سختی گیر مغناطیسی صنعتی

استعلام قیمت خرید و فروش انواع سختی گیر مغناطیسی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش، ارائه دهنده انواع محصولات سختی گیر مغناطیسی صنعتی، کشاورزی و کاهنده سوخت در ایران است. کیفیت در کار ما اتفاقی نیست، ما ثابت کرده ایم که ارائه بهترین کیفیت و خدمات می تواند منجر به حل مشکلات لاینحل شود. پیشگیری از ایجاد  هرگونه رسوب و حل معظلات پس از آن، از ویژگی های محصولات شرکت آتیه انرژی تلاش است. جهت استعلام قیمت خرید و فروش انواع سختی گیر مغناطیسی صنعتی کلمپی، سختی گیر فلنچی یا رزوه ای کافیست سایز لوله را به اعلام بفرمایید تا کارشناس های شرکت قیمت ها را به شما اعلام کنند. زیرا طراحی دستگاه های رسوب زدای مغناطیسی فقط بر اساس سایز لوله است.

قیمت سختی گیر مغناطیسی غیر از سایز لوله به آنالیز آب هم بستگی دارد .زیرا در  شرایط خاصی شاید لازم باشد از مگنت های قوی استفاده شود و قیمت سختی گیر مغناطیسی قطعا بالاتر خواهد رفت

در ضمن در بحث کشاورزی، قیمت دستگاه تولید آب مغناطیسی نیز برای کشاورزان مهم است که در انجا هم بر اساس آنالیز آب و سایز لوله خروجی چاه قیمت رسوب گیر مغناطیسی پکیج مغناطیسی اعلام می گردد.

سختی گیر مغناطیسی در صنعت تاسیسات ،کشاورزی،آبزیان ،دامپروری،مرغداری و کلیه صنایعی که باآب سخت کار میکنند میتواند تاثیرات خوب و مثبتی را ایجاد نماید

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی سختی گیر آب کلیک کنید.

سختی گیر مغناطیسی چیست و چگونه به رسوب زدایی کمک میکند؟

قبل از خواندن ادامه متن، از شما دعوت می کنم ویدیوی زیر درباره فناوری سختی گیر مغناطیسی را  حتما مشاهده نمایید.

سختی گیر مغناطیسی، دستگاهی است که با استفاده از قطعات مغناطیسی ساخته شده از فلزاتی همچون کبالت آهن نیکل و غیره که خاصیت مگنتیک دارند مانع از ایجاد رسوب در سیستم می شود.

تاریخچه دستگاه Magnetic Water Softener

این دستگاه زمانی اختراع شد که انسان ها متوجه شدند زمانی که آب از صخره هایی با خاصیت مغناطیسی عبور می کنند از رسوب آن ها کاسته می شود. بازدهی دستگاه های سختی گیر آب مغناطیسی متناسب با میزان سرعت جریان آب است که در بهینه ترین حالت به میزان هشتاد درصد از حجم رسوبات کاسته خواهد شد این مطلب را باید در نظر گرفت که میزان شدت مغناطیسی موجود در طبیعت حدوداً دربازه دو تا هفت دهم گوس میباشد.

ولی قدرت میدان مغناطیسی این دستگاه ها در برخی موارد خاص حتی تا حدود یک و دو دهم تسلا یا ۱۲۰۰ گوس بالا می رود. از مزیت های رسوب زدایی مغناطیسی می توان به نداشتن هیچ گونه هزینه های جانبی و ارزان قیمت بودن آن نسبت به رسوب زدایی هیدروفلو و یا حتی سختی گیر رزینی دانست، به عنوان مثال شما با استفاده از سختی گیر رزینی علاوه بر اینکه هزینه بیشتری بابت خرید آن نسبت به نوع مغناطیسی پرداخت می کنید، هزینه های زیادی بابت خرید سنگ نمک دستمزد اپراتور نگهداری سیستم و … پرداخت خواهید کرد.

با توجه به اینکه رسوب باعث اتلاف انرژی بالایی می شود، با نصب رسوب گیر مغناطیسی می توان در بهینه سازی مصرف انرژی گام های خوبی برداشت.

حل شدن مشکل قطعی رسوب با رسوب گیر

با توجه به اینکه رسوب نقطه مقابل بهینه سازی مصرف انرژی میباشد، لذا مدیریت رسوب گذاری در صنعت می تواند بهینه سازی انرژی را بهبود بخشد سوالی که معمولاً همکاران تاسیساتی می پرسند این است که آیا می شود با نصب یک عدد رسوب گیر در ابتدای موتور خانه عمل پیشگیری از رسوب را به خوبی انجام داد یا نه جواب سوال اینست که به آن پاسخ خواهیم داد.

عمکرد سختی گیر به زبان ساده

با توجه به اینکه ما در سختی گیر مغناطیسی نه چیزی به آب می دهیم و نه چیزی از آب می گیریم لذا روی سختی آب تاثیر شیمیایی نمی گذاریم، فقط چسبندگی رسوبات گرفته میشود و رسوبات به حالت خنثی در می آید و به همین دلیل باید در ابتدای ورودی هر سیستم رسوب گذار یک عدد دستگاه رسوب گیر نصب گردد. به عنوان مثال در منابع کویلی هم در ورودی آب سرد به منبع کویلی یک عدد سختی گیر باید نصب کنیم و هم در ورودی آب گرم برگشت به منبع کویل.

جلوگیری و دفع رسوبات، سازگاری با محیط زیست و افزایش طول عمرلوله ها و تجهیزات از ویژگی های دستگاه های مغناطیسی است ویژگی های رسوب گیر مغناطیسی عبارت اند از:

 • مانع از به وجود آمدن رسوب در دستگاه ها و تجهیزات می شود.
 • جلوگیری و دفع رسوبات از قبل شکل گرفته بر روی دیواره لوله ها مانع از آسیب رساندن آن به دستگاه و تجهیزات می شود.
 • افزایش انتقال حرارت به مبدل ها باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.
 • اگر خوردگی لوله کم شود نتیجتاً طول عمرلوله ها و تجهیزات بالا می رود که این یکی دیگر از کار های دستگاه رسوب گیر است.
 • با بالا رفتن حلالیت آبی که تحت تاثیر رسوب گیر است.، مواد شوینده مانند صابون و شامپو بهتر کف می کنند.
 • با بکارگیری از این محصولات، احتیاج ما به رسوب گیرهای شیمیایی، تبادل یونی و اسیدشویی از بین خواهد رفت.
 • موجب تغییرات فیزیکی در آب می شود.
 • علاوه بر سازگاری با محیط زیست برخلاف سختی گیرهای شیمیایی وتبادل یونی که باعث افت کیفیت آب می شود مرغوبیت آب را همچنان خوب و مطلوب حفظ می کند.
 • نصب سختی گیر سهل و ممکن وقابل تعبیه بر روی هر نوع لوله می باشد. به خصوص نوع کلمپی

جدول مقایسه سختی گیر رزینی و سختی گیر مغناطیسی

شرح محدودیت دمای محیط نصب مصرف برق و نیاز به سیم کشی گارانتی کامل برقی و مکانیکی ماندگاری مغناطیسی در عبور از پمپ و اتصالات اختلال در فرایند عملکرد در زمان قطع و نوسان برق نیاز به نیروی متخصص جهت نصب و آموزش اوپراتور بیمه تاسیسات و سرمایه گذاری
مغناطیسی ندارد ندارد ۲۵ سال دارد ندارد ندارد یک بار برای یک عمر تاسیسات
رزینی ندارد دارد (اتوماتیک) ۱ سال دارد دارد (اتوماتیک) ندارد دارد

به دلیل گذر آب از درون لوله و تاسیسات تدریجاً رسوبات گوناگونی بر روی دیواره لوله و تاسیسات ایجاد می شود که بخش انبوهی از این رسوبات، کلسیم کربنات (CaCo3) است.

کلسیم کربنات: ترکیباتی با طرح های گوناگونی دارد. یکی از انواع گوناگون کلسیم کربنات، کلسیت (Calcite) است. کلسیت در دمای کمتر از ۳۰ c به سهولت ایجاد شده و با دوامتر از دیگر نوع کلسیم کربنات است. این کریستال شاکله هگزاگونال (Hexagonal) داراست و بر دیواره تاسیسات به همراه آب رسوب می کند.

کلسیت: در طبیعت به شکل گچ، سنگ اهک، سنگ مرمر و عقیق موجود است. نوع دیگر رسوب کلسیم کربنات به شکل آراگونیت است؛ آراگونیت در دمای بیشتر از ۳۰ c به وجود می آید و دوام کمتری به نسبت کلسیت دارد.

کریستال ساختار ارتورومبیکی (Orthorombic) دارد که به شکل تلی از کریستال بدون طرح به وجود می آید و رغبتی به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب از خود نشان نمی دهد. آراگونیت در طبیعت به شکل مروارید و مرجان موجود است.

با اهمیت به مطالب مزبور بخاطر گذر جریان آب با سرعت خطی متناسب از حوزه مغناطیسی دستگاه بر پایه اصل القاء الکترو مغناطیسی، جریان القایی نشات گرفته میدان مغناطیسی بر هسته زائی و کریستالیزاسیون یونهای Ca و HCo3 اثر گذار بوده و باعث عوض شدن شکل کریستالهای کلسیم کربنات از نوع کلسیت به آراگونیت می شود که نتیجتا تلی بی شکل از میکروکریستالهای آراگونیت به وجود می آید که در آب به حرکت (به صورت امولسیون) در می آید و گرایش به رسوبگذاری بر دیواره تاسیسات در تماس با اب را نداشته و همراه با جریان آب در یک مدار باز از درون دستگاه گذر می کند و خالی می شود و در یک حرکت گردشی بسته به وقت drain دستگاه از مدار خارج خواهد شد.

سختی گیر مغناطیسی: کاربرد ویژه ای نیز در کشاورزی دارد. با توجه به اینکه توسط سختی گیر حلالیت آب بالا می رود و در نتیجه آب قدرت نفوذ پذیری بالاتری خواهد داشت لذا می تواند آب به اعماق بیشتری از ریشه نفوذ نموده و خاک را شسته و اصلاح نماید. در نتیجه تاثیرات مثبتی به خاک وبه آب منتقل می شود که میتواند تاثیرات منفی شوری آب را به حداقل برساند. با استفاده از سختی گیر در کشاورزی میتوان از ایجاد رسوب نیز در سیستم آبیاری تحت فشار پیشگیری نمود امروزه استفاده از آب مغناطیسی در صنعت توانسته است کمک زیادی به صنایعی که نیاز به آب با حلالیت بالا دارند نماید.

سختی گیر فلنج دار یا دنده ای و حل مشکل رسوب آب سختی گیر مغناطیسی شرکت آتیه انرژی تلاش در دو نوع مختلف ارائه می شود:

 1. سختی گیر حلقوی: بدون نیاز به برش لوله دور لوله در مسیر سیستم رسوب گزار نصب می شود «سختی گیر کلمپی»
 2. سختی گیر فلنچ دار (دنده ای): بعد از برش لوله در بین مسیر قرار می گیرد و سیال از بین آن عبور میکند

رسوب گیر مغناطیسی و بهینه سازی مصرف انرژی

سوال: چرا به رسوب زدای مغناطیسی نیاز داریم؟

جواب: در سیستم هایی که سیال آب جهت خنک کاری استفاده شود و یا احتیاج به این داریم که آب را حرارت بدهیم احتمال ایجاد رسوب بالا می رود که نتیجه آن این خواهد بود که اتلاف انرژی بالایی خواهیم داشت و این عمل باعث هدر رفت منابع انرژی خواهد بود با توجه به اینکه اکثر منازل و مجتمع های مسکونی از سیستم های حرارتی برای گرمایش و یا سرمایش استفاده میکنند با مدیریت رسوب گذاری می توان قدم مثبتی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی برداشت.

سختی گیر مغناطیسی در کشاورزی باعث کاهش مصرف آب و کود و افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی می شود در صنعت کشاورزی با مغناطیسی نمودن آب می توانیم حلالیت آب را بالا برده و اکسیژن رسانی را نیز افزایش بدهیم که باعث می شود راندمان کشاورزی بالا رود.

قیمت دستگاه آب مغناطیسی کشاورزی بستگی دارد به سایز لوله خروجی از چاه به سمت زمین

با توجه به اینکه سختی گیر اب کشاورزی هزینه بالایی دارد ما میتوانیم با سختی گیر مغناطیسی تاثیرات منفی شوری آب را تا حد محسوسی بالا برده و باعث شویم مقاومت گیاه در برابر شوری آب بالا رود .جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استفاده از آب مغناطیسی در کشاورزی با کارشناس های کشاورزی شرکت در تماس باشید

آیا رسوب زدای مغناطیسی؛ در صنعت تزریق پلاستیک هم تاثیری در پیشگیری از ایجاد رسوب آب دارد؟

معمولاً در دستگاههای تزریق پلاستیک در سه نقطه مشکل رسوب وجود دارد که باعث افزایش اتلاف انرژی می شود که عباتند از:

 1. پکینگ ها و نازل های برج
 2. قالب ها
 3. مبدل گرمایی

که با نصب رسوب گیر در این سه نقطه می توان از ایجاد رسوب پیشگیری نمود.

رسوب زدای، در هر کجا که سیال آب باعث ایجاد رسوب و گرفتگی می شود کاربرد دارد و میتواند مشکلات ناشی از گرفتگی را به حداقل ممکن برساند. این شرکت مهندسی علاوه بر اینکه تولید رسوب زدای مغناطیسی را در برنامه تولید خود دارد نمایندگی فروش یک سری از سختی گیر های مغناطیسی اروپایی را نیز دارد که عباتند از :

 1. سختی گیر های مغناطیسی آکوا «aqua Magnet Plus Filter»
 2. سختی گیر های مغناطیسی elcla «elcla Magnet Plus Filter »
 3. سختی گیر های مغناطیسی فیلبرتو «Filberto Magnet Plus Filter»

مشاوره رایگان خرید انواع سختی گیر مغناطیسی

به منظور دریافت مشاوره رایگان و تخصصی درباره خرید محصولات به خصوص انواع سختی گیر مغناطیسی صنعتی، می توانید با کارشناسان ما با تلفن های ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸ و ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷ تماس بگیرید. در انتها، اگر پاسخ سوالات خود را در این قسمت و همچنین در بخش کامنت پیدا نکردید، می توانید سوالات خود را یا از طریق کامنت و یا از طریق تلفن با ما مطرح فرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

‫۴۰ دیدگاه ها

 1. سلام
  برای مصارف خانگی هم
  میشه از سختی گیر الکترو مغناطیسی استفاده کرد؟
  آیا تغییر نوع کریستال از نظر سلامتی بررسی شده که در بدن تاثیری دارد یا ندارد؟
  مقاله یا سند معتبر

  1. سلام من چندین مقاله مختلف در این مورد خوندم و به نظر میرسه هیچ گونه ضرری برای سلامتی نداره و مقالات انگلیسی زیادی هم در موردش نوشتن که با سرچ در گوگل میتونی بهشون دسترسی پیدا کنی

  1. سلام سختی گیرهای مغناطیسی کلا به سه دسته (مغناطیسی، الکترو مغناطیسی، الکترونیکی) تقسیم خواهند شد که هر کدام بسته به نیاز و شرایط کاربردهای خاص خود را دارند.

  1. سلام علیکم -مشکل شما چیه بزرگوار ؟ کاهش تاثیرات منفی شوری آب مدنظر شماست یا مشکل رسوب دارید ؟
   لطفا شماره تماس بدید با شما تماس بگیریم یا با کارشناس های شرکت در تماس باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

   1. سلام و درود بر شما
    سال نو مبارک
    تشکر از پاسخ شما در کوتاه ترین زمان

    من دارای دو مزرعه هستم که دبی چاه آب یکی ۱۶ لیتر در ثانیه است و دبی چاه مزرعه دیگر ۱۰ لیتر در ثانیه

    اما لوله انتقال آب از سر آب ریز چاه تا استخر برای هر دو چاه، لوله پلی اتیلن ۱۲۵ یا همان ۵ اینچ است
    مشکل اصلی ما بالا بودن ec و شوری آب است، EC یکی ۷۰۰۰ و دیگری ۹۰۰۰ است، بطوریکه که در زراعت یونجه به شدت برگ سوزی داریم
    ۴ سؤال از محضر شما دارم
    ۱- این دستگاه می تواند مشکل بالا بودن Ec و شوری را به طور کامل حل کند؟
    ۲- با مشخصاتی که گفته شد، هزینه تمام شده، چه قدر خواهد بود؟
    ۳_ تضمین کارایی دستگاه شما چیست؟ یعنی اگر من برای هر دو چاه دستگاه را نصب کردم و نتیجه مناسب را اخذ نکردم، پاسخ شما چیست؟
    ۴- به یاری خدا کی عملیات نصب را آغاز می کنید؟

    1. سلام دوست عزیز من برای چاه خودم نصب کردم کار کرد کلا مغناطیس کردن آب شوری از بین نمیبرد فقط آب را برای خاک و گیاه تحمل پذیر میکند البته خودم ساختم با سیم پیچ ( الکترومغناطیسی )

     1. سلام و عرض ادب -ساختن این دستگاه نیاز به دانش فنی و تجربه در این زمینه دارد

      شاید یکی از دلایلی که نتیجه نگرفته اید همین باشد که خودتان ساخته اید

      براساس دمای آب و هوا ،دبی آب ،آنالیز آب میتواند متغییر باشد میدانی که باید ایجاد کرد و به آب القا نمود

 2. با توجه به اینکه اکثر رسوبات محلول در آب غیر مغناطیسی هستند کارکرد این وسیله برای من دارای ابهام است رسوباتی مثل نمک آهک و گچ که عمده رسوبات ابی هستند و غیر مغناطیسی

 3. سیستم آبیاری شما،برای باغچه های خونگی و خونه هاییکه باغچه دارن و یه سری سیفی جات خونگی میکارن هم آیا تاثیر و کارایی داره

 4. سلام سختی اب من زیاده یه ساختمان دو طبقه هست با استخر تقریبا گنجایش اب استخر ۳۵هزار لیتر هست میشه بفرمایین این دستگاه اگه بخوام نصب کنم چند در میاد باتشگ

 5. سلام جناب آقای مهندس زین الدینی از کجا می توانم این دستگاه مغناطیسی تهیه کنم

 6. سلام جناب آقای مهندس زین الدینی از کجا می توانم این دستگاه مغناطیسی تهیه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا