موارد استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

موارد استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

در بخش زیر ما به شما در مورد ویژگیهای و کارکردهای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس صحبت خواهیم کرد. با آتیه انرژی هراه باشید تا به صورت دقیق به بررسی این موارد بپردازیم.

از میان برداشتن املاح و سختی از آب بویلرها و دیگ بخار

یکی از موارد استفاده از اسمز معکوس حذف املاح از آب بویلرها (دیگ بخار) است. آب خروجی از بویلرها می‌تواند شامل مقادیر زیادی املاح و سختی باشد که عامل رسوب داخل دیگ‌های بخار و همچنین لوله‌ها شود. بکارگیری از پروسه اسمز معکوس (RO) باعث حذف مقادیر زیادی از املاح و رسوبات در آب و بالا رفتن تاسیسات می‌شود.

به این دلیل که استفاده از آبهای سخت باعث ایجاد لکه می‌شود، امروزه حتی در بعضی از کارواش‌ها به منظور حذف سختی و کدورت آب از پروسه اسمز معکوس بهره برداری می‌شود.

بیشتر بخوانید: فرایندهای تصفیه فاضلاب

تولید هیدروژن برای مقیاس‌های آزمایشگاهی به منظور تولید هیدروژن از آب

ابتدا آب را از دستگاه اسمز معکوس گذر می‌دهند بعد آب تصفیه شده را از دستگاه الکترولیز گذر می‌دهند. در این وضعیت بخاطر حذف املاح به وسیله دستگاه اسمز معکوس، رسوب املاح آب بر روی الکترودها کم خواهد شد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

استفاده از اسمز معکوس جهت تأمین آب مناسب صنایع غذایی و گلخانه‌ها در خیلی از صنایع غذایی، مثل صنایع لبنی، سس و رب، نوشابه سازی و …

پروسه اسمز معکوس به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها به منظور تأمین آب مناسب تولید محصول و بالا رفتن کیفیت محصول تولیدی می‌باشد. ایضاً به منظور پرورش گل، میوه و سبزیجات بهره گیری از آب شیرین باعث افزایش رشد گیاه و افزایش بازذهی محصول می‌شود.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب

استفاده از دستگاه اسمز معکوس جهت کشاورزی

با توجه به این که کم آبی در کلیه استانهای کشور به یک معضل تبدیل شده است سفره‌های زیرزمینی نشست پیدا کرده‌اند و کشاورز که با یک زحمت فراوان و یک مبلغ سنگین چاه حفر می‌کند و به مشکل شوری بر می‌خورد راهی جز تصفیه آب برایش باقی نمی‌ماند.

در بین روش‌های که در تصفیه آب استفاده می‌شود بهترین راه استفاده از ro می‌باشد. برای اینکه کشاورز بتواند یک برآورد قیمت در مورد دستگاه داشته باشد باید آنالیز کامل آب را داشته باشیم و ظرفیت آب مورد نیاز کشاورز را داشته باشیم تا بتوانیم قیمت به کشاورز ارائه دهیم.

ولی نکته قابل توجه این است که در صورتی که شوری آب پایین آید محصولی با کیفیت و کمیت بیشتری داریم. نکته دیگر این که استفاده از اسمز معکوس در کشاورزی برای محصولاتی که صرفه اقتصادی دارند توصیه می‌شود. به عنوان مثال در زراعت که هم ظرفیت آب بالاست و هم محصول ارزش پایین دارد توصیه نمی‌شود آب شیرین کن استفاده شود.

نکته دیگر این است که در مناطقی که مشکل کم آبی محسوس باشد به علت دور ریز بالای آب در اسمز معکوس در این مناطق توجیه ندارد که ما از دستگاه آب شیرین کن استفاده کنیم.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا