فرآیند تصفیه آب توسط آب شیرین کن

نحوه و فرآیند تصفیه آب توسط آب شیرین کن

آب شیرین کن، نمک‌های محلول و مواد معدنی دیگر را از آب جدا می‌کند. منابع تغذیه‌ای آب ممکن عبارتند از آب شور، آب دریا، چاه‌ها، سطح (رودخانه‌ها و جریان‌ها)، فاضلاب، و خوراک و فرایندهای صنعتی.

جداسازی غشا نیازمند نیروهایی از جمله فشار پتانسیل الکتریکی و غلظت برای غلبه بر فشارهای اسمزی طبیعی است و به طور مؤثر آب را از طریق فرایندهای غشایی به کار می‌برد. به همین ترتیب، این تکنولوژی فشار اسمزی است و تحقیقات به طور مداوم برای بهبود بهره وری و کاهش مصرف انرژی ادامه می‌یابد.

اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون، فرآیندهای غشایی پیشرو هستند.

پیکربندی غشا شامل زخم مارپیچی، فیبر توخالی و ورق با مارپیچ است که بیشترین کاربرد آن را دارد. غشاهای معاصر عمدتاً از مواد پلیمری با استات سلولز استفاده می‌شود تا به میزان بسیار کمتر

فشار عملیاتی در محدوده بالایی هستند مه بتوانند کار تصفیه آب را انجام دهند. فرایندهای الکترو دییالیز و انفجار الکترویدیلیز توسط جریان مستقیم هدایت می‌شوند که در آن یون‌ها (به عنوان مخلوط با آب در فرایندهای تحت فشار) از طریق غشاهای انتخابی یونی به الکترودهای شار مخالف جریان می‌یابند.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

بیشتر بخوانید: فرایندهای تصفیه فاضلاب

در سیستم‌های، قطبش الکترودها به طور دوره‌ای تغییر می‌یابد. یون انتقال (نفوذپذیری) آنیون و غشای کاتدی یونها را در آب تغذیه جدا می‌کند. این سیستم‌ها در درجه اول در آب‌های جامد محلول جامد استفاده می‌شود.

اسمز معکوس یک فرآیند بازنشستگی نسبتاً جدید است که در آن شیب غلظت نمک نیروی محرکه‌ای از طریق یک غشای مصنوعی است. خوراک (مانند آب دریا) در یک طرف غشای نیمه نفوذپذیر قرار دارد و یک راه حل فشار “اسید” بالاتر از طرف دیگر است. بدون استفاده از فشار خارجی، آب از محلول غذا به طور طبیعی از طریق غشا به محلول قرص مهاجرت می‌کند.

سپس محلول رقیق شده برای جدا کردن محصول از راه حل قرص قابل استفاده مجدد پردازش می‌شود. طیر غشایی فرآیند غشایی آب نمک است که در حال حاضر در استفاده تجاری محدود است. یک فرآیند ترکیبی از و تقطیر است که در آن یک غشاء مصنوعی هیدروفیبل برای تأیید جریان بخار آب از طریق منافذ غشاء، اما نه محلول خود استفاده می‌شود. نیروی محرکه تفاوت فشار بخار مایع در غشاء است.

فروش و ارائه دستگاه تصفیه آب و مواد مصرفی مربوط به آن جزو فعالیت‌های شرکت آتیه انرژی تلاش می‌باشد.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا