اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایرانتصفیه آب صنعتیتصفیه فاضلاب صنعتی

تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی چگونه است؟ فیلترهای ممبران تصفیه آب از عناصر اصلی در فیلتراسیون سیستم های تصفیه آب هستند و در زمینه تصفیه آب، دقت بالایی دارند و قادر هستند اغلب آلاینده های موجود در آب را حذف کنند. طی سال های اخیر فیلترهای ممبران تقلبی بسیاری وارد بازار شده است که ظاهر آن ها تا حد زیادی مشابه فیلترهای تصفیه آب ممبران اصلی است و تشخیص آن از نمونه اصلی، کار چندان آسانی نیست.

خرید فیلترهای تقلبی سبب می شود که خریداران متحمل پرداخت هزینه های بیشتری شوند و پس از مدتی استفاده به دلیل عدم کیفیت و کارایی لازم، مجبور به تعویض فیلتر ممبران خود شوند. از همین رو لازم دانستیم در این مقاله از سایت آتیه انرژی برخی اطلاعات را در رابطه با فیلترهای ممبران اصل و تقلبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با بررسی آن ها بتوانید فیلتر ممبران اصل را خریداری کنید.

کاربرد فیلتر ممبران چیست؟

 

دستگاه های تصفیه آب دارای فیلترهای متفاوتی هستند و در ساده‌ترین حالت ممکن دارای شش فیلتر می باشند که هر کدام کارکردهای متفاوتی دارند. چهارمین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران است که می توان با قطعیت گفت مهم ترین فیلتر آن نیز می باشد. این فیلتر بسیار قدرتمند عمل می کند و در کاهش سختی آب بسیار تاثیر گذار است. عمر فیلترهای ممبران محدود است و لازم است پس از مدت زمان مشخصی که معمولا دو سال است، اقدام به تعویض فیلترممبران دستگاه تصفیه آب کرد.

امروزه شاهد ارائه برندهای مختلفی از فیلتر ممبران به بازار می باشیم که متأسفانه در میان آن ها نمونه های تقلبی نیز وجود دارند. خرید فیلترهای ممبران تقلبی برابر است با کم شدن کیفیت تصفیه آب و تعویض زود هنگام به دلیل عدم کارایی که همین موضوع سبب می شود که افراد متحمل پرداخت هزینه های بیشتری شوند. از همین رو بسیاری مایل هستند از نحوه تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی مطلع گردند.

چطور ممبران اصل را از تقلبی تشخص دهیم؟

تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

فیلترهای ممبران در دستگاه های تصفیه آب، قادر هستند آلاینده های موجود در آب را با دقتی بالاتر از 99 درصد تصفیه کنند که طی این فرآیند سختی آب از بین می رود. به همین دلیل فیلترهای ممبران به عنوان موثرترین فیلترهای موجود در دستگاه های تصفیه آب شناخته شده اند. البته کارایی فیلترهای ممبران تا حد زیادی وابسته به اصل بودن آن ها نیز می باشد؛ به همین دلیل توصیه کارشناسان آتیه انرژی این است که در زمان خرید فیلتر ممبران حتما به اصل بودن فیلتر و سطح کیفی آن توجه داشته باشید.

از آنجایی که فیلترهای ممبران تقلبی دارای ظاهری مشابه با فیلترهای ممبران اصل هستند و تشخیص آن ها کاری سخت است، در ادامه قصد داریم به راهکارهای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی بپردازیم.

1.توجه به عمر فیلترهای ممبران مؤثر در تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

فیلترهای ممبران اصل، حداقل دو سال کار می کنند که این موضوع وابسته به عواملی همچون میزان مصرف آب، میزان سختی و آلودگی آب، کیفیت فیلتر و … می تواند متغیر باشد.

استفاده از دستگاه تصفیه آب توسط یک خانواده معمولی و برای تصفیه آب های شهری که دارای سختی پایینی می باشد، فیلترهای ممبران با کیفیت مناسب حداقل دو سال کارایی خواهند داشت. در صورتی که در زمان خرید فیلتر ممبران، فروشنده عمر فیلتر ممبران را کمتر از دو سال اعلام کرد، احتمالا قصد فروش یک فیلتر تقلبی به شما را دارد.

2.خرید از فروشگاه معتبر جهت تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

بسیاری از کارشناسان فعال در این زمینه بر این باور هستند که تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی، کاری سخت و دشوار می باشد؛ چراکه ظاهر فیلترهای ممبران اصل و تقلبی بسیار مشابه با نمونه اصلی است و تنها در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند.

از همین رو توصیه می شود برای اینکه از خرید یک فیلتر ممبران اصل، اطمینان داشته باشید لازم است به فروشگاه های تصفیه آب معتبر مراجعه کنید که تضمین کننده اصالت و سطح کیفی کالای ارائه شده به شما هستند.

3.تعداد لایه های فیلتر ممبران

تعداد لایه های فیلتر ممبران راهکار خوبی برای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی نیست ؛ چراکه برندهای مختلف اقدام به تولید فیلترهای ممبران با لایه های مختلف می کنند که هر کدام می توانند از کیفیت ایده آلی برخوردار باشند.

اما در این میان برخی از سودجویان برای اینکه قیمت تمام شده فیلتر های ممبران را پایین بیاورند، اقدام به کم کردن تعداد لایه های فیلتر ممبران می کنند. هر چه تعداد لایه های فیلتر ممبران کمتر شود، به همان نسبت نیز کارایی آن در زمینه تصفیه آب کمتر خواهد شد.

بنابراین برای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی ، ابتدا لایه های فیلتر ممبران را بشمارید و سپس آن را با تعداد لایه هایی که شرکت و برند تولیدی اعلام کرده است، مقایسه کنید. هر گونه تفاوت در این زمینه به معنای تقلبی بودن فیلتر ممبران شما خواهد بود.

لازم است اشاره کنیم که یک برند چینی با نام VONTRON اقدام به تولید فیلترهای ممبران می کند که نمونه های اصلی آن دارای 11 لایه هستند و جزو فیلترهای با کیفیت محسوب می شوند. اما فیلترهای تقلبی TORAY دارای 13 لایه می باشند. بنابراین تعداد لایه ها ملاکی برای مقایسه اصل و یا تقلبی بودن برند های مختلف نیست، اما شما باید تعداد لایه های یک فیلتر را با نمونه اصلی همان برند تطابق دهید.

4.نوع بسته بندی

تولید کنندگان معتبر برای بسته بندی محصول خود، سعی می کنند از طراحی های ویژه ای استفاده کنند. همینطور هدف آن ها این است که اطلاعاتی را بر روی بسته بندی فیلتر ممبران درج کنند که با اطلاعات خود محصول همخوانی داشته باشد. بنابراین یکی از راهکارهای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی ، توجه به بسته بندی محصول است.
شرکت های اصلی به کیفیت بسته بندی اهمیت می دهند و همینطور سعی می کنند با درج علائمی بر روی آن، نشان دهند که محصول تولید شده اصل است.

5.میزان حجم آبدهی

از دیگر راهکارهای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی ، توجه به میزان حجم آبدهی فیلتر می باشد. لازم است میزان حجم آبدهی فیلتر ممبران درج شده بر روی فیلتر با مقدار روی جعبه و مقدار درج شده بر روی لیبل محصول یکسان باشد.

حجم آبدهی فیلتر ممبران بر اساس ظرفیت تولید آب فیلتر ممبران بر حسب متر مکعب بر ساعت یا گالن در دقیقه بیان می شود. فیلترهای ممبران اصل دارای 50 گالن حجم آبدهی هستند، در حالی که این مقدار در اغلب فیلترهای تقلبی برابر با 75 گالن است.
در نظر داشته باشید که حجم آبدهی فیلترهای ممبران اصل، بر روی لوله آن ها نیز درج می شود که لازم است آن را بررسی کنید و با دیگر ظرفیت های درج شده بر روی بسته بندی محصول، مطابقت دهید.

6.توجه به برند ممبران تصفیه آب برای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

تشخیص فیلتر اصلی تصفیه آب

برخی برند های تولید فیلترهای تصفیه آب شامل فیلمتک، CSM، ممبرانیوم، هایدروناتیک و … جزو فیلترهای اصل هستند. در صورتی که برند دیگری به شما معرفی می شود، ابتدا نام آن را در اینترنت جستجو کنید و پس از کسب اطلاعات کافی آن را خریداری نمایید.

امروزه برندهای تقلبی بسیاری در بازار وجود دارد که توصیه کارشناسان آتیه انرژی، خرید فیلتر ممبران تولید شده توسط برندهای نام آشنا و معروف است. شما عزیزان می توانید در این زمینه از کارشناسان آتیه انرژی نیز مشاوره دریافت کنید.

7.لیبل فیلتر ممبران

از دیگر راهکارهایی که برای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی وجود دارد، توجه به لیبل محصول است. برای این منظور کافی است لیبل موجود در بسته بندی فیلتر ممبران را با ناخن باز کنید و علائم زیر آن را بررسی کنید.

وجود علائمی در زیر فیلتر ممبران دلیلی بر اصل بودن فیلتری که خریداری کرده اید نیست، اما در صورتی که علائمی در زیر لیبل وجود نداشته باشد، احتمال تقلبی بودن فیلتر بیشتر است. از سویی دیگر توجه داشته باشید که لیبل کج و یا غیر اصولی بر روی فیلتر قرار نگرفته باشد. فراموش نکنید در تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی مشخصات، استانداردها و اسم درج شده بر روی لیبل برای تشخیص فیلتر ممبران اورجینال بسیار مهم است.

8.بوی مواد نگهدارنده از راهکارهای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی

فیلترهای ممبران دارای حساسیت بسیار بالایی هستند، به طوری که بلافاصله پس از تولید در کارخانه، بسته بندی می شوند. برای جلوگیری از خراب شدن فیلترهای ممبران، ابتدا به آن ها مواد نگهدارنده زده می شود و سپس بسته بندی می گردد.

بنابراین قرار گرفتن فیلترهای ممبران در برابر هوای آزاد، سبب می شود که کیفیت و طول عمر فیلترهای ممبران کم شود. به همین دلیل به محض تولید آن ها را با استفاده از مواد نگهدارنده، بسته بندی می کنند.

در صورتی که شما فیلتر ممبران اصل خریداری کرده باشید، بلافاصله پس از باز کردن بسته بندی محصول، بوی مواد نگهدارنده را استشمام خواهید کرد که این موضوع خبر خوبی برای شما خواهد بود.

9.وزن فیلتر ممبران

از دیگر معیارهای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی ، وزن فیلترهای ممبران است. فیلترهای ممبران تقلبی نسبت به فیلترهای ممبران اصل دارای وزن کمتری هستند.

خرید و تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی با دریافت راهنمایی از مشاوران آتیه انرژی

با تمامی راهکارهایی که برای تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی ارائه می گردد، با این حال تشخیص فیلتر ممبران اصلی برای افراد عادی کاری دشوار است. چراکه تولید کنندگان فیلترهای تقلبی نیز سعی می کنند آن ها را با کم‌ترین تفاوت با نمونه های اصلی تولید و روانه بازار کنند.

برای خرید فیلترهای ممبران اصل ، بهترین راهکار این است که از سایت ها و یا فروشگاه های معتبر خریداری کنید که یا خود وارد کننده فیلترهای ممبران اصل باشند و یا با فروشندگان و تامین کنندگان فیلترهای ممبران در ارتباط باشند.

در صورتی که مایل هستید فیلتر ممبران قدیمی دستگاه تصفیه آب خود را با یک فیلتر ممبران جدید و اصل تعویض نمایید، می توانید برای اطمینان از اصل بودن فیلتری که خریداری می کنید، از کارشناسان آتیه انرژی کمک بگیرید. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در انتهای این مقاله و تماس تلفنی با کارشناسان آتیه انرژی، مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز کاربران post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا