قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی

قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی – ممبران فیلمتک -قیمت انواع ممبران صنعتی

ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

واردات ممبران تصفیه آب صنعتی و توزیع آن به صورت عمده در کشور از سال ۱۳۷۹ توسط شرکت آتیه انرژی تلاش انجام می شود با توجه به اینکه ما در زمینه طراحی و ساخت آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس نیز فعالیت داریم لذا شناخت کافی روی کیفیت ممبران ها را داریم و در انتخاب تولیدکننده، بالاترین دقت را مبذول می داریم.

  • شرکت اتیه انرژی وارد کننده عمده ممبران تصفیه آب صنعتی فیلمتک csm،filmtech
  •  lanxess آلمان، Hydranautics، ونترون چین، ممبرانیوم روسیه و توری ژاپن Toray می باشد.

این ممبران های در انواع مختلف ۴۰۲۱، ۴ اینچ و ۸ اینچ قابل عرضه می باشد.

همزمان با خرید ممبران تصفیه آب صنعتی از شرکت آتیه انرژی تلاش. می توانید از مشاوره رایگان این شرکت در زمینه بهره برداری صحیح از دستگاه آب شیرین کن و همچنین رفع عیوب احتمالی و دیگر مسائل و مشکلات دستگاه های تصفیه آب صنعتی بهره مند بشوید. شرکت آتیه انرژی تلاش از سال ۱۳۷۹ در زمینه تولید و نصب سیستم های تصفیه آب صنعتی در کشور فعالیت می کند.

استفاده از متخصصان متعهد و تحصیل کرده باعث شده است با تلفیق علم و تجربه بتوانیم خدماتی مناسب به مشتریان عزیزمان ارائه دهیم تا در زمان بهره‌برداری از این سیستم با کمترین مشکل احتمالی مواجه شوند اگر با ما در تعامل باشید می توانید از راهنمایی های ارزشمند کارشناس های ما استفاده نمایید و عمر مفید ممبران تصفیه آب صنعتی را بالا ببریم یکی از دلایل پایین آمدن عمر ممبران استفاده از مواد مصرفی با کیفیت پایین و تشخیص میزان تزریق و نحوه تزریق صحیح آنتی اسکالانت و مواد شستشو ممبران می باشد ما به شما کمک خواهیم کرد که نگهداری دستگاه تصفیه آب و حفظ ممبران را بر طبق مسائل علمی روز انجام دهید

قیمت ممبران اسمز معکوس

بعضی از خریداران محترم این سوال برایشان پیش می آید که تنوع قیمت ممبران اسمز معکوس به چه دلایلی است به عنوان مثال

قیمت ممبران ۴ اینچ فیلمتک چقدر است ؟

قیمت ممبران ۴ اینچ فیلمتک در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ سه میلیون و صد هزار تومان بوده است در صورتی که اگر خریدار محترم از ممبران های های کپی استفاده کند می تواند ممبران را با قیمتی ارزان تر خریداری کند با این تفاوت که به محض اینکه ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی قرار می گیرد و آب با فشار به سمت ممبران هدایت می شود اپراتور متوجه اصل بودن یا کپی بودن فیلتر ممبران خواهد شد چرا که ممبران فیلمتک اصل این قابلیت را دارد که تی دی اس را بسته به شرایط آب بین نود و پنج تا نود و هشت درصد پایین آورد و میزان دبی تولیدی عرف ممبران را داشته باشد ولی معمولا ممبران های کپی دارای این شرایط نیستند.

قیمت ممبران ۸ اینچ فیلمتک اصل چقدر است ؟

قیمت ممبران فیلمتک هشت اینچ در بهمن ماه سال جاری هفتاد و یک میلیون ریال بوده است با توجه به اینکه بعضی از خریداران محترم تقاضای ممبران با قیمت مناسب تری را دارند می توانیم ممبران های دیگری مانند ممبرانیوم روس را به آن ها پیشنهاد دهیم که از لحاظ میزان تولید و تی دی اس با فیلمتک برابری می کند.

برای استعلام قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی همین حالا با ما تماس بگیرید.

فیلتر ممبران تصفیه آب

یا همان غشا نیمه تراوا یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت ها از یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس است زیرا اصلی ترین کار برای تصفیه اب را ممبران انجام میدهد و فشار اصلی بر روی ممبران است و چون ممبران خیلی حساس است باید سعی کرد هیچگونه ناخالصی و مواد مضر برای ممبران داخل ان نشود.

فیلتر ممبران تصفیه آب اسمز معکوس

لایه ای نازک که منافذ آن اندازه ای کمتر از یک میکرون دارد است که اجازه عبور یون های خاصی را از غشا خود نمی دهد و باید برای مراقبت از آن از ورود هرگونه کلر و اسید و ….. جلوگیری کرد. طبق توانایی ممبرین در حذف یون ها از محلول ها، کاربرد اصلی آن در حذف نمک از محلول های آبی می باشد. حدود سال ۱۳۶۹ شمسی از ترکیبی به نام سلولوز استات در تولید غشا یا ممبران استفاده می شده است اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی با ترکیبات پلی آمیدی تعویض شد، چون پلی آمید دارای قابلیت حذف نمک بالاتر با مصرف انرژی کمتر می باشد. به علت قابلیت حذف یون های غیر محلول از محلول بدون تغییر فاز از این غشا جهت حذف نمک و تی دی اس آب استفاده می شود.

مدل های مختلف ممبران

ممبران سیستم اسمز معکوس انواع مختلفی از جمله SWRO-MEMBRANE,BWRO-MEMBERAN دارد که بر اساس نوع ورودی سیستم اسمز معکوس از هر کدام آن ها استفاده می شود. بنا بر یک قائده کلی SWRO-MEMBRANE برای آب با تی دی اس ده هزار mg/L (میلی گرم بر لیتر) به بالا استفاده می شود و برای آب ورودی با تی دی اس کمتر از ده هزار از BWRO-MEMBERAN استفاده می شود.

همانطور که اطلاع دارید آنتی اسکالانت هم برای جلوگیری از رسوب گذاری ممبرین صنعتی خوب است و ما باید آنتی اسکالانت مرغوب استفاده کنیم که ممبران اوت نکند. آنتی اسکالانت در ممبران مثل خون در رگ های انسان است یا مثل روغن داخل ماشین است خیلی روی عملکرد فیلتر ممبران تصفیه آب تاثیر دارد همچنان باید آب قبل از ورود به ممبران در دو مرحله پیش تصفیه شود توسط فیلتر های شنی و کربنی و بعد به داخل ممبران رود.

  1. ما باید حواسمان باشد که شیر پس آب بسته نباشد که به ممبران فشار آید و هیچگونه املاح مضر مثل اسید، کلر و …. نباید به ممبران نفوذ کند.
  2. عمر معمول ممبران ۳ سال است که باید عمر کند در غیر این صورت اگر ممبران اوت شود باید سریعا چاره راه را برای جلوگیری از ضرر و زیان پیدا کرد.

ممبران تصفیه آب صنعتی چگونه کار می کند؟

فیلتر ممبران تصفیه آب دارای منافذ خیلی ریزی است که باعث می شود آب سبک از ممبران عبور کند و آب سخت پشت ممبران گیر میکند و به سمت فاضلاب هدایت می شود –این عمل براساس اختلاف فشار اسمزی در ممبرین صنعتی صورت میگیرد. هر چه میزان دور ریز آب بیشتر باشد –مواقعی مشاهده شده است که اپراتور دستگاه تصفیه آب میزان پساب را در فیلتر ممبران تصفیه آب پایین در نظر گرفته است که باعث می شود زمان اوت شدن ممبرین صنعتی پایین می آید.

مخصوصا برای کشاورزانی که آب شیرین کن کشاورزی دارند و با سیستم اسمز معکوس آب را تصفیه می کنند خیلی مهم است که عمر فیلتر ممبران تصفیه آب بالا باشد که هزینه های مواد مصرفی آن پایین بیاید.

نگهداری خوب و با دقت فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی خیلی در نگهداری مناسب از دستگاه تصفیه آب صنعتی به جهت حفظ همیشگی تی دی اس آب در پایین ترین حد ممکن و تولید بالا، مهم است.

متاسفانه هستند شرکت هایی که ممبران های نامرغوب را با نام ممبران اصل و اورجینال به فروش می رسانند که طبیعی است این ممبران ها کیفیت ممبران واقعی و مرغوب را ندارد -لذا در زمان خرید مشتری باید دقت کند که جنس اصل را با مدارک کامل از فروشنده تقاضا نماید -روش اسمز معکوس در حال حاضر باصرفه ترین و فنی ترین روش برای تصفیه آب است.

روش هایی دیگری هم استفاده می شود ولی بهترین آن نسبت به روش های تقطیری، تبخیری و … تصفیه آب صنعتی با استفاده از تکنولوژی اسمز معکوس است -فقط باید توجه کرد که برای حفظ محیط زیست بهتر است کاری کنیم که پساب دستگاه آب شیرین کن به حداقل ممکن برسد.

لزوم طراحی مناسب بر اساس فشار بر ممبران

در بحث استفاده از فیلتر ممبران تصفیه آب باید دقت داشت با توجه به اینکه ممبران براساس فشار هدایت شده به آن عملکرد مطلوب دارد لذا باید حتما طراحی های محاسبه فشار بر اساس آنالیز آب باشد که مشکلی برای طول عمر مفید ممبران تصفیه آب ایجاد نشود.

بهره برداری حداکثری از پساب ممبران

فیلتر ممبران تصفیه آب خواه ناخواه دارای پساب می باشد اگر بخواهیم پساب تولید شده در ممبران تصفیه آب را کم کنیم می توانیم یا آب ورودی و قبل از ممبران را با آب خروجی از ممبران تصفیه آب میکس نماییم تا دور ریز آب کم شود و یا برای تصفیه پساب دستگاه تصفیه آب سیستم دابل نصب کنیم -یعنی آب خروجی پساب از ممبرین را وارد یک دستگاه مجزای دیگر نماییم تا به این طریق پساب را تصفیه کنیم و دور ریز به حداقل خود برسد

نکات مهم نگهداری ممبران

هر چند استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی فواید و حسن های بسیار خوبی نسبت به سایر روش‌های مشابه سر در صنعت تصفیه آب دارد ولی مشکل اصلی آن حساس بودن به رسوباتی است که می‌تواند منشأ شیمیایی بیولوژیکی و یا فیزیکی داشته باشد اگر اصول نگهداری از ممبران به خوبی رعایت شود می توان زمان گرفتگی ممبران را کاهش داد و یا تعداد گرفتگی ممبران کاهش داد یا فواصل زمانی بین گرفتگی ممبران را افزایش داد.

ممبران تصفیه آب صنعتی باید تا ۹۸ درصد تی دی اس آب را پایین بیاورد ولی طبیعتاً بعد از مدتی که از عمر آن گذشته به علت گرفتگی روی سطح ممبران آرام آرام تولید ممبران کاهش پیدا کرده و تی دی اس آب تولیدی بالا می‌رود و با توجه به اینکه عمر ممبران می تواند بین ۳ تا ۵ سال باشد.

در این مدت می توان در صورت گرفتگی ممبران با مواد مخصوص شستشوی ممبران عمل سی آی پی را انجام داد و ممبران را مجددا احیا نمود ولی بعد از سه سال دیگر عملاً شستشو نیز جواب نخواهد داد زیرا احتمالا منافذ ممبران باز شده است و ممبران نمی تواند عمل پایین آوردن تی دی اس را به خوبی انجام دهد که در این مرحله مجبور به تعویض ممبران است و در اخر چند نکته در مورد نگهداری ممبران تصفیه آب صنعتی اورده شده است

  1. رنج اسیدی قلیایی آب ورودی باید در حدود ۲-۱۲ باشد.
  2. دمای بیشتر از ۴۵ درجه برای ممبران مضر است.
  3. در بالا ذکر شد که برخی از ممبران ها از جنس پلی امید هستند اگر جنس ممبران مورد استفاده از پلی آمید باشد نباید آب ورودی بیشتر از یک دهم میلی گرم بر لیتر کلر داشته باشد.
  4. استفاده از فیلتر های میکرونی به صورت خطی برای کاهش استعداد رسوبگزاری روی سطح ممبران.

قیمت ممبران صنعتی بستگی به برند فیلتر ممبران دارد و همچنین سایز ممبران و اینکه برای چه آبی قرار است استفاده شود

نویسنده: شرکت آتیه انرژی تلاش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا