فیلتر میکرونی تصفیه آب

خرید فیلتر میکرونی تصفیه آب

اگر شما تا به حال با دستگاه تصفیه آب خانگی کر کرده باشد یا به نوعی از سیستم های پیش تصفیه، اطلاعاتی داشته باشید، می دانید که فیلتر میکرونی تصفیه آب یا فیلتر الیافی یکی از اقلام مصرفی ضروری در این دستگاه ها است.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

قیمت فیلتر میکورنی

زمانی که شما به فروشنده و کارشناس در این رابطه مراجعه می کنید احتمالاً با سوالات زیر مواجه می شوید:

 1. فیلتر جامبو یا اسلیم احتیاج دارید؟
 2. صافی ای که میخواهید استفاده کنید چند میکرون است؟ یا با چه دقتی است؟
 3. برای چه جایی می خواهید استفاده کنید؟ و هدف از خرید این فیلتر حذف چه نوع رسوب یا ناخالصی است؟
 4. قیمت خرید و فروش فیلترها چند است؟

جواب شما به سوال های بالا می تواند در انتخاب نوع Filter بسیار تعیین کننده باشد. باید به این نکته توجه داشت که معمولاً آب سخت با آبی که دارای املاح و رسوبات می باشد، اشتباه گرفته می شود که یک مشکل بسیار ساده و شایع است. آب سخت، آبی است که املاح موجود در آن بالا می باشد و به مرور زمان باعث گرفتگی لوله ها و نازل ها و تجهیزات مورد استفاده در سیستم می گردد

فیلتر میکرونی تصفیه آب از جنس پلی پروپیلن

فیلتر میکرونی تحت عنوان یکی از پر استفاده ترین تجهیزات تصفیه آب، در صنعت آب شیرین کن صنعتی و اسمز معکوس در اندازه های 1 میکرون، 5 میکرون، 10 میکرون و 20 میکرون و همچنین در اندازه های 10 اینچ 20 اینچ 30 اینچ و 40 اینچ و قطر های 2.5 و 4.5 اینچ به اصطلاح عموم جامبو لاغر و چاق مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در ادامه از شما عزیزان دعوت می کنیم تا ویدیوی زیر را که درباره فیلتر میکرونی است، مشاهده نمایید.

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش، تولید کننده ویژه و اختصاصی انواع فیلتر میکرونی، جامبو، هوزینگ های فیلتر میکرونی الیافی (فیلتر های کارتریجی) که در بازار تحت عنوان میکرو فیلتر هستند، است. طراحی دستگاه های میکروفیلتراسیون تصفیه آب صنعتی، بسته به عرضه خدمات به متقاضیان گرامی است.

در دستگاه تصفیه آب صنعتی، صافی جامبو و صافی میکرونی نقش مهمی ایفا می کنند. زیرا در خط مقدم مبارزه با املاح رسوبگزار روی سطح ممبران هستند. اگر ذرات درشت توسط جامبو حذف شود، عمر ممبران بالاتر می رود. به همین دلیل توصیه می شود حتما در پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس، مرتب نسبت به تعویض فیلتر جامبو اقدام نموده تا بهره برداری با کیفیت بهتر صورت پذیرد.

دقت حذف املاح جامد در این صافی ها با واحد میکرون نشان داده می‌شود که از دقت دو دهم میکرون تا ۱۰۰ میکرون متغیر است. هرچه قدر میزان این عدد کمتر باشد، نشان دهنده دقت بیشتر است. Filter های متداول موجود در بازار ایران یک میکرون یا ۵ میکرون هستند.

همانطورکه در توضیحات فوق مطرح شد، کیفیت آب خروجی از صافی یک میکرون درصد حذف املاح بالاتر از فیلتر ۵ میکرون است که به همین نسبت به قیمت بالاتری نیز دارد.

فیلتر میکرونی از جنس پلی پروپیلن

تصاویر فیلتر های میکرونی و JUMBO

با هدف از بین بردن گل و لای و دیگر رسوبات، تا سطح اندازه دانه میکرونی از پروسه فیلتراسیون میکرونی از جنس پلی پرو پیلن در تصفیه آب و روش های اسمز معکوس و آب شیرین کن استفاده می گردد. با نظر به فشردگی بالای الیاف، ذرات در سطح بیرونی باقی مانده و آب با سطح ذرات کمتر از 5 میکرون وارد دستگاه پیش تصفیه آب می شود.

برای خرید و فروش دستگاه های میکروفیلتراسیون در پیش تصفیه صنعتی آب چاه، آب سطحی و رودخانه ها از جنس غشا یا اصطلاحا هوزینگ استنلس استیل 304 و 316 و اقسام طرح های پلی اتیلنی و عرضه خدمات Filter های میکرونی فشرده و الیافی و همفکری و طراحی دستگاه های میکروفیلتر آب به منظور نابودی ذرات کلوئیدی موجود در آب و ایضا طراحی در دستگاه های انعقاد و دلمه سازی در آب های سطحی باید با قسمت فنی و یا فروش شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش یکی از تولید کنندگان و سازندگان مشهور دستگاه های میکروفیلتراسیون تماس حاصل فرمایید.

انواع فیلتر میکرونی و جامبو

انواع فیلتر میکرونی و JUMBO چیست؟

 1. جامبو الیافی
 2. جامبو نخ تابیده

لازم به ذکر است در آب هایی که کدورت بالا دارند لازم است که فیلتر میکرونی در بازه زمانی کوتاه تر تعویض گردد. زیرا کدورت یکی از عواملی است که با عمر ممبران رابطه مستقیمی دارد و می تواند باعث کاهش عمر ممبران شود.

فیلتر هوزینگ تصفیه آب

فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر جامبو و میکرونی):

جهت حذف ذرات معلق موجود در آب، از قطر 1 تا قطر 10 میکرون استفاده می شود. در داخل پوسته، بسته به میزان دبی آب ورودی فیلتر های استوانه ای شکل در تعداد و اندازه های مختلف نصب می شود.

این فیلترها از الیاف پلی‌پروپیلن 100% خالص ساخته شده و ساختار گرادیان آن به گونه ایست که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریز تر در قسمت های داخلی filter به دام می افتند. به عبارت دیگر تراکم فیلتر از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد. این گرادیان دانسیته باعث استفاده بهینه از ظرفیت فیلتراسیون می شود.

ویژگی های فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر):

 1. فیلتر جامبو و فیلتر های میکرونی قابلیت تحمل فشار حداکثر تا 6 بار را دارند.
 2. جنس بدنه فیلتر هوزینگ از استیل /کربن استیل
 3. فیلتر هوزینگ مجهز به شیر هوا گیری و فشارسنج می باشد.

ویژگی های فیلتر هوزینگ

مزیت های فیلتر هوزینگ چیست

 1. دارای راهبری ساده
 2. سرعت بالا در تصفیه آب
 3. هزینه های نگهداری کم
 4. نیاز به فضای کم در نصب و بهره برداری

 کاربرد فیلتر تصفیه آب و هوزینگ آن:

 • صنایع رنگ
 • صنایع غذایی
 • صنایع شیشه
 • صنایع پزشکی
 • صنایع نساجی
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع ساختمانی
 • صنایع فولاد و فلزات
 • صنایع فولاد و فلزات
 • صنایع باطری سازی
 • موسسات تحقیقاتی
 • تصفیه خانه های بزرگ
 • صنایع لاستیک و پلاستیک
 • فیلتراسیون آبهای سطحی
 • فیلتراسیون آب های آشامیدنی
 • نیروگاهها، پتروشیمی و پالایشگاهها
 • فیلتراسیون آب های فرایندی و پرکن بطری
 • پیش فیلتراسیون واحد های اسمز معکوس
 • فیلتراسیون آب های بویلرها و برج های خنک کننده

کاربردهای فیلتر هوزینگ تصفیه آب

در دستگاه پالایش آب صنعتی، حفظ ممبران خیلی اهمیت بالایی دارد. از این جهت که با توجه به قیمت بالای ممبران اسمز معکوس باید کاری کرد که دیرتر ممبران نیاز به تعویض داشته باشد. لذا کیفیت فیلتر میکرونی باعث می شود که ذرات قبل از اینکه وارد ممبران شوند در filter گیر کنند.

در دستگاه تصفیه آب در ظرفیت های پایین از فیلتر اسلیم استفاده می کنند. ولی در ظرفیت های بالا از فیلتر جامبو استفاده می شود -بعضی مواقع اگر ظرفیت پایین باشد یک عدد صافی جامبو جوابگوی کار است. ولی در ظرفیت های بالا چند عدد فیلتر جامبو را به صورت موازی یا سری قرار می دهند.

فیلتر پالایش آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا وظیفه اصلی صافی تصفیه آب حذف ذرات معلق و ذرات درشت از آب است وه اجازه عبور و وارد شدن به ممبران را به ذرات نمی دهد. ما مفتخر هستیم که از لحاظ کیفیت بهترین فیلتر تصفیه آب را به مشتری های محترم ارائه داده ایم.

لازم به ذکر است فیلتر تصفیه آب آتیه انرژی دارای سه لایه مختلف با تکنولوژی روز بوده که اجازه نمی دهد عمر آن پایین بیاید.

کیفیت فیلتر میکرونی و جامبو اهمیت بالایی در حفظ عمر ممبران و بالا ماندن راندمان ممبران دارد. نشان دهنده کیفیت جامبو می تواند به وزن filter و همچنین کیفیت مش بندی ارتباط داشته باشد. قیمت فیلتر میکرونی و JUMBO بستگی به مش whtd و همچنین وزن آن دارد.

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

امتیاز کاربران page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا