دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس

از دستگاه اسمز معکوس آب شیرین کن صنعتی اغلب صنایع برای تصفیه کردن آب مورد احتیاج در بخشهای تولید بخار خود استفاده می‌کنند. اساس کار دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس اسمز معکوس بر گذر ملکولهای غیریونی مانند آب از یک غشاء با روزنه‌های بسیار کوچک پی ریزی شده است.

مولکول های خنثی به دلیل شکل خاص ساخته شدهٔ غشاها به سهولت از ان عبور می‌کنند. به همین خاطر آب ورودی به سیستم اسمز معکوس که املاح گوناگونی را داراست به آب تقریباً خالص تبدیل می‌شود.

استفاده از اسمز معکوس رایجترین و مرقوم به صرفه‌ترین روش تصفیه آب صنعتی و خانگی است. ایضاً استفاده از پروسه اسمزمعکوس بهترینم مقبولترین روش برای نمک زدائی و تبدیل آب شور به شیرین است.

به این خاطر که اسمز معکوس سیستم دشواری نداشته و هدایت آن قابل کنترل تر از دیگر روشها است و با در نظر گرفتن این نکته که روش‌های پیشرفته تولید غشاهای پلیمری گسترش پیدا کرده‌اند، بهره گیری از اسمز معکوس توجیه اقتصادی بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید: تنظیم میزان آب تولید و پساب در ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

مزایای استفاده از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس شرکت آتیه انرژی بدین شرح است:

 • سیستم آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس توانایی تصفیه انواع آب‌های سطحی، آب چاه و آب‌های شور و لب شور با بازدهی بسیار زیاد و کیفیت بسیار بالای آب خروجی را دارد.
 • همهٔ املاح حل شده در آب به وسیله اسمز معکوس از بین می‌روند.
 • سیستم آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس قابلیت جداسازی کلیه ترکیبات مولد رنگ، بو و مزه در آب را دارد.
 • قابلیت حذف تمامی آلاینده‌های آلی، غیر آلی و میکروبی (انگل‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل پاتوژن) از آب
 • امکان تولید آب با خلوص بسیار بالا (آب مقطر و آب دمین) به وسیله اسمز معکوس متناسب با نیاز مشتری فراهم است.
 • آب مورد احتیاج در بخش صنعت با کیفیت خوب به وسیله اسمز معکوس تولید می‌شود.
 • سیستم اسمز معکوس این توانایی را دارد که به صورت مداوم و پیوسته کار کند.
 • جداسازی تمامی آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی از آب
 • مصرف انرژی کمتر و بازدهی بسیار بالا
 • سازگاری با محیط زیست عدم آلوده سازی آن
 • سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس از ایمنی بالا برای استفاده ازاپراتور برخوردار است.
 • برخلاف سایر روشها قیمت تعبیه و شروع به کار اسمز معکوس بسیار خوب و مطلوب است.
 • قابلیت کارکرد سیستم بصورت پیوسته، مداوم ۲۴ ساعت در شبانه روز

یکی از کاربردهای دستگاه آب شرین کن اسمز معکوس تصفیه آب دریاست به دلیل کمبود آبی که در کشور وجود دارد مناطق جنوبی و مناطق نزدیک به دریایی جنوب به تصفیه آب دریا روی آورده‌اند و با توجه به وضعیت کم آبی که در کل کشور وجود دارد احتمال این است که ما با تصفیه آب دریا و انتقال آن به مرکز کشور بتوانیم تا حدی مشکل کم آبی را حل کنیم.

اسمز معکوس با صرفه‌ترین روش برای شیرین کردن آب دریا می‌باشد. در این روش آب را بعد از عبور از سیستم پیش تصفیه و شاید برای حذف آلودگی میکروبی که احتمال وجود آنها در آب است کلر زنی هم انجام دهیم با تأمین فشار فوق العاده بالا توسط پمپ‌های طبقاتی آب را به سمت ممبران هدایت می‌کنیم که خروجی از ممبران آب تولید و آب پساب را به ما می‌دهد با توجه به هزینه بالای آب شیرین کن دریایی اگر هدف استفاده آب در کشاورزی باشد حتماً توصیه می‌شود.

استفاده از تکنولوژی‌های جدید آبیاری برای اینکه آب را بهینه مصرف کنیم توصیه می‌شود و یا اگر خروجی آب شیرین کن دریایی را برای مصارف صنعتی استفاده می‌کنیم حتماً باید ریسایکل و بازگرداندن پساب کارخانه‌های صنعتی به ابتدای مسیر استفاده شود تا این که حداقل دور ریز آب را داشته باشیم.

با توجه به این که قیمت ممبران دستگاه تصفیه آب دریا نیز بالا می‌باشد باید اپراتورها مسائل فنی دستگاه آب شیرین کن دریایی را نیز رعایت کنند تا عمر ممبران ها بالا رود.

شرکت فنی مهندسی آتیه انرژی تلاش آماده ارائه اقسام سیستم اسمز معکوس با استعدادهای متنوع جهت به کارگیری در صنایع و تأمین آب مورداحتیاج مشتریان با بکارگیری از بروزترین بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا است.

شرکت فنی مهندسی آتیه انرژی تلاش در زمینه طراحی و ساخت دیگر سیستم‌های تصفیه آب از قبیل: انواع سختی گیر، دیونایزر، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، اواترافیلتراسیون UF، نانوفیلتراسیون NF و پکیج‌های کلرزنی فعالیت می‌کند.

شرکت آتیه انرژی واردکننده مستقیم همه تجهیزات سیستم‌های تصفیه آب از قبیل پمپ‌های فشار قوی، ممبران،Filmtec CSM، انواع هوزینگ، فیلتر جامبو، پرشروسل و مواد آنتی اسکالانت و سایر مواد شیمیایی است.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا