEMBRANE برای آب با تی دی اس ده هزار mg/L (میلی گرم بر لیتر) به بالا استفاده می شود و برای آب ورودی با تی دی اس کمتر از ده هزار از BWRO-MEMBERAN استفاده می شود.

همانطور که اطلاع دارید آنتی اسکالانت هم برای جلوگیری از رسوب گذاری ممبرین صنعتی خوب است و ما باید آنتی اسکالانت مرغوب استفاده کنیم که ممبران اوت نکند.

آنتی اسکالانت در ممبران مثل خون در رگ های انسان است یا مثل روغن داخل ماشین است خیلی روی عملکرد و قیمت فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب تاثیر دارد همچنان باید آب قبل از ورود به ممبران در دو مرحله پیش تصفیه شود توسط فیلتر های شنی و کربنی و بعد به داخل ممبران رود.

  1. ما باید حواسمان باشد که شیر پس آب بسته نباشد که به ممبران فشار آید و هیچگونه املاح مضر مثل اسید، کلر و …. نباید به ممبران نفوذ کند.
  2. عمر معمول ممبران ۳ سال است که باید عمر کند در غیر این صورت اگر ممبران اوت شود باید سریعا چاره راه را برای جلوگیری از ضرر و زیان پیدا کرد.

ممبران تصفیه آب صنعتی چگونه کار می کند؟

فیلتر ممبران تصفیه آب دارای منافذ خیلی ریزی است که باعث می شود آب سبک از ممبران عبور کند و آب سخت پشت ممبران گیر میکند و به سمت فاضلاب هدایت می شود.

این عمل براساس اختلاف فشار اسمزی در ممبرین صنعتی صورت میگیرد. هر چه میزان دور ریز آب بیشتر باشد –مواقعی مشاهده شده است که اپراتور دستگاه تصفیه آب میزان پساب را در فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب پایین در نظر گرفته است که باعث می شود زمان اوت شدن ممبرین صنعتی پایین می آید.

مخصوصا برای کشاورزانی که آب شیرین کن کشاورزی دارند و با سیستم اسمز معکوس آب را تصفیه می کنند خیلی مهم است که عمر فیلتر ممبران تصفیه آب بالا باشد که هزینه های مواد مصرفی آن پایین بیاید.

نگهداری خوب و با دقت فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی خیلی در نگهداری مناسب از دستگاه تصفیه آب صنعتی به جهت حفظ همیشگی تی دی اس آب در پایین ترین حد ممکن و تولید بالا، مهم است.

متاسفانه هستند شرکت هایی که ممبران های نامرغوب را با نام ممبران اصل و اورجینال به فروش می رسانند که طبیعی است این ممبران ها کیفیت ممبران واقعی و مرغوب را ندارد.

لذا در زمان خرید مشتری باید دقت کند که جنس اصل را با مدارک کامل از فروشنده تقاضا نماید -روش اسمز معکوس در حال حاضر باصرفه ترین و فنی ترین روش برای تصفیه آب است.

روش هایی دیگری هم استفاده می شود ولی بهترین آن نسبت به روش های تقطیری، تبخیری و … تصفیه آب صنعتی با استفاده از تکنولوژی اسمز معکوس است -فقط باید توجه کرد که برای حفظ محیط زیست بهتر است کاری کنیم که پساب دستگاه آب شیرین کن به حداقل ممکن برسد.

لزوم طراحی مناسب بر اساس فشار بر ممبران

در بحث استفاده از فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب؛ باید دقت داشت با توجه به اینکه ممبران براساس فشار هدایت شده به آن عملکرد مطلوب دارد لذا باید حتما طراحی های محاسبه فشار بر اساس آنالیز آب باشد که مشکلی برای طول عمر مفید ممبران تصفیه آب ایجاد نشود.

بهره برداری حداکثری از پساب ممبران
چگونگی بهره برداری حداکثری از پساب ممبران

بهره برداری حداکثری از پساب ممبران

فیلتر ممبران صنعتی تصفیه آب؛ خواه ناخواه دارای پساب می باشد اگر بخواهیم پساب تولید شده در ممبران تصفیه آب را کم کنیم می توانیم یا آب ورودی و قبل از ممبران را با آب خروجی از ممبران تصفیه آب میکس نماییم تا دور ریز آب کم شود و یا برای تصفیه پساب دستگاه تصفیه آب سیستم دابل نصب کنیم -یعنی آب خروجی پساب از ممبرین را وارد یک دستگاه مجزای دیگر نماییم تا به این طریق پساب را تصفیه کنیم و دور ریز به حداقل خود برسد

نکات مهم نگهداری ممبران

هر چند استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی فواید و حسن های بسیار خوبی نسبت به سایر روش‌های مشابه سر در صنعت تصفیه آب دارد ولی مشکل اصلی آن حساس بودن به رسوباتی است که می‌تواند منشأ شیمیایی بیولوژیکی و یا فیزیکی داشته باشد.اگر اصول نگهداری از ممبران به خوبی رعایت شود می توان زمان گرفتگی ممبران را کاهش داد و یا تعداد گرفتگی ممبران کاهش داد یا فواصل زمانی بین گرفتگی ممبران را افزایش داد.

ممبران تصفیه آب صنعتی باید تا ۹۸ درصد تی دی اس آب را پایین بیاورد ولی طبیعتاً بعد از مدتی که از عمر آن گذشته به علت گرفتگی روی سطح ممبران آرام آرام تولید ممبران کاهش پیدا کرده و تی دی اس آب تولیدی بالا می‌رود و با توجه به اینکه عمر ممبران می تواند بین ۳ تا ۵ سال باشد.

در این مدت می توان در صورت گرفتگی ممبران با مواد مخصوص شستشوی ممبران عمل سی آی پی را انجام داد و ممبران را مجددا احیا نمود ولی بعد از سه سال دیگر عملاً شستشو نیز جواب نخواهد داد، زیرا احتمالا منافذ ممبران باز شده است و ممبران نمی تواند عمل پایین آوردن تی دی اس را به خوبی انجام دهد که در این مرحله مجبور به تعویض ممبران است و در اخر چند نکته در مورد نگهداری ممبران تصفیه آب صنعتی اورده شده است

  1. رنج اسیدی قلیایی آب ورودی باید در حدود ۲-۱۲ باشد.
  2. دمای بیشتر از ۴۵ درجه برای ممبران مضر است.
  3. در بالا ذکر شد که برخی از ممبران ها از جنس پلی امید هستند اگر جنس ممبران مورد استفاده از پلی آمید باشد نباید آب ورودی بیشتر از یک دهم میلی گرم بر لیتر کلر داشته باشد.
  4. استفاده از فیلتر های میکرونی به صورت خطی برای کاهش استعداد رسوبگزاری روی سطح ممبران.

نحوه شست و شوی ممبران آب شیرین کن صنعتی

زمانی که فیلتر ممبران بعد از مدتی کار میکند با توجه به اینکه میزان املاح ورودی به آن بالا می باشد داخل آن رسوب تجمع میکند و باعث گرفتگی در آن میشود در نتیجه میزان آب تولید کم میشود و میزان پساب فیلتر ممبران بالا میرود و ممبران تحت فشار قرار میگیرد. زمانی که ممبران آب شیرین کن در این صورت قرار میگیرد باید آن را با اسید و قلیا و دترجنت با دستور مشخصی شست و شو دهیم تا تولید آب تصفیه شده به حالت قبل بازگردد

مراحل شست و شوی فیلتر ممبران آب شیرین کن

ابتدا یک مخزن ذخیره تهیه کرده و میزان اسید مشخص شده توسط کارشناس شرکت که با اب ترکیب میشود درون آن می‌ریزیم و توسط پمپ cip با فشار ۳ بار وارد ممبران میکنیم و آب تولید و پساب را به داخل مخزن ذخیره هدایت میکنیم (باید توجه کنیم شیر پساب باید کاملا باز باشد) بعد از گذشت ۳۰دقیقه از شست و شو اسید را تخلیه کرده و درون آن در مرحله بعد قلیا به همان میزان مشخص شده درون مخزن ریخته و همین عمل را مجدد تکرار می نماییم تا اسید خنثی شود در مرحله آخر اگر درون ممبران باکتری تجمع کرده باشد به همان میزان مشخص درون مخزن دترجنت ریخته و مجدد عمل شست و شو را تکرار میکنیم.

بعد از گذشت این مراحل دستگاه را استارت زده و میزان تولید آب ممبران را چک میکنیم اگر میزان تولید به حالت اولیه برگشت به معنای این است که عمل شست و شوی ما صحیح بوده درضمن باید توجه داشته باشیم برای اینکه عمر ممبران بالاتر برود و جلوگیری از تشکیل رسوب در ممبران شود از آنتی اسکالانت مرغوب که ماده ضد رسوب ممبران می باشد با درصد مشخصی استفاده شود.

نحوه تعویض ممبران صنعتی در دستگاه اسمز معکوس

زمانی که میزان فشار بالا می رود و میزان آب تولید کاهش می یابد و همچنین میزان پساب بالا می‌رود ولی میزان TDS پایین باشد می‌توان ممبران را توسط اسید و قلیا شستشو داد تا شرایط ممبران به حالت اولیه یا استاندارد برگردد اگر بعد از انجام شستشو تغییری حاصل نشد ممبران اوت شده است و بایستی فیلتر ممبران را تعویض نمود.

برای تعویض فیلتر ممبران صنعتی؛ گپ کش مخصوص وسل احتیاج داریم ابتدا دستگاه را خاموش میکنیم شیرهای ورودی به دستگاه را می بندیم سپس توسط گپ کش درهای دو طرف را در می آوریم ، اورینگ ها و رابط های مربوطه را چک می کنیم اگر ترک یا شکستگی نداشت از خراب شدن ممبران اطمینان حاصل می کنیم.توجه داشته باشید که در بعضی مواقع ممکن است ارینگ ها و کانکتور یا همان رابطه ممبران خراب باشد ولی ممبران سالم باشد برای تعویض ممبران آن را در می آوریم و ممبران جدید را از سمت ورودی وسل که فشار پمپ آن وارد می شود جا می زنیم.

لازم به ذکر است، تمامی ممبران ها یکسر ارینگ دارند که می شود ورودی ممبران و آنهایی یکسر ارینگ ندارد می شود خروجی ممبران که موقع جا زدن می بایست به آن دقت کرد، در صورت ممکن اگر ارینگ ها زمان ممبران تعویض گردد خیال اپراتور راحت تر می شود و باید توجه داشته باشیم که اگر پرشروسل چند اِلِمانه بود، میبایست رابطه‌ بین ممبران را صحیح نصب کنیم و کاملا ممبران ها به یکدیگر متصل شوند، تا زمانی که گپ را می بندیم به راحتی کامل بسته شود

📞برای اطلاعات بیشتر و جهت مشاوره با کارشناسان شرکت و خرید ممبران با ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت ممبران صنعتی یا همان آب شیرین کن صنعتی و فیلترهای ممبران بستگی به برند فیلتر ممبران دارد و همچنین سایز ممبران و اینکه برای چه آبی قرار است استفاده شود متغیر می باشد.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا