قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

چرا دستگاه آب شیرین کن صنعتی تهیه کنیم؟

چرا ددستگاه آب شیرین کن
چرا ددستگاه آب شیرین کن

در بین تکنولوژی‌های رایج برای تصفیه آب صنعتی و تولید آب خالص و بدون املاح، استفاده از دستگاه آب شیرین‌کن صنعتی اسمز معکوس (RO)، دارای مزیت‌های بسیار زیادی است. با استفاده از ممبران تصفیه آب صنعتی می‌توانیم تا ۹۹ درصد TDS را پایین آورده و آب خالص‌تری تولید نماییم، که این در نوع خود فوق‌العاده است.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

در انتهای این صفحه توضیحاتی برای کشاورزان عزیز ارائه شده است که اگر توانایی خرید آب شیرین کن اسمز معکوس را ندارید میتوانید با استفاده از دستگاه اب پردازش کننده مغناطیسی تاثیرات منفی شوری آب را کاهش داده و بر مشکلات شوری آب تا حدی غلبه کرده و اثرات نامطلوب شوری اب را کاهش داد .حتما این صفحه را انتها دنبال نموده و مستند آب مغناطیسی در کشاورزی را نیز مشاهده بفرمایید

قیمت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی اسمز معکوس

برای برآورد قیمت دستگاه آب شیرین‌کن صنعتی، ابتدا باید شما مشتریان گرامی، ظرفیت آبی که می‌خواهید در شبانه روز تصفیه شود را مشخص کنید، زیرا طراحی اولیه تصفیه آب صنعتی بر اساس دبی آب است. سپس با در نظر گرفتن آنالیز آب، طراحی اولیه صورت می‌پذیرد. و تنها در این صورت است که فروشنده می‌تواند قیمت تجهیزات را به خریدار اعلام نماید. بهتر است در انتخاب ظرفیت تولید آب تصفیه شده دستگاه، یک مقدار زمان استراحت برای دستگاه در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه تامین آب سبک و بدون املاح همیشه یکی از مهمترین اولویت‌های صنعتگران و کشاورزان است، تهیه دستگاه آب شیرین‌کن‌ کشاورزی و صنعتی، انتخاب بهتری نسبت به خریداری آب خالص است.

به عنوان مثال قیمت دستگاهی برای تصفیه ۵ متر مکعب آب در شبانه روز، حدود ۱۲۰ میلیون تومان، و دستگاهی با قابلیت تصفیهٔ روزانه ۱۰ متر معکب آب در شبانه روز، حدود ۱۴۰ میلیون تومان است.

قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس
قیمت روز قیمت آب شیرین کن های کشاورزی و صنعتی اسمزمعکوس

لازم به ذکر است اگر TDS آب پایین باشد، و یا آب لوله‌کشی شهری را بخواهیم تصفیه کنیم، از دستگاه‌های نیمه‌صنعتی استفاده می‌شود که قیمت‌های به مراتب پایین‌تری دارد. به عنوان مثال دستگاه نیمه صنعتی برای تصفیه ۷ مترمکعب آب در شبانه روز، حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد.

RO-Industrial-water-desalination-machine-applications
RO-Industrial-water-desalination-machine-applications

اجزای مهم تشکیل دهنده دستگاه آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی اسمز معکوس

عنوان تجهیزات RO و ظیفه و نوع عملکرد در سیستم 
پمپ فید (ورودی) برای تامین میزان اولیه فشار مناسب در مخازن پیش تصفیه در ورودی دستگاه قرار میگیرد
پیش تصفیه شنی حذف املاح و رسوبات درشت آب
پیش تصفیه کربنی حذف مزه، طعم، بو، رنگ و کلر آزاد موجود در آب
پیش تصفیه میکرونی حذف ذرات کوچک تا ۵ میکرون
ممبران و وسل ممبران هسته اصلی دستگاه تصفیه آب میباشد و وسل محفظه قرار گیری ممبران  می باشد
پمپ های پرشر(فشار بالا – طبقاتی) پمپ فشار بالایی است که وظیفه دارد آب را با فشار بسیار بالا(حدود ۲۰ بار برای آب چاه) به داخل وسل که درآن ممبران ها هستند پمپ کند
لوله کشی ها آبرسانی به بخش های مختلف دستگاه که جنس قسمت فشار پایین سیستم یو پی وی سی و فشار بالا (بعد از پمپ های پرشر) استیل میباشد
ابزار اندازه گیری دقیق شامل گیج ها و تی دی اس متر آنلاین، های پرشر و لو پرشر سوییچ
دوزینگ پمپ  جهت تزریق آنتی اسکالانت که ضد رسوب ممبران میباشد استفاده میگردد

هنگام خرید محصولات، حتما باید به کیفیت تجهیزاتی که در بالا ذکر شد دقت شود

کاربرد دستگاه های آب شیرین کن  کشاورزی و صنعتی نوع RO

۱. از این دستگاه برای تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها (دیگ‌های بخار)، کولینگ تاورها و کلیه مبدل‌های گرمایشی و برودتی می‌توان استفاده کرد.

۲. تولید آب DM برای صنایعی که نیاز به آب های سبک دارند.

۳. تولید آب با سختی پایین، با آب شیرین‌کن کشاورزی؛ تصفیه آب دریا و چاه برای مصارف شرب و کشاورزی

۴. تصفیه پساب صنعتی

تولید آب با ای سی (EC) مطلوب برای صنایع، کشاورزی، و گلخانه‌ای توسط دستگاه آب شیرین‌کن صورت می‌گیرد. کلیه صنایعی که از آب سیال استفاده می‌کنند، در صورت استفاده از آب سبک‌تر، راندمان تولیدشان بالاتر می‌رود.

اصولی که برای خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی باید رعایت کرد

الف: در محاسبه ظرفیت آب تصفیه شده باید دقت نمود، به عنوان مثال اگر یک گلخانه در شبانه روز نیاز به تصفیه آب به میزان ۱۰۰ متر مکعب داشته باشد، بهتر است دستگاهی تهیه کند که توانایی تصفیه آب به ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در شبانه روز را داشته باشد تا مجبور نباشد کل شبانه روز دستگاه را روشن نگه دارد. استفاده مداوم از دستگاه، باعث می‌شود که استهلاک دستگاه بالا رود، لذا بهتر است، حداقل ۶ الی ۸ ساعت در روز برای دستگاه استراحت در نظر بگیریم.

ب: حتماً باید آنالیز کامل از آب تهیه شود، که اگر مشکلی در آب وجود داشت، در پیش تصفیه دستگاه، مشکل موجود برطرف شود، و سپس این آب وارد فیلتر ممبران شود. به عنوان مثال اگر کدورت آب بالاست، ابتدا در سیستم پیش تصفیه، کدورت را به حد مجاز رسانده و سپس این آب وارد ممبران شود.

 

ج: نظر به اینکه آب شیرین‌کن اسمز معکوس «Reverse Osmosis» با مونتاژ و ترکیب قطعات مختلف تولید می‌شود، و روی شاسی سوار می‌شود، لذا بهتر است در انتخاب قطعات اصلی مثل پمپ ورودی، پمپ طبقاتی، مخازن فایبرگلاس، پِرِشر وِسِل، تابلو برق، ابزار دقیق و غیره نهایت دقت را به عمل آورد تا سازنده دستگاه، قطعاتی با کیفیت بالا را استفاده نماید و در زمان بهره‌برداری، میزان تعمیرات و خرابی‌های احتمالی قطعات به حداقل ممکن برسد. با توجه به حساسیت بحث تامین آب در مراکز و صنایعی که نیاز به آب نرم و بدون املاح دارند، بهتر است در انتخاب قطعات دقت بیشتری نموده و از تجهیزات باکیفیت بالا جهت ساخت دستگاه بهره برد.

 طراحی سیستم آب شیرین کن Desalination به منظور تصفیه آب

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

اهدافی که در بحث تصفیه آب صنعتی مدّ نظرمان است، باید برابر با نرم افزار طراحی گردد.

مخازن شنی و کربنی بایستی از نوع اف آر پی و یا از رنگ‌های اپوکسی با پوشش‌های دریایی پلی یورتان کتینگ شوند تا دستگاه کمترین مشکل خوردگی را داشته باشد.

به جهت تصفیه آب در دستگاه های اسمزمعکوس «Reverse Osmosis» با در نظر گرفتن بالا بودن آلودگی میکروبی، باید سیستم کلرزنی نصب گردد.

فیلترهای میکرونی جهت بالا رفتن عمر ممبران با مش ۵ میکرون در پیش تصفیه دستگاه صنعتی نصب می‌گردد.

برای اینکه آب با فشار بالا پشت ممبران هدایت شود باید پمپ طبقاتی با کیفیت بالا بعد از سیستم پیش تصفیه آب شیرین‌کن نصب گردد.

ممبران سیستم اسمز معکوس جهت تصفیه آب مهمترین وظیفه را در دستگاه بر عهده دارد، این قابلیت وجود دارد که با استفاده از ممبران، تا ۹۹ درصد املاح از آب جدا گردد.

جهت کنترل کردن حجم آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی از فلومتر در تنظیمات دستی یا اتوماتیک پروسه استفاده می‌گردد. واحد CIP جهت شستن ممبران‌ها استفاده می‌شود.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

خرید دستگاه آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی
خرید دستگاه آب شیرین کن برای مصارف کشاورزی

با توجه به اینکه مشکل کمبود آب، به یک معضل جهانی تبدیل شده است، باید بتوانیم آب را به صورت بهینه، به گونه‌ای مصرف کنیم که نسل‌های آتی با مشکلات کمتری مواجه شوند. یکی از پر مصرف‌ترین بخش‌هایی که مقدار هدر رفت آب در آن بالاست، بخش کشاورزی است، که با کاهش مصارف این بخش، می‌توانیم تا حدودی از فشار بر منابع آبی بکاهیم.

 

این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بر روی شاسی مونتاژ می شوند و دستگاه آب شیرین کن را تشکیل می دهند.

با توجه به حساسیت بحث تامین آب در مراکز و صنایعی که نیاز به آب نرم و بدون املاح دارند، بهتر است در انتخاب قطعات دقت بیشتری نموده و از تجهیزات باکیفیت بالا جهت ساخت دستگاه بهره برد.

کاهش تاثیرات منفی شوری آب با استفاده از مغناطیسی نمودن آب (آبیاری مغناطیسی )

یکی از مهمترین معضلات کشاورزان در کشور، نحوه مدیریت آبهای غیر متعارف و شور در کشاورزی است. آب شور، راندمان محصول تولیدی را کاهش داده، و تهدیدی برای سلامت گیاه به حساب می‌آید. علاوه بر این، اگر این روند ادامه داشته باشد، بعد از مدتی خاک نیز شور و غیر قابل کشت خواهد شد. با توجّه به اینکه تمام سرمایه یک کشاورزی، زمین اوست، باید نسبت این موضوع حساسیت ویژه‌ای داشت.

یک راهکار مناسب و به صرفه برای غلبه بر مشکلات شوری، استفاده از دستگاه‌های مغناطیسی برای پردازش آب است. در دهه‌های اخیر، آب مغناطیسی کاربردهای ویژه‌ای در صنعت و کشاورزی پیدا کرده است. مغناطیسی کردن آب برای کشاورزان و صنعت‌گرانی که به هر دلیل امکان خرید آب شیرین‌کن را ندارند، یک روش ایمن و به صرفه است.

آب مغناطیسی، آبی است که با عبورِ جریانِ آب از میانِ یک میدان مغناطیسی حاصل می‌شود. این روش به عنوان یک روش غیر شیمیایی کاربرد دارد، و طیِ آن مولکولهای آب دیونیزه شده، و اثراتِ سختیِ آن کاهش می‌یابد. آب مغناطیسی در سالهای اخیر به طور گسترده در صنعت، کشاورزی و… استفاده شده است، و برخی از کاربردهای مفید آن در تحقیقات دانشمندان مورد بررسی قرار گرفته است.

با توجّه به اینکه مولکولِ آب، یک مولکول قطبی است، و در دو طرفِ خود بارهای مثبت و منفی دارد، در حالت طبیعی این مولکولهای آب یکدیگر را جذب کرده و به شکل خوشه (cluster) در می‌آیند. به عبارتِ دیگر در آبِ معمولی، ما به جای مولکول‌های منفردِ آب، خوشه‌های آب داریم. وقتی این خوشه‌های آب در معرضِ میدان مغناطیسی با قدرت و شدّتِ مناسب قرار بگیرند، شکسته شده و به خوشه‌های ریزتر تبدیل می‌شوند. بنابراین بطور خلاصه آب مغناطیسی، آبی است که در آن خوشه‌های آب شکسته شده، و آب ریزتر و نرم‌تر از آب معمولی است. در نتیجه‌ آب مغناطیسی خواصّی پیدا می‌کند که در کشاورزی، صنعت، پرورشِ دام و طیور و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از مهمترین خواص آب مغناطیسی در اصلاح آب و خاک کشاورزی، عبارتند از:

– حلالیتِ آب مغناطیسی بیشتر از آب معمولی است. این خاصیت شبیه خاصیتِ آب جوش نسبت به آب معمولی است که حلالیت بالاتری دارد، در نتیجه یک حبّه قند در آب جوش سریعتر و بیشتر از آب معمولی حل می‌شود. چون حلالیتِ آب مغناطیسی بیشتر از آب معمولی است، در نتیجه عناصر غذایی را بهتر و بیشتر از خاک شسته، و در اختیار گیاه قرار می‌دهد.

– از آنجاییکه خوشه‌های آب ریزتر می‌شوند، در نتیجه نفوذپذیریِ آب مغناطیسی، بیشتر از آب معمولی است. یعنی بهتر در خاک نفوذ کرده، و در نتیجه، بهتر جذب گیاه می‌شود. یعنی گیاه با آب کمتری سیراب می‌شود (فرآیند هیدراته شدن بهتر انجام می‌شود). در نتیجه مصرف آب کاهش پیدا می‌کند، و راندمان آبیاری افزایش می‌یابد.

– با افزایش نفوذپذیری آب در خاک، اکسیژنِ بیشتری در اختیار ریشه قرار گرفته، و ریشه خفه (سیاه) نمی‌شود. – همچنین جمعیت میکروبیِ خاک، به دلیل افزایش نفوذپذیری هوا در خاک، و ایجاد شرایط هوازی، افزایش می‌یابد. و در نتیجه ضریب تبادل کاتیونی و آنیونی افزایش پیدا کرده و خاک حاصلخیزتر می‌شود. – از طرف دیگر، همانطور که در قسمت قبل بیان شد، چون حلالیت این آب بیشتر از آب معمولی است، و عناصر غذایی بیشتری را از خاک شسته و در اختیار گیاه قرار می‌دهد، در نتیجه جذب عناصر غذایی توسط گیاه افزایش پیدا می‌کند. بنابراین مصرف کود هم تا حدّی کاهش پیدا می‌کند. – نکته‌ی مهم دیگر این است که، در آب معمولی، آب به صورت عمودی در خاک نفوذ می‌کند. ولی در آب مغناطیسی، آب در جهاتِ مختلف در خاک نفوذ می‌کند، یعنی پیازِ رطوبتی بزرگتر می‌شود. در نتیجه ریشه‌زائیِ گیاه بهتر و بیشتر انجام می‌شود، و آب و هوا بهتر در دسترس ریشه‌ی گیاه قرار می‌گیرد.

– همچنین آب مغناطیسی، خاک را نیز اصلاح می‌کند. آبشویی با آب مغناطیسی، یک روش برای احیای خاک‌های شور است، زیرا در هر مرتبه آبیاری با آب مغناطیسی، یک مقدار از شوری به اعماق پایین‌ترِ خاک رانده می‌شود و در واقع خاک اصلاح می‌شود.

به همین ترتیب، عناصرِ مسمومِ خاک نیز در آب مغناطیسی بیشتر شسته شده و به بخشهای عمیق‌تر خاک هدایت می‌شوند، و مسمومیت کمتری ایجاد می‌کنند. – از آنجایی که لزوجیتِ در آب مغناطیسی کمتر شده، و نفوذپذیری این آب در خاک افزایش پیدا کرده است، در نتیجه کلوخه‌های سفت و سخت و فشرده در خاک، پس از آبیاری با این آب، نرم می‌شوند. در نتیجه انرژی مصرفی برای شخم هم کمتر می‌شود.

– در اثر آبیاری با آب مغناطیسی، به دلیل نفوذِ بیشترِ آب در خاک، میزانِ تبخیر از سطح خاک نسبت به آبیاری با آب معمولی کمتر خواهد بود.

– مقاومت گیاه در برابر شوری بالا می‌رود. چون شوریِ آب، در فرآیندِ جذبِ عناصر غذایی اختلال ایجاد می‌کند، ولی ما با آب مغناطیسی، جذبِ عناصر را بالاتر می‌بریم، و از این طریق بر مشکلاتِ شوری غلبه می‌کنیم.

– آب تا حدودی پاستوریزه می‌شود، و آفات و بیماریها در آب مغناطیسی کمتر می‌شود.

– القای جوانه‌زنی بذر اتفاق می‌افتد و بذرهایِ کشاورزی بیشتر و سریعتر جوانه می‌زنند. در واقع تلفات بذر کاهش پیدا می‌کند.

– محصول زودرس می‌شود. – در نهایت با استفاده از آب مغناطیسی در کشاورزی، شاهد افزایش عملکرد گیاه هستیم

 

مزایای آبیاری مغناطیسی: . اصلاح آب و خاک . کاهش مصرف آب، انرژی و نهاده‌ها (کود و سم) . افزایش جذب عناصر غذایی . افزایش کمیت و کیفیت محصول . زودرسی و همرسی محصول . افزایش حدّ آستانه تحمّل شوری در گیاه، و تنوع بیشتر محصولات قابل کشت . امکان تولید ارگانیک . افزایش عملکرد گیاه

برای درک بهتر موضوع دستگاه آب پردازش شده مغناطیسی توصیه می شود به مستند ذیل با دقت توجه بفرمایید

این مستند مصاحبه با کشاورزانی است که با آب شور دستگاه اب مغناطیسی را نصب نموده و رضایت دارند

 

تفاوت آب مغناطیسی و دستگاه آب شیرین‌کن:

یکی از معضلات کشاورزان، استفاده از آبهای شور در کشاورزی است. منظور از شوری در کشاورزی، وجود املاح در آب و خاک کشاورزی است. املاح بیش از حدی که در آب موجود است، می‌تواند با رسوب در اطرافِ ریشه، اکسیژن‌رسانی را مختل نموده، و باعث شود فرایند جذب به خوبی صورت نگیرد، و در نهایت باعث کاهش راندمان محصول تولیدی گردد. یک راهکار مناسب برای غلبه بر این مشکل، استفاده از آب شیرین کن است. امّا آب شیرین‌کن‌، پساب و دور ریز زیادی دارد، که در بسیاری موارد با مخالفت سازمان محیط‌زیست هم روبرو می‌شود. علاوه بر این، با توجّه به اینکه دور ریزِ آب شیرین‌کن، آبی به مراتب شورتر از آب ورودی به دستگاه است، احتمال اینکه چاه‌های اطراف را شور نماید نیز، وجود دارد.

امّا استفاده از سامانه مغناطیسی، مشکلات فوق را ندارد، و ضمنِ اینکه تاثیراتِ مخرّبِ شوری را کاهش می‌دهد، مزایای دیگری هم برای کشاورزان دارد که در قسمت قبل بیان شد.

استفاده از آب مغناطیسی در صنایع یکی از مشکلات روتین در صنایعی که از آب استفاده می‌کنند، گرفتگی و رسوب لوله‌های انتقال آب است. سامانه‌های مغناطیسی برای اصلاح و پردازش آب، سالهاست که به عنوان یک روش موثر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه در آب مغناطیسی، حلالیت و نفوذپذیری آب افزایش پیدا می‌کند، این آب به داخل رسوبات لوله‌ها و جداره‌ها نفوذ کرده و رسوبات را حل کرده و با خود می‌برد، ضمن اینکه اجازه تشکیل رسوبات جدید در لوله‌ها را هم نمی‌دهد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آبیاری مغناطیسی حتما با کارشناس های شرکت در تماس باشید.

تاثیرات مثبت دستگاه های شیرین کردن آب صنعتی روی دامداری و مرغداری

تاثیرات مثبت دستگاه‌های شیرین کردن آب صنعتی، روی دامداری و مرغداری در حالت کلی، تصفیه آب در پرورش حیواناتی که قابل رشد و پرورش هستند مانند گاو، گوسفند، مرغ و هر موجود زنده‌ای که گوشت و محصولاتش برای انسان قابل استفاده است، از الزامات محسوب می‌گردد. وجود هر گونه میکروب، جلبک یا ویروس داخل آب مورد استفاده برای این حیوانات، می‌تواند تاثیراتِ جبران ناپذیری برای پرورش دهنده و حتّی برای مصرف کننده داشته باشد. همچنین وجود نمک و املاح محلول در آب نیز می‌تواند در پرورش و نگهداری این حیوانات تاثیرگذار باشد. معمولاً در چنین مواردی از تصفیه آب به روش RO یا اسمز معکوس استفاده می‌شود. این فرآیند به صورت کاملاً حرفه‌ای حدود ۹۵ تا ۹۸ درصد از کل املاح و ناخالصی‌های موجود در آب را حذف می‌نماید. استفاده از آب تصفیه شده در مرغداری‌ها، دامداری‌ها و گاوداری‌ها ریسک خطرات ناشی از آب نامتعارف را کاهش میدهد، و بر میزان سوددهی می‌افزاید.

مشاوره رایگان خرید انواع دستگاه آب شیرین کن

کیفیت در کار اتفاقی نیست، ما در شرکت آتیه انرژی تلاش، با بهره‌گیری از اساتید صاحب دانش و تجربیات فراوان، توانسته‌ایم بهترین دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی و کشاورزی را در ایران و کشورهای همسایه نصب کنیم، و کمک خوبی به صنایع مرتبط با آب نماییم. ارائه دستگاه با استفاده از قطعات باکیفیت بالا، طراحی دقیق و علمی، و همچنین ارائه خدمات پس از فروش عالی از ویژگی‌های منحصر به فردی است که ما پایبند به آن هستیم و ما را نسبت به دیگران متمایز می‌کند.

جهت خرید و سفارش تصفیه آب (تصفیه صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی) به روش آب شیرین کن صنعتی یا طرح آبیاری مغناطیسی، با کارشناسهای شرکت جهت راهنمایی ومشاوره تماس بگیرید.

 • آدرس: تهران – خیابان مطهری – بعد از تقاطع سهروردی – کوچه حاتمی – بن بست نگین – پلاک ۸ – واحد ۱
 • تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
 • لینک تلگرام ارتباط با ما: @Zeinodin_javad
 • آدرس پیج اینستاگرام ” @atie_energy
۴.۱/۵ - (۹ امتیاز)

‫۸ دیدگاه ها

 1. با سلام برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی مشاوره میخواستم.
  شماره تماس و واتساپ من
  ۰۹۱۷۷۷۲۹۶۷۸

 2. سلام خسته نباشید آیا میشه آب شستشوی سختی گیرهای رزینی را با دستگاههای شما برای فضای سبز تصفیه کرد؟

 3. سلام و و عرض ادب با توجه به کمبود آب و این که باید اعتقاد به هر قطره آب داشت قصد داریم برای آبیاری باغ میوه از آب چاه استفاده کنیم ممنون میشم بفرمایید چه اطلاعتی باید در اختیار شما قرار بدهم تا دستگاه مناسب را پیشنهاد دهید؟

  1. سلام و عرض ادب
   لطف بفرمایید جهت ارائه پیشنهاد نصب پکیج ابیاری مغناطیسی آنالیز آب و خاک را ارسال بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا