دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

در پروسه دستگاه تصفیه آب صنعتی (آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور ودریایی) و شیوهٔ طراحی دستگاه تصفیه آب بدلیل بکارگیری از غشای اسمزی و اختلاف شار غلظت نمک های محلول آب، مواد جامد و محلول در آب از غلظت بالاتر به سمت غلظت کمتر جریان می یابد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور و دریایی)
بکارگیری غشای اسمزی و اختلاف شار غلظت نمک های محلول آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی (آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور و دریایی)

مشخص است با توجه به مشخصات وآزمایش آب ورودی و نیز گنجایش های مورد نظر پارامترهایی از قبیل مقدار فشار ورودی، فشار اسمزی و بازده تولید و پساب می بایستی اندازه گیری شده و قاعده های لازم مطابق نرم افزار های مورد اعتماد، کلیه. فرایند طراحی را وارسی وکنترل نماید.

ظرفیت سیستم های دستگاه تصفیه آب صنعتی ساخت شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش به عمل آورنده و تولید کننده) دستگاه تصفیه آب- آب شیرین کن ) در کیفیت های نیمه صنعتی از گنجایش ۴۰۰ GPD و در الگوهای های صنعتی از ۵ متر مکعب در شبانه روز تا ۵۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز قابل طراحی و ساخت می باشد.

برتری های استفاده از تکنولوژی ro در دستگاه تصفیه آب صنعتی
معرفی اجزای مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی ro

معرفی اجزای مختلف دستگاه تصفیه آب صنعتی ro

نظر به اینکه وظیفه اصلی را در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس فیلتر ممبران انجام می دهد لذا باید قبل از اینکه آب وارد فیلتر ممبران شود سیستم پیش تصفیه را در دستگاه اسمز معکوس به گونه ای طراحی نمود که بتواند تا حد زیادی املاح فیزیکی را از آب جدا نماید و همچنین آلودگی های باکتریایی موجود در آب را حذف نماید تا گرفتگی های و رسوبات روی ممبران کاهش پیدا نماید، لذا دستگاه تصفیه آب صنعتی به دو قسمت تقسیم می‌شود.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

یکی قسمت پیش تصفیه آب ro و دیگری قسمت تصفیه آب که بعد از پمپ طبقاتی می با شد قبل از ورود آب به دستگاه اسمز معکوس، لازم است که آب در یک مخزن ذخیره شود سپس آب توسط یک بوستر پمپ جهت حذف ذرات درشت در آب ابتدا وارد فیلتر شنی شود بعد از آن جهت حذف بو، طعم، کاهش فلزات سنگین و علی الخصوص حذف کلر آزاد آب وارد فیلتر کربن می شود.

به دلیل اینکه ورود کلر به دستگاه تصفیه آب صنعتی می تواند باعث آسیب رساندن به فیلتر ممبران شود در مرحله بعد آب از فیلتر میکرونی عبور می کند که املاح با قطر پنج یا یک میکرون را از آب جدا می کند حالا از این مرحله آب با پمپ طبقاتی و با فشار بالا به سمت فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی هدایت می‌شود که عمل تصفیه نهایی توسط فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی انجام می شود.

برتری های استفاده از (تکنولوژی RO دستگاه تصفیه آب صنعتی)

  1. روش اسمز معکوس (تصفیه آب صنعتی) در بحث تصفیه آب نسبت به همه روشها اقتصادی تر است
  2. دستگاه تصفیه آب صنعتی دارای مصرف انرژی کمتری نسبت به روشهای تقطیری می باشد
  3. باکتری ها، ویروس و مواد تب زا به هیچ عنوان از ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی عبور نمی کند.
  4. توانایی ارجاع آب غلیظ بدست آمده به محیط زیست ویابهره گیری دوباره ازآب دردستگاه دارای استانداردهای های بین المللی

سبب آگاهی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در آغاز باید اندازه خروجی آب معین شود.

فی المثل: اگر قصد دارید ارزش تمام شده یک دستگاه تصفیه آب صنعتی را بدانید ابتدا باید مقدار مصرف یا احتیاج روزانه شما به آب تصفیه شده معلوم شود. سپس باید معین کنید که آب کنونی، آب لوله کشی شهری است یا آب چاه؟ و سرانجام میخواهید چه موادی از آب حذف شود.

باتوجه به اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی متشکل از تعداد قطعات زیادی می باشد که روی شاسی مونتاژ می شوند و قابل بهره برداری هستند لذا توصیه میگردد از قطعات با کیفیت بالا استفاده شود که بهره بردار در زمان بهره برداری از سیستم تصفیه آب صنعتی با کمترین مشکلی مواجه باشد.

به عنوان مثال پمپ های طبقاتی با مارک های زیادی در بازار موجود است که در دستگاه آب شیرین کن وظیفه تامین فشار بالا قبل از ممبران را ایفا میکند. برای اینکه دستگاه کمترین مشکل را در زمان بهره برداری داشته باشد بهترین و با کیفیت ترین پمپ استفاده شود.

صنایعی که تجهیزات استفاده شده در آنها نیاز به آب سبک وبدون املاح دارد با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوانند آب بدون املاح را در سیستم استفاده کنند که استعداد رسوبگزاریکاهش پیدا نماید به عنوان مثال در دیگ بخار اگر آب شیرین کن صنعتی استفاده شود مشکلات رسوب به حداقل ممکن خود خواهد رسید.

کاربرد دستگاه تصفیه آب در کشاورزی و گلخانه
کاربرد دستگاه تصفیه آب در کشاورزی و گلخانه و صرفه اقتصادی آن

کاربرد دستگاه تصفیه آب در کشاورزی و گلخانه

یکی از کاربردی ترین استفاده دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنعت کشاورزی می باشد. با توجه به اینکه آب های اکثرمناطق کشور شور شده است و هدایت الکتریکی آن بالا رفته است کیفیت محصولات تولیدی در کشاورزی به شدت افت پیدا کرده است. لذا کشاورزان دنبال راه کارهایی هستند تا بشود آب را تصفیه کرد که اقتصادی ترین روش استفاده از سیستم اسمز معکوس می باشد.

البته بهتر است برای اینکه ظرفیت دستگاه دستگاه تصفیه آب صنعتی و قیمت تمام شده آن پایین باشد بهتر است در مصرف آب صرفه جویی کرد که استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار و قطره ای میتواند هدررفت آب را کم کند و ظرفیت دستگاه تصفیه آب را نیز کم کند.

معمولا دستگاه تصفیه آب در محصولات کشاورزی باارزش صرفه اقتصادی دارد ولی در محصولات زراعی و کم بازده توجیه اقتصادی ندارد.

در کلیه صنایعی که با آب کار میکنند هرچقدر آب سبک تر و نرم تر در سیستم ها در جریان باشد بهتر است. زیرا هم در کیفیت تولید تاثیر دارد و هم اینکه مشکلات گرفتگی و رسوب را نیز به حداقل خود میرساند.

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش تولید کننده دستگاه تصفیه آب) نیمه صنعتی – صنعتی) جهت خدمات خرید دستگاه تصفیه آب آماده همکاری با مشتریان ارجمند می باشد. از این رو جهت خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی با قسمت فروش و با بصورت آنلاین درج سفارش نمایید.

کیفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی
کیفیت بالای دستگاه تصفیه آب صنعتی با استفاده از بهترین تجهیزات و قطعات

کیفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی

نظر به اینکه اکثر قطعات و تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی که بر روی شاستی سوار می شود و دستگاه تصفیه آب صنعتی را تشکیل می دهد وارداتی است لذا نمی توان گفت که این دستگاه تولید شرکت خاصی است. به عنوان مثال: یک دستگاه تصفیه آب صنعتی متشکل از پمپ ورودی، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، فیلتر میکرونی، پمپ طبقاتی، پرشر وسل، ممبران تصفیه آب صنعتی تابلو برق، گیج فشار، دوزینگ پمپ و … می باشد هر کدام از این قطعات محصول کمپانی های متفاوتی در دنیا می باشد.

شرکت آتیه انرژی تلاش که از سال ۱۳۷۹ در کشور در زمینه ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی فعال است بر این باور است که هر چقدر کیفیت قطعات بالاتر باشد احتمال خرابی و استهلاک قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس پایین تر است لذا تلاش ما بر این است که دستگاه های تولیدی و ارائه شده توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی با بهترین تجهیزات و قطعات در اختیار هم وطنان عزیزمان قرار بگیرد و این باعث می شود که هزینه های نگهداری سیستم برای مشتریان عزیز کمتر باشد.

مواد مصرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی
تامین مواد مصرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی و تامین تجهیزات تصفیه آب صنعتی

تامین مواد مصرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی و تامین تجهیزات تصفیه آب صنعتی نیز توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش انجام می شود

تامین کلیه مواد مصرفی شامل : آنتی اسکالانت ، ممبران تصفیه آب ،کربن فعال و..

تامین تجهیزات تصفیه آب صنعتی شامل :پرشروسل،دوزینگ پمپ ،گیج فشار ،مخزن frpو…

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفکس: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

ارتباط از طریق واتس آپ: ۰۹۱۲۱۱۵۱۱۳۷

لینک تلگرام ارتباط با ما: @Zeinodin_javad

آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا