سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر آب وسیله ای است که برای هر تاسیساتی که در آن لوله کشی آب قرار دارد لازم است.

این وسیله باعث می شود که املاح معدنی آب باعث ایجاد رسوبات در لوله ها نشود. سختی گیرها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از بهترین و کم ضرر ترین آن ها سختی گیرهای مغناطیسی هستند.

این سختی گیرها دارای تکنولوژی هایی هستند که بدون استفاده از ذره ای مواد شیمیایی املاح معدنی آب را خنثی می کنند و خاصیت چسبندگی آن ها را می گیرند. خرید سختی گیر مغناطیسی را می توان از برندهای مختلفی انجام داد و همچنین این دستگاه براساس سایز و مدل های مختلفی تولید می شود.

شناخت این سایزها و مدل ها باعث می شود که خرید شما کاملا به صرفه باشد. در این صفحه از سایت آتیه انرژی لیستی از بهترین مدل های سختی گیر مغناطیسی فراهم کرده ایم که به جمع‌آوری اطلاعات درباره آن ها کمک می کند.

معرفی مطرح ترین مدل های سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی با استفاده از ایجاد میدان مغناطیسی مواد معدنی آب را یون زدایی می کند و آن ها را به صورت معلق در آب در می آورد. این کار دو مزیت دارد. اول این که املاح معدنی خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهند و دیگر سبب ایجاد رسوب نمی شوند و دوم این که حلّالیت آب بالا می رود و با جریان یافتن در میان لوله ها می تواند رسوب های قدیمی را در خود حل کند و از بین ببرد.

ویژگی مثبت این وسیله این است که نیاز به استفاده از هیچگونه ماده شیمیایی اضافی ندارد و کیفیت آب از دست نمی رود. روش استفاده این وسیله کاملا با استفاده از روش های فیزیکی است و آب را تبدیل به یک ماده مضر نمی کند.

این وسیله در مبدل های حرارتی، استخرها، کارواش و ده ها مورد دیگر از جاهایی که تاسیسات آب در آن وجود دارد استفاده می شود. از بهترین مدل های سختی گیر مغناطیسی می توان به مدل سختی گیر مغناطیسی رزوه ای یا دنده ای سایز 1 تا 3 اینچ AQUA، سختی گیر مغناطیسی فلنچی و سختی گیر مغناطیسی کلمپی اشاره کرد که می توانید نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.

از مزایای این وسیله می توان به افزایش عمر لوله ها و تجهیزات مربوط به آب مثل پکیج، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی اشاره کرد. این وسیله همچنین باعث می شود هزینه مصرف کنندگان تا حد زیادی کاهش پیدا کند چرا که دیگر لازم نیست تجهیزاتی مثل سنگ نمک خریداری کنند.

سختی گیرهای مغناطیسی نیاز به سرویس ندارند و این موضوع هزینه های نگهداری آن ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. از مهم ترین مزایای این وسیله این است که نصب آسانی دارد و تنها با پیچیدن یک سیم پیچ دور لوله نصب انجام میشود و نیاز به باز و بسته کردن لوله ها نیست.

این وسیله با تمام ویژگی های مثبتی که دارد، نسبت به دیگر سختی گیرها قیمت پایین تری دارد و خرید آن کاملا به صرفه تر است. اگر از دوستداران محیط زیست هستید باید بدانید که این وسیله به خاطر عدم استفاده از مواد شیمیایی با محیط زیست سازگار است و هم برای تولید و هم استفاده آن هیچ آسیبی به طبیعت وارد نخواهد شد.

وقتی با استفاده از این وسیله املاح معدنی داخل آب را خنثی کنید انتقال حرارت در مبدل ها بالا می رود و از این جهت هم در مصرف انرژی و هم در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد.

مزایا و معایب سختی گیر مغناطیسی

در کل اگر بخواهیم از ویژگی های مثبت این محصول بگوییم بخش عمده آن به صرفه جویی در هزینه ها و نصب آسان و بی دردسر ختم می شود اما این دستگاه ها فقط همین ویژگی های مثبت نیستند و ویژگی های منفی نیز دارند مثلا این که هر چه آب از سختی گیر مغناطیسی و میدان مغناطیسی آن فاصله بگیرد تاثیر این میدان بر یون های آن کمتر می شود و گاهی لازم است برای تامین کل مدار به طور همزمان از چند سختی گیر مغناطیسی به طور همزمان استفاده شود.

عیب دیگر این سختی گیرها این است که وقتی آب دچار تلاطم می شود کاکرد آن کم تاثیر است و نمی توان به خوبی آب را سختی گیری کند. برخی نیز معتقدند اگر چه حلّالیت آب با استفاده از این دستگاه افزایش پیدا می کند اما نمی تواند رسوبات قبلی را از لوله ها جدا کند.

بهترین راه این است که اگر می خواهید دست به خرید سختی گیر مغناطیسی فلنچی یا خرید سختی گیر مغناطیسی کلمپی یا مدل های دیگر آن بزنید سایز آن را مطابق با سایز لوله خود انتخاب کنید تا مشکلات پیشبینی نشده در کمترین حالت ممکن برای شما رخ بدهد.

نمایش دادن همه 3 نتیجه

دکمه بازگشت به بالا