قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

چرا دستگاه آب شیرین کن صنعتی تهیه کنیم؟

چرا ددستگاه آب شیرین کن
چرا ددستگاه آب شیرین کن

در بین تکنولوژی های رایج برای تصفیه آب صنعتی و تولید آب خالص و بدون املاح، استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس (Ro)، دارای مزیت های بسیار زیادی است. با استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی می‌توانیم تا ۹۹ درصد TDS را پایین آورده و آب خالص تری تولید نماییم که این در نوع خود فوق العاده است.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

قیمت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی اسمز معکوس

برای برآورد قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی، ابتدا باید شما مشتریان گرامی، ظرفیت آبی را که می‌خواهید در شبانه روز تصفیه شود را مشخص کنید، زیرا طراحی اولیه تصفیه آب صنعتی بر اساس دبی آب است. سپس با در نظر گرفتن آنالیز آب طراحی اولیه صورت می‌پذیرد. زیرا در این صورت فروشنده می تواند قیمت تجهیزات را به خریدار اعلام نماید. بهتر است در انتخاب ظرفیت تولید آب تصفیه شده دستگاه یک مقداری زمان استراحت برای دستگاه در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه تامین آب سبک و بدون املاح همیشه یکی از مهمترین اولویت‌های صنعتگران است، تهیه دستگاه آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی می‌تواند انتخاب بهتری نسبت به اینکه مصرف کنندگان آب خالص را خریداری نمایند.

به عنوان مثال قیمت دستگاهی برای تصفیه ۵ متر مکعب در شبانه روز حدود۱۰۵ میلیون تومان و دستگاهی با قابلیت تصفیهٔ روزانه ۱۰ متر معکب در شبانه روز حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس
قیمت روز قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس

لازم به ذکر است اگر تی دی اس آب پایین باشد و یا آب لوله کشی شهری را بخواهیم تصفیه کنیم می توان از دستگاه نیمه صنعتی استفاده کرد که قیمت های به مراتب پایین تری دارد .به عنوان مثال دستگاه نیمه صنعتی ۷۰۰۰ لیتر در شبانه روز حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد.

RO-Industrial-water-desalination-machine-applications
RO-Industrial-water-desalination-machine-applications

اجزای مهم تشکیل دهنده دستگاه آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی اسمز معکوس

عنوان تجهیزات RO و ظیفه و نوع عملکرد در سیستم 
پمپ فید (ورودی) برای تامین میزان اولیه فشار مناسب در مخازن پیش تصفیه در ورودی دستگاه قرار میگیرد
پیش تصفیه شنی حذف املاح و رسوبات درشت آب
پیش تصفیه کربنی حذف مزه، طعم، بو، رنگ و کلر آزاد موجود در آب
پیش تصفیه میکرونی حذف ذرات کوچک تا ۵ میکرون
ممبران و وسل ممبران هسته اصلی دستگاه تصفیه آب میباشد و وسل محفظه قرار گیری ممبران  می باشد
پمپ های پرشر(فشار بالا – طبقاتی) پمپ فشار بالایی است که وظیفه دارد آب را با فشار بسیار بالا(حدود ۲۰ بار برای آب چاه) به داخل وسل که درآن ممبران ها هستند پمپ کند
لوله کشی ها آبرسانی به بخش های مختلف دستگاه که جنس قسمت فشار پایین سیستم یو پی وی سی و فشار بالا (بعد از پمپ های پرشر) استیل میباشد
ابزار اندازه گیری دقیق شامل گیج ها و تی دی اس متر آنلاین، های پرشر و لو پرشر سوییچ
دوزینگ پمپ  جهت تزریق آنتی اسکالانت که ضد رسوب ممبران میباشد استفاده میگردد

هنگام خرید محصولات، حتما باید به کیفیت تجهیزاتی که در بالا ذکر شد دقت شود

کاربرد دستگاه هایی شیرین کردن آب کشاورزی و صنعتی نوع RO

 1. از این دستگاه برای تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها (دیگ های بخار)، کولینگ تاورها و کلیه مبدل های گرمایشی و برودتی می توان استفاده کرد.
 2. تولید آب DM برای صنایعی که نیاز به آب های سبک دارند
 3. تولید آب با سختی پایین  با آب شیرین کن کشاورزی؛ تصفیه آب دریا و چاه برای مصارف شرب و کشاورزی
 4. تصفیه پساب صنعتی

تولید آب با ای سی مطلوب برای صنایع کشاورزی, گلخانه‌ای توسط دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ و کلیه صنایعی که از سیال آب استفاده می کنند که در صورت استفاده از آب سبک تر راندمان تولید شان بالاتر می رود.

اصولی که برای خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی باید رعایت کرد

 • الف: در ظرفیت آب تصفیه شده باید دقت نمود، به عنوان مثال اگر یک گلخانه در شبانه روز نیاز به تصفیه آب به میزان ۱۰۰ متر مکعب داشته باشد، بهتر است دستگاهی تهیه کنید که توانایی تصفیه آب به ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در شبانه روز را داشته باشد به جهت اینکه مجبور نباشیم کل شبانه روز دستگاه را روشن نگه داریم. این امر باعث می شود استهلاک دستگاه تصفیه آب صنعتی بالا رود، لذا حداقل باید روزانه ۶ الی ۸ ساعت دستگاه استراحت داشته باشد.
 • ب: حتماً آنالیز کامل از آب را تهیه نماییم که اگر مشکلی در آب وجود دارد در پیش تصفیه دستگاه، مشکل موجود را حل نمایید. سپس این آب وارد فیلتر ممبران شود به عنوان مثال اگر کدورت آب بالاست ابتدا در  سیستم پیش تصفیه ، کدورت را به حد مجاز برسانیم سپس این آب وارد ممبران شود.
 • ج: نظر به اینکه آب شیرین کن اسمز معکوس «Reverse Osmosis» از قطعات مختلف مونتاژ می شود و روی شاسی سوار می شود، لذا بهتر است در انتخاب قطعات اصلی مثل پمپ ورودی، پمپ طبقاتی، مخازن فایبرگلاس، پرشر وسل، تابلو برق، ابزار دقیق و غیره نهایت دقت را به عمل آوریم تا سازنده دستگاه قطعاتی با کیفیت بالا را استفاده نماید و در زمان بهره‌برداری، زمان تعمیرات و خرابی های قطعات به حداقل ممکن برسد.

 طراحی سیستم آب شیرین کن Desalination به منظور تصفیه آب

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

الف: اهدافی که در بحث تصفیه آب صنعتی مد نظرمان است، باید برابر با نرم افزار طراحی گردد. مخازن شنی و کربنی می بایستی از نوع اف آر پی و یا از رنگ های اپوکسی با پوشش های دریایی پلی یورتان کتینگ شوند تا دستگاه کمترین مشکل خوردگی را داشته باشد.

 1. به جهت تصفیه آب در دستگاه های اسمزمعکوس «Reverse Osmosis» با در نظر گرفتن بالا بودن آلودگی میکروبی در تصفیه آب به روش اسمز معکوس، باید سیستم کلرزنی نصب گردد.
 2. فیلتر های میکرونی جهت بالا رفتن عمر ممبران با مش ۵ میکرون در پیش تصفیه دستگاه صنعتی نصب می گردد
  برای اینکه آب با فشار بالا پشت ممبران هدایت شود باید پمپ طبقاتی با کیفیت بالا بعد از سیستم پیش تصفیه آب شیرین کن نصب می گردد.
  ممبران سیستم اسمز معکوس جهت تصفیه آب مهمترین وظیفه را در دستگاه بر عهده دارد، توسط ممبران این فابلیت وجود دارد تا ۹۹ درصد املاح آب از آب جدا گردد.
  جهت کنترل کردن حجم آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی از فلومتر در تنظیمات دستی یا اتوماتیک پروسه استفاده می گردد
  واحد CIP جهت شستن ممبران ها استفاده می شود.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

خرید دستگاه آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی
خرید دستگاه آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی

با توجه به اینکه فقر آب در کشور ما و در همه دنیا کره زمین را تهدید می کند، باید بتوانیم بهینه مصرف کنیم تا نسل های آتی با مشکلات کمتری مواجه شوند. یکی از پر مصرف ترین صنایعی که مقدار هدر رفت آب در آن بالاست، صنعت کشاورزی است. ما می توانیم با استفاده تجهیزات سیستم کشاورزی به آبیاری تحت فشار، مقدار مصرف آب را به حداقل ممکن برسانیم؛ پس با توجه به اینکه نصب دستگاه اب شیرین کن صنعتی و آب شیرین کن کشاورزی، آب را نرم می کند، می توانیم محصولات بهتری نیز تولید کنیم و یا در صنعت اگر آب تصفیه شده استفاده شود میزان مصرف آب به مراتب کمتر از آب سخت است.

این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بر روی شاسی مونتاژ می شوند و دستگاه آب شیرین کن را تشکیل می دهند.

با توجه به حساسیت بحث تامین آب در مراکز و صنایعی که نیاز به آب نرم و بدون املاح دارند، بهتر است در انتخاب قطعات دقت بیشتری نموده و از تجهیزات باکیفیت بالا جهت ساخت دستگاه بهره برد.

کاهش تاثیرات منفی شوری آب با استفاده از مغناطیسی نمودن آب (آبیاری مغناطیسی )

اگر کشاورز توان خرید آب شیرین کن کشاورزی؛ جهت کاهش سختی آب را ندارد، نباید نسبت به شوری آب بی تفاوت باشد، زیرا در اینصورت بعد از مدتی خاک نیز غیر قابل کشت خواهد شد. ضمن اینکه آب شور راندمان محصول تولیدی را نیز کاهش داده و تهدیدی برای سلامت گیاه است.

آب مغناطیسی در کشاورزی؛ در دهه های اخیر کاربرد ویژه ای در صنعت کشاورزی پیدا کرده است، زیرا تحت تاثیر میدان مغناطیسی حلالیت آب بالا می رود و اتفاقات خوبی برای خاک و آب رقم میخورد که در نتیجه  “تاثیرات منفی شوری آب تا ۳۰% کاهش” پیدا می کنند.

مغناطیسی کردن آب بسیار روش خوبی برای کشاورزانی است که به هر دلیل امکان خرید آب شیرین کن را ندارند .در روش آبیاری مغناطیسی ضمن اینکه شوری آب را مدیریت میکنیم مصرف آب ، کود وسم نیز کاهش پیدا میکند

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آبیاری مغناطیسی حتما با کارشناس های شرکت در تماس باشید.

تاثیرات مثبت دستگاه های شیرین کردن آب صنعتی روی دامداری و مرغداری

در حالت  کلی، تصفیه آب در پرورش حیواناتی که قابل رشد و پرورش هستند مانند گاو و گوسفند؛ مرغ و هر موجود زنده ای که گوشت و محصولات آنها قابل استفاده برای انسان است از الزامات محسوب می گردد. وجود هرگونه میکروب جلبک یا ویروس داخل آب مورد استفاده برای این حیوانات، می تواند اثرات جبران ناپذیری برای پرورش دهنده یا در نهایت برای مصرف کننده داشته باشد و وجود نمک و املاح محلول در آب نیز می‌تواند به همین اندازه در پرورش و نگهداری آنها قابل تاثیر باشد.

معمولاً در این مکان ها از مکانیزم به تصفیه آب به صورت RO یا اسمز معکوس استفاده می شود، این مکانیزم کاملاً حرفه ای که به صورت فیزیکی ۹۵ تا ۹۸ درصد از کل املاح ناخالصی های موجود در آب را حذف می نماید؛ مثال تأثیرات این مورد در مرغداری ها هر سه لیتر آب تصفیه شده تا ۱ کیلوگرم بر میزان وزن آنها می افزاید. همچنین در گاوداری ها وجود آب تصفیه شده می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد بر تولید شیر تاثیر گذار بگذارد.

مشاوره رایگان خرید انواع دستگاه آب شیرین کن

کیفیت در کار اتفاقی نیست، ما در شرکت آتیه انرژی تلاش با بهره گیری از اساتید صاحب دانش و تجربیات فراوان توانسته ایم بهترین دستگاه های تصفیه آب صنعتی را در ایران و کشورهای همسایه نصب و کمک خوبی به صنایع مرتبط با آب نماییم. ارائه دستگاه با استفاده از قطعات باکیفیت بالا، طراحی دقیق و علمی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش عالی از ویژگی های منحصر بفردی است که ما پایبند به آن هستیم و ما را نسبت به دیگران متمایز می کند.

جهت خرید و سفارش تصفیه آب (تصفیه صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی) به روش آب شیرین کن صنعتی یا طرح آبیاری مغناطیسی، با کارشناسهای شرکت جهت راهنمایی ومشاوره تماس بگیرید.

 • آدرس: تهران – خیابان مطهری – بعد از تقاطع سهروردی – کوچه حاتمی – بن بست نگین – پلاک ۸ – واحد ۱
 • تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
 • ارتباط از طریق واتس آپ: ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷
 • لینک تلگرام ارتباط با ما: @Zeinodin_javad
 • آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)
۴/۵ - (۸ امتیاز)

‫۸ دیدگاه ها

 1. با سلام برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی مشاوره میخواستم.
  شماره تماس و واتساپ من
  ۰۹۱۷۷۷۲۹۶۷۸

 2. سلام خسته نباشید آیا میشه آب شستشوی سختی گیرهای رزینی را با دستگاههای شما برای فضای سبز تصفیه کرد؟

 3. سلام و و عرض ادب با توجه به کمبود آب و این که باید اعتقاد به هر قطره آب داشت قصد داریم برای آبیاری باغ میوه از آب چاه استفاده کنیم ممنون میشم بفرمایید چه اطلاعتی باید در اختیار شما قرار بدهم تا دستگاه مناسب را پیشنهاد دهید؟

  1. سلام و عرض ادب
   لطف بفرمایید جهت ارائه پیشنهاد نصب پکیج ابیاری مغناطیسی آنالیز آب و خاک را ارسال بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا