دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

ویدیو معرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای آشنایی و دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصولات، از شما عزیزان دعوت می کنیم تا ویدیویی را که در این زمینه آماده کرده ایم را به طور کامل مشاهده کنید.

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب صنعتی یکی دیگر از محصولات ارائه شده توسط شرکت آتیه انرژی تلاش است. ما این دستگاه ها را با ضمانت و خدمات پس از فروش عالی به شما عزیزان ارائه می کنیم. به منظور دریافت مشاوره رایگان خرید، استعلام قیمت و دریافت کاتالوگ این محصولات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برخی از محصولات ارائه شده توسط آتیه انرژی:

ظرفیت سیستم های دستگاه پالایش آب صنعتی ساخت شرکت مهندسی آتیه انرژی (تلاش به عمل آورنده و تولید کننده دستگاه های پالایش  آب، آب شیرین کن)، در کیفیت های نیمه صنعتی از گنجایش 400 GPD و در الگوهای های صنعتی از 5 متر مکعب در شبانه روز تا 5000 متر مکعب در شبانه روز قابل طراحی و ساخت است.

برای آگاهی از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، در آغاز باید اندازه خروجی آب معین شود.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

در پروسه دستگاه پالایش آب صنعتی (آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور و دریایی) و همچنین شیوهٔ طراحی دستگاه پالایش آب، به دلیل بکارگیری از غشای اسمزی و اختلاف شار، غلظت نمک های محلول آب، مواد جامد و محلول در آب از غلظت بالاتر به سمت غلظت کمتر جریان می یابد.

تصفیه و پالایش آب به روش اسمز معکوس

مشخص است با توجه به مشخصات و آزمایش آب ورودی و نیز گنجایش های مورد نظر، پارامترهایی از قبیل مقدار فشار ورودی، فشار اسمزی، بازده تولید و پساب می بایستی اندازه گیری گردد و قاعده های لازم مطابق با نرم افزار های مورد اعتماد، کلیه فرایندهای طراحی را وارسی و کنترل کرد.

معرفی اجزای مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی (اسمز معکوس-RO)

اجزای مختلف دستگاه پالایش یا پاکسازی آب RO چیست؟ در ادامه توضیحات کاملی در این مورد برای شما عزیزان خواهیم داد.

فناوری اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی چگونه است؟

وظیفه اصلی را در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، فیلتر ممبران انجام می دهد. لذا بایستی قبل از اینکه آب وارد فیلتر ممبران شود، سیستم پیش تصفیه را در دستگاه اسمز معکوس به گونه ای طراحی کرد که بتواند تا حد زیادی املاح فیزیکی را از آب جدا و همچنین آلودگی های باکتریایی موجود در آب را حذف نماید. در نتیجه، گرفتگی ها و رسوبات روی ممبران کاهش پیدا می کند.

دستگاه پالایش آب صنعتی به دو قسمت تقسیم می‌شود:

  1. قسمت پیش تصفیه آب ro
  2. قسمت تصفیه آب که بعد از پمپ طبقاتی است

قبل از ورود آب به دستگاه اسمز معکوس، لازم است که آب در یک مخزن ذخیره شود. سپس آب توسط یک بوستر پمپ جهت حذف ذرات درشت در آب، ابتدا وارد فیلتر شنی و سپس بعد از آن جهت حذف بو، طعم، کاهش فلزات سنگین و علی الخصوص حذف کلر آزاد آب، وارد فیلتر کربن می شود.

به دلیل اینکه ورود کلر به دستگاه می تواند باعث آسیب رساندن به فیلتر ممبران شود، در مرحله بعد آب از فیلتر میکرونی عبور می کند که املاح با قطر پنج یا یک میکرون را از آب جدا می کند. حالا از این مرحله آب با پمپ طبقاتی و با فشار بالا به سمت فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی هدایت شده که عمل تصفیه نهایی توسط فیلتر ممبران در دستگاه پالایش آب صنعتی انجام گردد.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی رسوب گیری چیلر کلیک کنید.

برتری های استفاده از (تکنولوژی RO دستگاه پالایش آب صنعتی)

  • روش اسمز معکوس در بحث پالایش آب نسبت به همه روش ها اقتصادی تر و مناسب تر است.
  • دستگاه پالایش آب دارای مصرف انرژی کمتری نسبت به روش های تقطیری است.
  • باکتری ها، ویروس ها و مواد تب زا به هیچ عنوان از ممبران دستگاه پالایش آب صنعتی عبور نمی کند.
  • توانایی ارجاع آب غلیظ بدست آمده به محیط زیست با بهره گیری دوباره از آب در دستگاه دارای استانداردهای های بین المللی

فی المثل: اگر قصد دارید ارزش تمام شده یک دستگاه را بدانید ابتدا باید مقدار مصرف یا احتیاج روزانه شما به آب پالایش شده معلوم شود. سپس باید معین کنید که آب کنونی، آب لوله کشی شهری است یا آب چاه؟ و سرانجام می خواهید چه موادی از آب حذف شوند.

با توجه به اینکه دستگاه ها یا تجهیزات متشکل از تعداد قطعات زیادی هستند که روی شاسی مونتاژ می شوند و قابل بهره برداری هستند، لذا توصیه می گردد از قطعات با کیفیت بالا استفاده گردد که بهره بردار در زمان بهره برداری با کمترین مشکلی مواجه باشد.

به عنوان مثال پمپ های طبقاتی با مارک های زیادی در بازار موجود است که در دستگاه آب شیرین کن وظیفه تامین فشار بالا قبل از ممبران را ایفا می کند. برای اینکه دستگاه کمترین مشکل را در زمان بهره برداری داشته باشد، بهترین و با کیفیت ترین پمپ استفاده گردد.

صنایعی که تجهیزات استفاده شده در آن ها نیاز به آب سبک و بدون املاح دارند با استفاده از تجهیزات تصفیه یا پالایش آب قادر هستند آب بدون املاح را در سیستم استفاده کنند که استعداد رسوبگزاری کاهش پیدا کند. به عنوان مثال در دیگ بخار اگر از آب شیرین کن صنعتی استفاده شود، مشکلات رسوب به حداقل ممکن خود خواهد رسید.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی در کشاورزی و گلخانه

یکی از کاربردی ترین . محبوب ترین استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنعت کشاورزی و گلخانه است. با توجه به اینکه آب های اکثر مناطق کشور شور شده و هدایت الکتریکی آن بالا رفته است، کیفیت محصولات تولیدی در کشاورزی به شدت افت پیدا کرده است. لذا کشاورزان دنبال راه کارهایی هستند تا بتوانند آب را پالایش یا پاکسازی کرد که اقتصادی ترین روش، استفاده از سیستم اسمز معکوس است.

البته بهتر است برای اینکه ظرفیت دستگاه و قیمت تمام شده آن پایین باشد، بهتر است در مصرف آب صرفه جویی کرد که استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار و قطره ای می تواند هدررفت آب و ظرفیت دستگاه پالایش آب را نیز کم کند.

معمولا دستگاه های پالایش آب در محصولات کشاورزی باارزشT صرفه اقتصادی دارد. ولی در محصولات زراعی و کم بازده توجیه اقتصادی ندارد.

در کلیه صنایعی که با آب کار می کنند هرچقدر آب سبک تر و نرم تر در سیستم ها در جریان باشد، بهتر است. زیرا هم در کیفیت تولید تاثیر دارد و هم اینکه مشکلات گرفتگی و رسوب را نیز به حداقل خود می رساند.

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش، ( یکی از تولید کنندگان برتر دستگاه های پالایش آب نیمه صنعتی – صنعتی) در ایران، جهت خدمات خرید آماده همکاری با شما مشتریان ارجمند است.

بهترین و باکیفیت ترین دستگاه تصفیه آب صنعتی کیفیت دستگاه پالایش آب صنعتی

نظر به اینکه اکثر قطعات و تجهیزات که بر روی شاستی دستگاه سوار شده، وارداتی است. لذا نمی توان گفت که این دستگاه تولید شرکت خاصی است. به عنوان مثال: یک دستگاه پالایش آب صنعتی متشکل از پمپ ورودی، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، فیلتر میکرونی، پمپ طبقاتی، پرشر وسل، ممبران تصفیه آب صنعتی تابلو برق، گیج فشار، دوزینگ پمپ و … است. هر کدام از این قطعات محصول کمپانی های متفاوتی در دنیا هستند.

شرکت آتیه انرژی تلاش که از سال 1379 در کشور در زمینه ساخت دستگاه پالایش آب صنعتی فعال است بر این باور است که هر چقدر کیفیت قطعات بالاتر باشد، احتمال خرابی و استهلاک قطعات پایین تر است. لذا تلاش ما بر این است که دستگاه های تولیدی و ارائه شده توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی با بهترین تجهیزات و قطعات در اختیار هم وطنان عزیزمان قرار بگیرد و این باعث می شود که هزینه های نگهداری سیستم برای مشتریان عزیز کمتر باشد. مواد مصرفی در دستگاه های پالایش آب صنعتی تامین مواد مصرفی دستگاه های تصفیه آب صنعتی و تامین تجهیزات پالایش آب نیز توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش انجام می گردد.

تامین کلیه مواد مصرفی شامل : آنتی اسکالانت ، ممبران پالایش آب ،کربن فعال و..

تامین تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل :پرشروسل،دوزینگ پمپ ،گیج فشار ،مخزن frpو…

تلفکس: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

ارتباط از طریق واتس آپ: ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷

لینک تلگرام ارتباط با ما: @Zeinodin_javad

آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

4/5 - (2 امتیاز)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا