قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

چرا دستگاه آب شیرین کن کشاورزی یا صنعتی تهیه کنیم؟

در بین تکنولوژی های رایج برای تصفیه آب صنعتی و تولید آب خالص و بدون املاح، استفاده از آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس«Ro» دارای مزیت های بیشتری می باشد با استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی می‌توانیم تا ۹۹ درصد TDS را پایین آورده و آب خالص تری تولید نماییم.

چرا دستگاه آب شیرین کن؟
۹۹ درصد کاهش TDS با استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی در آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس

برای برآورد قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی ابتدا باید خریدار محترم ظرفیت آبی را که می‌خواهد در شبانه روز تصفیه نماید مشخص کند، زیرا طراحی اولیه دستگاه تصفیه آب صنعتی بر اساس دبی آب می باشد سپس با در نظر گرفتن آنالیز آب طراحی اولیه صورت می‌پذیرد. که فروشنده میتواند قیمت دستگاه آب شیرین کن را به خریدار اعلام نماید.بهتر است در انتخاب ظرفیت دستگاه یک مقداری زمان استراحت برای دستگاه در نظر بگیرد

با توجه به اینکه تامین آب سبک و بدون املاح همیشه یکی از مهمترین اولویت‌های صنعتگران میباشد تهیه قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی می‌تواند انتخاب بهتری باشد نسبت به اینکه مصرف کنندگان آب خالص را خریداری نمایند.

به عنوان مثال قیمت دستگاه آب شیرین کن برای تصفیه ۵ متر مکعب در شبانه روز حدود ۷۰ میلیون تومان و دستگاهی با قابلیت تصفیهٔ روزانه ۱۰ متر معکب در شبانه روز حدود ۸۰ میلیون تومان می باشد (قیمت های  بروز را در تماس با کارشناس های شرکت از ما جویا شوید)

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمزمعکوس
قیمت روز قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس

لازم به ذکر است اگر تی دی اس آب پایین باشد و یا آب لوله کشی شهری را بخواهیم تصفیه کنیم می توان از دستگاه نیمه صنعتی استفاده نمود که قیمت های به مراتب پایین تری دارد .به عنوان مثال دستگاه نیمه صنعتی ۷۰۰۰ لیتر در شبانه روز حدود ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست
کاربرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO
کاربرد دستگاه آب شیرین صنعتی RO و افزایش راندمان تولید

اجزاء مهم تشکیل دهنده آب شیرین کن صنعتی  و کشاورزی اسمز معکوس

عنوان تجهیزات RO و ظیفه و نوع عملکرد در سیستم 
پمپ فید (ورودی) برای تامین میزان اولیه فشار مناسب در مخازن پیش تصفیه در ورودی دستگاه قرار میگیرد
پیش تصفیه شنی حذف املاح و رسوبات درشت آب
پیش تصفیه کربنی حذف مزه، طعم، بو، رنگ و کلر آزاد موجود در آب
پیش تصفیه میکرونی حذف ذرات کوچک تا ۵ میکرون
ممبران و وسل ممبران هسته اصلی دستگاه تصفیه آب میباشد و وسل محفظه قرار گیری ممبران در خود است
پمپ های پرشر(فشار بالا – طبقاتی) پمپ فشار بالایی است که وظیفه دارد آب را با فشار بسیار بالا(حدود ۲۰ بار برای آب چاه) به داخل وسل که درآن ممبران ها هستند پمپ کند
لوله کشی ها آبرسانی به بخش های مختلف دستگاه که جنس قسمت فشار پایین سیستم یو پی وی سی و فشار بالا (بعد از پمپ های پرشر) استیل میباشد
ابزار اندازه گیری دقیق شامل گیج ها و تی دی اس متر آنلاین، های پرشر و لو پرشر سوییچ
دوزینگ پمپ  جهت تزریق آنتی اسکالانت که ضد رسوب ممبران میباشد استفاده میگردد

هنگام خرید دستگاه آب شیرین کن حتما باید به کیفیت تجهیزاتی که در بالا ذکر شد دقت شود

کاربرد دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی RO:

 • از این دستگاه برای تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها (دیگ های بخار) کولینگ تاورها و کلیه مبدل های گرمایشی و برودتی می توان بهره گرفت.
 • تولید آب DM برای صنایعی که نیاز به آب های سبک دارند
 • تولید آب گوارا و شیرین با دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ تصفیه آب دریا و چاه برای مصارف شرب و کشاورزی
 • تصفیه پساب صنعتی

تولید آب با ای سی مطلوب برای صنایع کشاورزی, گلخانه‌ای توسط دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ و کلیه صنایعی که از سیال آب استفاده میکنند که در صورت استفاده از آب سبک تر راندمان تولید شان بالاتر می رود.

اصولی که برای خرید دستگاه تصفیه آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی باید رعایت کرد

الف: در ظرفیت آب تصفیه شده باید دقت نمود، به عنوان مثال اگر یک گلخانه در شبانه روز نیاز به تصفیه آب به میزان ۱۰۰ متر مکعب داشته باشد بهتر است دستگاهی تهیه کنید که توانایی تصفیه آب به ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در شبانه روز را داشته باشد به جهت اینکه مجبور نباشیم کل شبانه روز دستگاه را روشن نگه داریم. که این امر باعث می شود استهلاک دستگاه تصفیه آب صنعتی بالا رود، لذا حداقل باید روزانه ۶ الی ۸ ساعت دستگاه استراحت داشته باشد.

ب: حتماً آنالیز کامل از آب را تهیه نماییم که اگر مشکلی در آب وجود دارد در پیش تصفیه دستگاه مشکل موجود را حل نمایید سپس این آب وارد فیلتر ممبران شود به عنوان مثال اگر کدورت آب بالاست ابتدا در پیش تصفیه آب شیرین کن صنعتی کدورت را به حد مجاز برسانیم سپس این آب وارد ممبران شود.

ج: نظر به اینکه دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس «Reverse Osmosis» از قطعات مختلف مونتاژ می شود و روی شاسی سوار می شود لذا بهتر است در انتخاب قطعات اصلی مثل پمپ ورودی، پمپ طبقاتی، مخازن فایبرگلاس، پرشر وسل، تابلو برق، ابزار دقیق و غیره نهایت دقت را نماییم. تا سازنده دستگاه قطعاتی با کیفیت بالا را استفاده نماید تا در زمان بهره‌برداری، زمان تعمیرات و خرابی های قطعات به حداقل ممکن برسد.

 طراحی سیستم آب شیرین کن Desalination به منظور تصفیه آب
نکات مهم در طراحی سیستم دستگاه Desalination به منظور تصفیه آب شیرین

 طراحی سیستم آب شیرین کن Desalination به منظور تصفیه آب

الف: اهدافی که مد نظر می باشد در بحث تصفیه آب صنعتی باید برابر با نرم افزار طراحی گردد. مخازن شنی و کربنی می بایستی از نوع اف آر پی و یا از رنگ های اپوکسی با پوشش های دریایی پلی یورتان کتینگ شوند تا دستگاه آب شیرین کن کمترین مشکل خوردگی را داشته باشد.

 1. به جهت تصفیه آب در دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمزمعکوس «Reverse Osmosis» با در نظر گرفتن بالا بودن آلودگی میکروبی در تصفیه آب به روش. اسمز معکوس، باید سیستم کلرزنی نصب گردد
 2. فیلتر های میکرونی جهت بالا رفتن عمر ممبران با مش ۵ میکرون در پیش تصفیه دستگاه صنعتی نصب می گردد
 3. برای اینکه آب با فشار بالا پشت ممبران هدایت شود باید پمپ طبقاتی با کیفیت بالا بعد از سیستم پیش تصفیه آب. شیرین کن صنعتی نصب می گردد
 4. ممبران سیستم اسمز معکوس (دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی) جهت تصفیه آب مهمترین وظیفه را در دستگاه بر عهده دارد، توسط ممبران این فابلیت وجود دارد تا ۹۹ درصد املاح آب از آب جدا گردد.
 5. جهت کنترل کردن حجم آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی از فلومتر در تنظیمات دستی یا اتوماتیک پروسه استفاده می. گردد
 6. واحد CIP. جهت شستن ممبران ها استفاده می شود
آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی
مزایای استفاده از شیرین کن های آب برای مصارف کشاورزی

آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی

با توجه به اینکه فقر آب در کشور ما و در همه دنیا کره زمین را تهدید میکند باید بتوانیم بهینه مصرف کنیم تا نسل های آتی به مشکلات کمتری مواجه بشوند. یکی از پر مصرف ترین صنعتی که مقدار هدر رفت آب در آن بالاست صنعت کشاورزی می باشد. ما میتوانیم با استفاده تجهیز سیستم کشاورزی به آبیاری تحت فشار، مقدار مصرف آب را به حداقل ممکن برسانیم؛ سپس با توجه به اینکه نصب دستگاه نوع صنعتی و دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، آب را نرم می کند می توانیم محصولات بهتری نیز تولید کنیم و یا در صنعت اگر آب تصفیه شده استفاده شود میزان مصرف آب به مراتب کمتر از آب سخت می باشد.

این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بر روی شاسی مونتاژ می شوند و دستگاه آب شیرین کن را تشکیل می دهند

با توجه به حساسیت بحث تامین آب در مراکز و صنایعی که نیاز به آب نرم و بدون املاح دارند بهتر است در انتخاب قطعات دقت. بیشتری کرد و از تجهیزات باکیفیت بالا جهت ساخت دستگاه بهره برد.

تاثیرات مثبت آب شیرین کن صنعتی روی دامداری و مرغداری

در حالت  کلی تصفیه آب در پرورش حیواناتی که قابل رشد و پرورش مانند گاو و گوسفند؛ مرغ و هر موجود زنده ای که گوشت و محصولات آنها قابل استفاده برای انسان می باشد از الزامات می باشد. وجود هرگونه میکروب جلبک یا ویروس داخل آب مورد استفاده برای این حیوانات، می تواند اثرات جبران ناپذیری برای پرورش دهنده یا در نهایت برای مصرف کننده داشته باشد و وجود نمک و املاح محلول در آب نیز می‌تواند به همین اندازه در پرورش و نگهداری آنها قابل تاثیر باشد.

معمولاً در این مکان ها از مکانیزم به تصفیه آب به صورت RO یا اسمز معکوس استفاده می گردد، که به صورت فیزیکی ۹۵ تا ۹۸ درصد از کل املاح ناخالصیهای موجود در آب را حذف می نماید؛ مثال تأثیرات این مورد در مرغداری ها هر سه لیتر آب تصفیه شده تا ۱ کیلوگرم بر میزان وزن آنها می افزاید
و همچنین در گاوداری ها وجود آب تصفیه شده می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد بر تولید شیر تاثیر گذار باشد.

و اما چرا دستگاه آب شیرین کن آتیه انرژی

کیفیت در کار اتفاقی نیست، ما با بهره گیری از اساتید صاحب دانش و تجربیات فراوان توانسته ایم بهترین دستگاههای تصفیه آب صنعتی  را در ایران و کشورهای همسایه نصب نموده و کمک خوبی به صنایع مرتبط با آب نماییم.ارائه دستگاه با استفاده از قطعات خوب ،طراحی دقیق و علمی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش عالی از ویژگی های منحصر بفردی است که ما پایبند به آن هستیم و ما را نسبت به دیگران متمایز نموده است.

کاهش تاثیرات منفی شوری آب با استفاده از مغناطیسی نمودن آب (آبیاری مغناطیسی )

اگر کشاورز توان خرید آب شیرین کن کشاورزی؛ جهت کاهش سختی آب را ندارد نباید نسبت به شوری آب بی تفاوت باشد، زیرا در اینصورت بعد از مدتی خاک نیز غیر قابل کشت خواهد شد. ضمن اینکه آب شور راندمان محصول تولیدی را نیز کاهش می دهد و تهدیدی برای سلامت گیاه می باشد.

آب مغناطیسی در کشاورزی؛ در دهه های اخیر کاربرد ویژه ای در صنعت کشاورزی پیدا کرده است، زیرا تحت تاثیر میدان مغناطیسی حلالیت آب بالا می رود و اتفاقات خوبی برای خاک و آب رقم میخورد که در نتیجه “تاثیرات منفی شوری آب تا ۳۰% کاهش” پیدا مکنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی و همچنین طرح آب مغناطیسی در کشاورزی با کارشناس های شرکت اتیه انرژی تلاش در تماس باشید.

جهت خرید و سفارش تصفیه آب (تصفیه صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی) به روش آب شیرین کن یا طرح آبیاری مغناطیسی، با کارشناسهای شرکت جهت راهنمایی ومشاوره تماس بگیرید

تلفکس: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

ارتباط از طریق واتس آپ: ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷

لینک تلگرام ارتباط با ما: @Zeinodin_javad

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

‫۲ دیدگاه ها

 1. با سلام یکدستگاه آب شیرین کن برای مساحت ده جریب گلخانه نیاز دارم لطفا علاوه بر قیمت نحوه پرداخت و محل تحویل را هم بفرمایید. ضمن پیشنهاد شم خرید چند متر مکعبی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا