قیمت سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی دستگاهی است که با استفاده از قطعات مغناطیسی ساخته شده از فلزاتی همچون کبالت آهن نیکل و. … که خاصیت مگنتیک دارند مانع از ایجاد رسوب در سیستم می شود.

این دستگاه زمانی اختراع شد که انسانها متوجه شدند که زمانی که آب از صخره هایی با خاصیت مغناطیسی عبور می کنند از رسوب آن ها کاسته می شود بازده دستگاه های سختی گیر آب مغناطیسی متناسب با میزان سرعت جریان آب است که در بهینه ترین حالت به میزان هشتاد درصد از حجم رسوبات کاسته خواهد شد این مطلب را باید در نظر گرفت که میزان شدت مغناطیسی موجود در طبیعت حدوداً دربازه دو تا هفت دهم گوس میباشد.

قیمت سختی گیر مغناطیسی

ولی قدرت میدان مغناطیسی دستگاه های سختی گیر آب مغناطیسی در بعضی از موارد خاص تا حدود یک و دو دهم تسلا یا ۱۲۰۰ گوس بالا میرود از مزیت های رسوب زدای مغناطیسی می توان به نداشتن هیچ گونه هزینه های جانبی و ارزان قیمت بودن آن نسبت به رسوب زدای هیدروفلو و یا حتی سختی گیر رزینی دانست به عنوان مثال شما با استفاده از سختی گیر رزینی علاوه بر اینکه هزینه بیشتری بابت خرید آن نسبت به سختی گیر مغناطیسی پرداخت می کنید هزینه های زیادی بابت خرید سنگ نمک دستمزد اپراتور نگهداری سیستم و … پرداخت خواهید کرد.

سختی گیر مغناطیسی فلنجی

حل شدن مشکل قطعی رسوب با سختی گیر مغناطیسی

با توجه به اینکه رسوب نقطه مقابل بهینه‌سازی مصرف انرژی میباشد لذا مدیریت رسوب گذاری در صنعت می تواند بهینه سازی انرژی را بهبود بخشد سوالی که معمولاً همکاران تاسیساتی می پرسند این است که آیا میشود با نصب یک عدد سختی گیر مغناطیسی در ابتدای موتورخانه عمل پیشگیری از رسوب را به خوبی انجام داد یا نه-جواب سوال اینست که در این مرقومه به آن پاسخ میدهیم.

قیمت سختی گیر مغناطیسی

عملکرد سختی گیر مغناطیسی به زبان ساده

با توجه به اینکه ما در سختی گیر مغناطیسی نه چیزی به آب می دهیم و نه چیزی از آب می گیریم لذا روی سختی آب تاثیر شیمیایی نمی گذاریم. فقط چسبندگی رسوبات گرفته می‌شود و رسوبات به حالت خنثی در می آید و به همین دلیل باید در ابتدای ورودی هر سیستم رسوب گذار یک عدد دستگاه سختی گیر مغناطیسی نصب شود. به عنوان مثال در منابع کویلی هم در ورودی آب سرد به منبع کویلی یک عدد سختی گیر مغناطیسی باید نصب کنیم و هم در ورودی آب گرم برگشت به منبع کویل.

ویژگی های سختی گیر مغناطیسی عبارت اند از:

 • سختی گیر مغناطیسی مانع از به وجود امدن رسوب در دستگاه ها و تجهیزات می شود.
 • سختی گیر مغناطیسی با جلوگیری و دفع رسوبات از قبل شکل گرفته بر روی دیواره لوله ها مانع از آسیب رساندن ان به دستگاه و تجهیزات می شود.
 • سختی گیر مغناطیسی با افزایش انتقال حرارت به مبدلها باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.
 • اگر خوردگی لوله کم شود نتیجتا طول عمرلوله هاوتجهیزات بالا می رود که این یکی دیگر از کار های دستگاه سختی گیر مغناطیسی است.
 • با بالا رفتن حلالیت آبی که تحت تاثیر سختی گیر مغناطیسی است.، مواد شوینده مانند صابون و شامپو بهترکف می کنند.
 • با بکارگیری از سختی گیر مغناطیسی احتیاج ما به سختی گیرهای شیمیایی، تبادل یونی واسیدشویی از بین خواهد رفت.
 • سختی گیر مغناطیسی موجب تغییرات فیزیکی در آب می شود.
 • علاوه بر سازگاری بامحیط زیست برخلاف سختی گیرهای شیمیایی وتبادل یونی که باعث افت کیفیت آب می شود مرغوبیت آب راهمچنان خوب و مطلوب حفظ می کند.
 • -نصب سختی گیر مغناطیسی سهل و ممکن وقابل تعبیه بر روی هر نوع لوله می باشد.

قیمت سختی گیر مغناطیسی

به دلیل گذر آب از درون لوله و تاسیسات تدریجا رسوبات گوناگونی بر روی دیواره لوله و تاسیسات ایجاد می شود که بخش انبوهی از این رسوبات، کلسیم کربنات (CaCo3) است.

کلسیم کربنات ترکیباتی با طرح های گوناگونی دارد. یکی از انواع گوناگون کلسیم کربنات، کلسیت (Calcite) است. کلسیت در دمای کمتر از ۳۰ c به سهولت ایجاد شده و با دوامتر از دیگر نوع کلسیم کربنات است. این کریستال شاکله هگزاگونال (Hexagonal) داراست و بر دیواره تاسیسات به همراه آب روسب می کند.

کلسیت در طبیعت به شکل گچ، سنگ اهک، سنگ مرمر و عقیق موجود است. نوع دیگر رسوب کلسیم کربنات به شکل آراگونیت است؛ آراگونیت در دمای بیشتر از ۳۰ c به وجود می آید و دوام کمتری به نسبت کلسیت دارد. کریستال ساختار ارتورومبیکی (Orthorombic) دارد که به شکل تلی از کریستال بدون طرح به وجود می آید و رغبتی به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب از خود نشان نمی دهد. آراگونیت در طبیعت به شکل مروارید و مرجان موجود است.

با اهمیت به مطالب مزبور بخاطر گذر جریان آب با سرعت خطی ممتناسب از حوزه مغناطیسی دستگاه بر پایه اصل القاء الکترومغناطیسی، جریان القائی نشات گرفته میدان مغناطیسی بر هسته زائی و کریستالیزاسیون یونهای Ca و HCo3 اثر گذار بوده و باعث عوض شدن شکل کریستالهای کلسیم کربنات از نوع کلسیت به آراگونیت می شود که نتیجتا تلی بی شکل از میکروکریستالهای آراگونیت به وجود می آید که در آب به حرکت (به صورت امولسیون) در می آید و گرایش به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب را نداشته و همراه با جریان آب در یک مدار باز از درون دستگاه گذر می کند و خالی می شود و در یک حرکت گردشی بسته به وقت drain دستگاه از مدار خارج خواهد شد.

سختی گیر مغناطیسی کاربرد ویژه ای نیز در کشاورزی دارد. با توجه به اینکه توسط سختی گیر مغناطیسی حلالیت آب بالا می رود و در نتیجه آب قدرت نفوذ پذیری بالاتری خواهد داشت لذا می تواند آب به اعماق بیشتری از ریشه نفوذ نموده و خاک را شسته و اصلاح نماید. در نتیجه تاثیرات مثبتی به خاک وبه آب منتقل می شود که میتواند تاثیرات منفی شوری آب را به حداقل برساند. با استفاده از سختی گیر مغناطیسی در کشاورزی میتوان از ایجاد رسوب نیز در سیستم آبیاری تحت فشار پیشگیری نمود امروزه استفاده از آب مغناطیسی در صنعت توانسته است کمک زیادی به صنایعی که نیاز به آب با حلالیت بالا دارند نماید.

سختی گیر مغناطیسی شرکت آتیه انرژی تلاش در دو نوع مختلف ارائه می شود:

 1. سختی گیر مغناطیسی حلقوی که بدون نیاز به برش لوله دور لوله در مسیر سیستم رسوبگزار نصب می شود
 2. سختی گیر مغناطیسی رینگیب: سختی گیر مغناطیسی فلنچ دار یا دنده ای که بعد از برش لوله در بین مسیر قرار می گیرد

چرا به سختی گیر مغناطیسی نیاز داریم؟

در سیستم هایی که سیال آب جهت خنک کاری استفاده شود و یا احتیاج به این داریم که آب را حرارت بدهیم احتمال ایجاد رسوب بالا می رود که نتیجه آن این خواهد بود که اتلاف انرژی بالایی خواهیم داشت و این عمل باعث هدر رفت منابع انرژی خواهد بود با توجه به اینکه اکثر منازل و مجتمع های مسکونی از سیستم های حرارتی برای گرمایش و یا سرمایش استفاده می‌کنند با مدیریت رسوب گذاری می توان قدم مثبتی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی برداشت.

در اخر نیز به تشریح پاسخ برخی از سوالات شما مشتریان عزیز می پردازیم اگر پاسخ سوالات خود را در این قسمت و همچنین در بخش کامنت پیدا نکردید میتوانید سوالات خود را یا از طریق کامنت و یا از طریق تلفن مطرح بفرمایید.

آیا سختی گیر مغناطیسی در صنعت تزریق پلاستیک هم تاثیری در پیشگیری از ایجاد رسوب آب دارد؟ معمولاً در دستگاههای تزریق پلاستیک در سه نقطه مشکل رسوب وجود دارد که باعث افزایش اتلاف انرژی میشود یکی در پکینگ ها و نازل های برج، دیگری در قالب ها و همچنین در مبدل گرمایی. با نصب سختی گیر مغناطیسی در این سه نقطه می توان از ایجاد رسوب پیشگیری نمود.

 

کیفیت در کار ما اتفاقی نیست – ما ثابت کرده ایم که ارائه بهترین کیفیت و خدمات می تواند منجر به حل مشکلات لاینحل شود پیشگیری از هرگونه رسوب و حل معظلات پس از آن توسط سختی گیر مغناطیسی شرکت آتیه انرژی تلاش

 

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا