قیمت سختی گیر مغناطیسی

توضیحات کامل در مورد انواع سختی گیرهای مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی چیست و چگونه به رسوب زدایی کمک میکند؟

سختی گیر مغناطیسی دستگاهی است که با استفاده از قطعات مغناطیسی ساخته شده از فلزاتی همچون کبالت آهن نیکل و غیره که خاصیت مگنتیک دارند مانع از ایجاد رسوب در سیستم می شود.

این دستگاه زمانی اختراع شد که انسانها متوجه شدند که زمانی که آب از صخره هایی با خاصیت مغناطیسی عبور می کنند از رسوب آن ها کاسته می شود. بازدهی دستگاه های سختی گیر آب مغناطیسی متناسب با میزان سرعت جریان آب است که در بهینه ترین حالت به میزان هشتاد درصد از حجم رسوبات کاسته خواهد شد این مطلب را باید در نظر گرفت که میزان شدت مغناطیسی موجود در طبیعت حدوداً دربازه دو تا هفت دهم گوس میباشد.

ولی قدرت میدان مغناطیسی دستگاه های سختی گیر آب مغناطیسی در بعضی از موارد خاص تا حدود یک و دو دهم تسلا یا ۱۲۰۰ گوس بالا میرود. از مزیت های رسوب زدایی مغناطیسی می توان به نداشتن هیچ گونه هزینه های جانبی و ارزان قیمت بودن آن نسبت به رسوب زدایی هیدروفلو و یا حتی سختی گیر رزینی دانست، به عنوان مثال شما با استفاده از سختی گیر رزینی علاوه بر اینکه هزینه بیشتری بابت خرید آن نسبت به سختی گیر مغناطیسی پرداخت می کنید هزینه های زیادی بابت خرید سنگ نمک دستمزد اپراتور نگهداری سیستم و … پرداخت خواهید کرد.

با توجه به اینکه رسوب باعث اتلاف انرژی بالایی می شود با نصب سختی گیر مغناطیسی می توان در بهینه سازی مصرف انرژی گام های خوبی برداشت.

 

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

حل شدن مشکل قطعی رسوب با سختی گیر

با توجه به اینکه رسوب نقطه مقابل بهینه سازی مصرف انرژی میباشد لذا مدیریت رسوب گذاری در صنعت می تواند بهینه سازی انرژی را بهبود بخشد سوالی که معمولاً همکاران تاسیساتی می پرسند این است که آیا میشود با نصب یک عدد سختی گیر در ابتدای موتور خانه عمل پیشگیری از رسوب را به خوبی انجام داد یا نه-جواب سوال اینست که در این مرقومه به آن پاسخ میدهیم.

عملکرد سختی گیر مغناطیسی
عملکرد سختی گیر مغناطیسی به زبان ساده

جدول مقایسه سختی گیر رزینی و سختی گیر مغناطیسی

شرح مغناطیسی رزینی
محدودیت دمای محیط نصب ندارد ندارد
مصرف برق و نیاز به سیم کشی ندارد دارد (اتوماتیک)
گارانتی کامل برقی و مکانیکی ۲۵ سال ۱  سال
ماندگاری مغناطیسی در عبور از پمپ و اتصالات دارد دارد
اختلال در فرایند عملکرد در زمان قطع و نوسان برق ندارد دارد (اتوماتیک)
نیاز به نیروی متخصص جهت نصب و آموزش اوپراتور ندارد دارد
بیمه تاسیسات و سرمایه گذاری یک بار برای یک عمر تاسیسات دارد

عملکرد سختی گیر به زبان ساده

با توجه به اینکه ما در سختی گیر مغناطیسی نه چیزی به آب می دهیم و نه چیزی از آب می گیریم لذا روی سختی آب تاثیر شیمیایی نمی گذاریم، فقط چسبندگی رسوبات گرفته میشود و رسوبات به حالت خنثی در می آید و به همین دلیل باید در ابتدای ورودی هر سیستم رسوب گذار یک عدد دستگاه سختی گیر نصب شود. به عنوان مثال در منابع کویلی هم در ورودی آب سرد به منبع کویلی یک عدد سختی گیر باید نصب کنیم و هم در ورودی آب گرم برگشت به منبع کویل.

ویژگی های سختی گیر مغناطیسی
جلوگیری و دفع رسوبات، سازگاری با محیط زیست و افزایش طول عمرلوله ها و تجهیزات از ویژگی های سختی گیر مغناطیسی می باشد.

ویژگی های سختی گیر مغناطیسی عبارت اند از:

 • مانع از به وجود امدن رسوب در دستگاه ها و تجهیزات می شود.
 • جلوگیری و دفع رسوبات از قبل شکل گرفته بر روی دیواره لوله ها مانع از آسیب رساندن ان به دستگاه و تجهیزات می شود.
 • افزایش انتقال حرارت به مبدلها باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.
 • اگر خوردگی لوله کم شود نتیجتا طول عمرلوله ها و تجهیزات بالا می رود که این یکی دیگر از کار های دستگاه سختی گیر است.
 • با بالا رفتن حلالیت آبی که تحت تاثیر سختی گیر است.، مواد شوینده مانند صابون و شامپو بهتر کف می کنند.
 • با بکارگیری از سختی گیر احتیاج ما به سختی گیرهای شیمیایی، تبادل یونی و اسیدشویی از بین خواهد رفت.
 • موجب تغییرات فیزیکی در آب می شود.
 • علاوه بر سازگاری بامحیط زیست برخلاف سختی گیرهای شیمیایی وتبادل یونی که باعث افت کیفیت آب می شود مرغوبیت آب راهمچنان خوب و مطلوب حفظ می کند.
 • نصب سختی گیر سهل و ممکن وقابل تعبیه بر روی هر نوع لوله می باشد. مخصوصا نوع سختی گیر کلمپی
قیمت سختی گیر مغناطیسی
قیمت روز سختی گیر مغناطیسی

قیمت سختی گیر مغناطیسی

جهت دریافت قیمت سختی گیر مغناطیسی کلمپی، سختی گیر فلنچی یا رزوه ای کافیست سایز لوله را به اعلام بفرمایید تا کارشناس های شرکت قیمت ها را به شما اعلام کنند.زیرا طراحی های دستگاه سختی گیر مغناطیسی فقط بر اساس سایز لوله می باشد.

در ضمن در بحث کشاورزی، قیمت دستگاه تولید آب مغناطیسی نیز برای کشاورزان مهم است که در انجا هم بر اساس آنالیز آب و سایز لوله خروجی چاه قیمت رسوب گیر مغناطیسی پکیج مغناطیسی اعلام می گردد

به دلیل گذر آب از درون لوله و تاسیسات تدریجا رسوبات گوناگونی بر روی دیواره لوله و تاسیسات ایجاد می شود که بخش انبوهی از این رسوبات، کلسیم کربنات (CaCo3) است.

کلسیم کربنات: ترکیباتی با طرح های گوناگونی دارد. یکی از انواع گوناگون کلسیم کربنات، کلسیت (Calcite) است. کلسیت در دمای کمتر از ۳۰ c به سهولت ایجاد شده و با دوامتر از دیگر نوع کلسیم کربنات است. این کریستال شاکله هگزاگونال (Hexagonal) داراست و بر دیواره تاسیسات به همراه آب روسب می کند.

کلسیت: در طبیعت به شکل گچ، سنگ اهک، سنگ مرمر و عقیق موجود است. نوع دیگر رسوب کلسیم کربنات به شکل آراگونیت است؛ آراگونیت در دمای بیشتر از ۳۰ c به وجود می آید و دوام کمتری به نسبت کلسیت دارد.

کریستال ساختار ارتورومبیکی (Orthorombic) دارد که به شکل تلی از کریستال بدون طرح به وجود می آید و رغبتی به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب از خود نشان نمی دهد. آراگونیت در طبیعت به شکل مروارید و مرجان موجود است.

با اهمیت به مطالب مزبور بخاطر گذر جریان آب با سرعت خطی متناسب از حوزه مغناطیسی دستگاه بر پایه اصل القاء الکترو مغناطیسی، جریان القایی نشات گرفته میدان مغناطیسی بر هسته زائی و کریستالیزاسیون یونهای Ca و HCo3 اثر گذار بوده و باعث عوض شدن شکل کریستالهای کلسیم کربنات از نوع کلسیت به آراگونیت می شود که نتیجتا تلی بی شکل از میکروکریستالهای آراگونیت به وجود می آید که در آب به حرکت (به صورت امولسیون) در می آید و گرایش به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب را نداشته و همراه با جریان آب در یک مدار باز از درون دستگاه گذر می کند و خالی می شود و در یک حرکت گردشی بسته به وقت drain دستگاه از مدار خارج خواهد شد.

سختی گیر مغناطیسی: کاربرد ویژه ای نیز در کشاورزی دارد. با توجه به اینکه توسط سختی گیر حلالیت آب بالا می رود و در نتیجه آب قدرت نفوذ پذیری بالاتری خواهد داشت لذا می تواند آب به اعماق بیشتری از ریشه نفوذ نموده و خاک را شسته و اصلاح نماید. در نتیجه تاثیرات مثبتی به خاک وبه آب منتقل می شود که میتواند تاثیرات منفی شوری آب را به حداقل برساند. با استفاده از سختی گیر در کشاورزی میتوان از ایجاد رسوب نیز در سیستم آبیاری تحت فشار پیشگیری نمود امروزه استفاده از آب مغناطیسی در صنعت توانسته است کمک زیادی به صنایعی که نیاز به آب با حلالیت بالا دارند نماید.

سختی گیر مغناطیسی فلنجی
سختی گیر فلنج دار یا دنده ای و حل مشکل رسوب آب

سختی گیر مغناطیسی شرکت آتیه انرژی تلاش در دو نوع مختلف ارائه می شود:

 1. سختی گیر حلقوی؛ که بدون نیاز به برش لوله دور لوله در مسیر سیستم رسوبگزار نصب می شود «سختی گیر کلمپی»
 2.  سختی گیر فلنچ دار؛ یا دنده ای که بعد از برش لوله در بین مسیر قرار می گیرد و سیال از بین آن عبور میکند
چرا به سختی گیر مغناطیسی نیاز داریم؟
سختی گیر مغناطیسی و بهینه سازی مصرف انرژی

چرا به سختی گیر مغناطیسی نیاز داریم؟

در سیستم هایی که سیال آب جهت خنک کاری استفاده شود و یا احتیاج به این داریم که آب را حرارت بدهیم احتمال ایجاد رسوب بالا می رود که نتیجه آن این خواهد بود که اتلاف انرژی بالایی خواهیم داشت و این عمل باعث هدر رفت منابع انرژی خواهد بود با توجه به اینکه اکثر منازل و مجتمع های مسکونی از سیستم های حرارتی برای گرمایش و یا سرمایش استفاده میکنند با مدیریت رسوب گذاری می توان قدم مثبتی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی برداشت.

در اخر نیز به تشریح پاسخ برخی از سوالات شما مشتریان عزیز می پردازیم اگر پاسخ سوالات خود را در این قسمت و همچنین در بخش کامنت پیدا نکردید میتوانید سوالات خود را یا از طریق کامنت و یا از طریق تلفن مطرح بفرمایید.

آیا سختی گیر مغناطیسی؛ در صنعت تزریق پلاستیک هم تاثیری در پیشگیری از ایجاد رسوب آب دارد؟

معمولاً در دستگاههای تزریق پلاستیک در سه نقطه مشکل رسوب وجود دارد که باعث افزایش اتلاف انرژی میشود یکی در پکینگ ها و نازل های برج، دیگری در قالب ها و همچنین در مبدل گرمایی. با نصب سختی گیر در این سه نقطه می توان از ایجاد رسوب پیشگیری نمود.

سختی گیر، در هر کجا که سیال آب باعث ایجاد رسوب و گرفتگی می شود کاربرد دارد و میتواند مشکلات ناشی از گرفتگی را به حداقل ممکن برساند. این شرکت مهندسی علاوه بر اینکه تولید سختی گیر مغناطیسی را در برنامه تولید خود دارد نمایندگی فروش یک سری از سختی گیر های مغناطیسی اروپایی را نیز دارد که عبارت است از :

 1. سختی گیر های مغناطیسی آکوا «aqua Magnet Plus Filter»
 2. سختی گیر های مغناطیسی elcla «elcla Magnet Plus Filter »
 3. سختی گیر های مغناطیسی فیلبرتو «Filberto Magnet Plus Filter»

کیفیت در کار ما اتفاقی نیست، ما ثابت کرده ایم که ارائه بهترین کیفیت و خدمات می تواند منجر به حل مشکلات لاینحل شود پیشگیری از هرگونه رسوب و حل معظلات پس از آن توسط محصولات سختی گیر مغناطیسی شرکت آتیه انرژی تلاش

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

تلفن همراه و شماره واتس آپ : ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

‫۷ دیدگاه ها

 1. سلام
  برای مصارف خانگی هم
  میشه از سختی گیر الکترو مغناطیسی استفاده کرد؟
  آیا تغییر نوع کریستال از نظر سلامتی بررسی شده که در بدن تاثیری دارد یا ندارد؟
  مقاله یا سند معتبر

  1. سلام من چندین مقاله مختلف در این مورد خوندم و به نظر میرسه هیچ گونه ضرری برای سلامتی نداره و مقالات انگلیسی زیادی هم در موردش نوشتن که با سرچ در گوگل میتونی بهشون دسترسی پیدا کنی

  1. سلام سختی گیرهای مغناطیسی کلا به سه دسته (مغناطیسی، الکترو مغناطیسی، الکترونیکی) تقسیم خواهند شد که هر کدام بسته به نیاز و شرایط کاربردهای خاص خود را دارند.

  1. سلام علیکم -مشکل شما چیه بزرگوار ؟ کاهش تاثیرات منفی شوری آب مدنظر شماست یا مشکل رسوب دارید ؟
   لطفا شماره تماس بدید با شما تماس بگیریم یا با کارشناس های شرکت در تماس باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

   1. سلام و درود بر شما
    سال نو مبارک
    تشکر از پاسخ شما در کوتاه ترین زمان

    من دارای دو مزرعه هستم که دبی چاه آب یکی ۱۶ لیتر در ثانیه است و دبی چاه مزرعه دیگر ۱۰ لیتر در ثانیه

    اما لوله انتقال آب از سر آب ریز چاه تا استخر برای هر دو چاه، لوله پلی اتیلن ۱۲۵ یا همان ۵ اینچ است
    مشکل اصلی ما بالا بودن ec و شوری آب است، EC یکی ۷۰۰۰ و دیگری ۹۰۰۰ است، بطوریکه که در زراعت یونجه به شدت برگ سوزی داریم
    ۴ سؤال از محضر شما دارم
    ۱- این دستگاه می تواند مشکل بالا بودن Ec و شوری را به طور کامل حل کند؟
    ۲- با مشخصاتی که گفته شد، هزینه تمام شده، چه قدر خواهد بود؟
    ۳_ تضمین کارایی دستگاه شما چیست؟ یعنی اگر من برای هر دو چاه دستگاه را نصب کردم و نتیجه مناسب را اخذ نکردم، پاسخ شما چیست؟
    ۴- به یاری خدا کی عملیات نصب را آغاز می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا