فیلتر میکرونی

اگر شما تا به حال با دستگاه تصفیه آب خانگی کار کرده باشید یا به نوعی از سیستم های پیش تصفیه اطلاعاتی داشته باشید می دانید که فیلتر الیافی یکی از اقلام مصرفی در این دستگاهها می باشد
زمانی که شما به فروشنده و کارشناس در این رابطه مراجعه می کنید احتمالاً با سوالات زیر مواجه می شوید
فیلتر جامبو یا اسلیم احتیاج دارید؟
فیلتری که میخواهید استفاده کنید چند میکرون است؟ یا با چه دقتی است؟
برای چه جایی می خواهید استفاده کنید؟ و هدف از خرید این فیلتر حذف چه نوع رسوب یا ناخالصی است؟
جواب شما به سوال های بالا می تواند در انتخاب نوع فیلتر تعیین کننده باشد
باید به این نکته توجه داشت که معمولاً آب سخت با آبی که دارای املاح و رسوبات می باشد اشتباه گرفته می شود که یک مشکل بسیار ساده و شایع می‌باشد آب سخت آبی است که املاح موجود در آن بالا میباشد و به مرور زمان باعث گرفتگی لوله ها و نازل ها و تجهیزات مورد استفاده در سیستم می گردد

فیلتر میکرونی (فیلتر جامبو) از جنس پلی پروپیلن

فیلتر میکرونی تحت عنوان یکی از پر استفاده ترین تجهیزات تصفیه آب در صنعت آب شیرین کن صنعتی و اسمز معکوس در اندازه های ۱ میکرون، ۵ میکرون، ۱۰ میکرون و ۲۰ میکرون و همچنین در اندازه ۱۰ اینچ ۲۰ اینچ ۳۰ اینچ و ۴۰ اینچ و قطر های ۲.۵ و ۴.۵ اینچ به اصطلاح عموم جامبو لاغر و چاق مورد بهره برداری قرار می گیرید.

 

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش تولید کننده ویژه و اختصاصی فیلتر میکرونی، فیلتر جامبو، هوزینگ های فیلتر میکرونی الیافی (فیلتر های کارتریجی) که در بازار تحت عنوان میکرو فیلتر (فیلتر میکرونی) طراحی دستگاه های میکروفیلتراسیون تصفیه آب صنعتی، بسته به عرضه خدمات به متقاضیان گرامی می باشد.

در دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر جامبو و فیلتر میکرونی نقش مهمی ایفا میکنند زیرا در خط مقدم مبارزه با املاح رسوبگزار روی سطح ممبران هستند -اگر ذرات درشت توسط فیلتر جامبو حذف شود عمر ممبران بالاتر می رود به همین دلیل توصیه می شود حتما در پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس مرتب نسبت به تعویض فیلتر جامبو اقدام نموده تا بهره برداری با کیفیت بهتر صورت پذیرد.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

دقت حذف املاح جامد در این فیلتر ها با واحد میکرون نشان داده می‌شود که از دقت دو دهم میکرون تا ۱۰۰ میکرون متغیر می‌باشد هرچه میزان این عدد کمتر باشد نشان دهنده دقت بیشتر می باشد فیلتر های متداول موجود در بازار ایران یک میکرون یا ۵ میکرون می باشد
همانطورکه در توضیحات فوق مطرح شد کیفیت آب خروجی از فیلتر یک میکرون درصد حذف املاح بالاتر از فیلتر ۵ میکرون می‌باشد که به همین نسبت به قیمت بالاتری نیز دارد

 

فیلتر میکرونی (فیلتر جامبو) از جنس پلی پروپیلن
نقش مهم فیلتر جامبو و فیلتر میکرونی در دستگاه تصفیه آب صنعتی

تصاویر فیلتر جامبو و دیگر فیلتر های میکرونی

باهدف از بین بردن گل و لای و و دیگر رسوبات تا سطح اندازه دانه میکرونی می شود از پروسه فیلتراسیون میکرونی از جنس پلی پرو پیلن در تصفیه آب و روش های اسمز معکوس و آب شیرین کن استفاده کرد با نظر به فشردگی بالای الیاف ذرات در سطح بیرونی باقی مانده و آب با سطح ذرات کمتر از ۵ میکرون وارد دستگاه پیش تصفیه آب می شود.

برای خرید و فروش دستگاه میکروفیلتراسیون در پیش تصفیه صنعتی آب چاه، آب سطحی و رودخانه ها از جنس غشا یا اصطلاحا هوزینگ استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ و اقسام طرح های پلی اتیلنی و عرضه خدمات فیلتر های میکرونی فشرده و الیافی و همفکری و طراحی دستگاه های میکروفیلتر آب به منظور نابودی ذرات کلوئیدی موجود در آب و ایضا طراحی در دستگاه های انعقاد و دلمه سازی در آب های سطحی باید با قسمت فنی و یا فروش شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش به نشان تولید کننده و سازنده دستگاه های میکروفیلتراسیون تماس حاصل فرمایید.

انواع فیلتر جامبو
فیلتر جامبو و انواع آن

فیلتر جامبو با دو نوع مختلف وجود دارد

 1. فیلتر جامبو الیافی

 2. فیلتر جامبو نخ تابیده

لازم به ذکر است در آب هایی که کدورت بالا دارند لازم است که فیلتر میکرونی در بازه زمانی کوتاه تر تعویض گردد. زیرا کدورت یکی از عواملی است که با عمر ممبران رابطه مستقیمی دارد و میتواند باعث کاهش عمر ممبران شود.

فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر جامبو)
تصویر فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر جامبو) و چگونگی کارکرد آن

فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر جامبو):

جهت حذف ذرات معلق موجود در آب از قطر ۱ تا قطر ۱۰ میکرون استفاده می شود. در داخل پوسته بسته به میزان دبی آب ورودی فیلتر های استوانه ای شکل در تعداد و اندازه های مختلف نصب می شود.

این فیلترها از الیاف پلی‌پروپیلن ۱۰۰% خالص ساخته شده و ساختار گرادیان آن به گونه ایست که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریز تر در قسمت های داخلی فیلتر به دام می افتند. به عبارت دیگر تراکم فیلتر از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد. این گرادیان دانسیته باعث استفاده بهینه از ظرفیت فیلتراسیون می شود.

ویژگی های فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر):

 1. فیلتر جامبو و فیلتر های میکرونی قابلیت تحمل فشار حداکثر تا ۶ بار را دارند.
 2. جنس بدنه فیلتر هوزینگ از استیل /کربن استیل
 3. فیلتر هوزینگ مجهز به شیر هوا گیری و فشارسنج می باشد.
مزیت های فیلتر هوزینگ
آشنایی با مزیت های فیلتر هوزینگ

مزیت های فیلتر هوزینگ (هوزینگ فیلتر):

 1. فیلتر هوزینگ دارای راهبری ساده می باشد
 2. فیلتر هوزینگ سرعت بالایی در تصفیه آب دارد
 3. هزینه های نگهداری هوزینگ فیلتر کم می باشد
 4. فیلتر هوزینگ نیاز به فضای کم در نصب و بهره برداری دارد
 کاربرد فیلتر تصفیه آب و هوزینگ آن
کاربرد فیلتر تصفیه آب و هوزینگ فیلتر جامبو و اهمیت حفظ ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی

 کاربرد فیلتر تصفیه آب و هوزینگ آن:

 • صنایع رنگ
 • صنایع غذایی
 • صنایع شیشه
 • صنایع پزشکی
 • صنایع نساجی
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع ساختمانی
 • صنایع فولاد و فلزات
 • صنایع فولاد و فلزات
 • صنایع باطری سازی
 • موسسات تحقیقاتی
 • تصفیه خانه های بزرگ
 • صنایع لاستیک و پلاستیک
 • فیلتراسیون آبهای سطحی
 • فیلتراسیون آب های آشامیدنی
 • نیروگاهها، پتروشیمی و پالایشگاهها
 • فیلتراسیون آب های فرایندی و پرکن بطری
 • پیش فیلتراسیون واحد های اسمز معکوس
 • فیلتراسیون آب های بویلرها و برج های خنک کننده

در دستگاه تصفیه آب صنعتی حفظ ممبران خیلی اهمیت بالایی دارد از این جهت که با توجه به قیمت بالای ممبران اسمز معکوس باید کاری کرد که دیر تر ممبران نیاز به تعویض داشته باشد. لذا کیفیت فیلتر میکرونی باعث می شود که ذرات قبل از اینکه وارد ممبران شوند در فیلتر گیر کنند.

در دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های پایین از فیلتر اسلیم استفاده میکنند ولی در ظرفیت های بالا از فیلتر جامبو استفاده می شود -بعضی مواقع اگر ظرفیت پایین باشد یک عدد فیلتر جامبو جوابگوی کار می باشد ولی در ظرفیت های بالا چند عدد فیلتر جامبو را به صورت موازی یا سری قرار می دهند.

فیلتر تصفیه آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا وظیفه اصلی فیلتر تصفیه آب حذف ذرات معلق و ذرات درشت از آب می باشد که اجازه عبور و وارد شدن به ممبران را به ذرات ندهد. ما مفتخر هستیم که از لحاظ کیفیت بهترین فیلتر تصفیه آب را به مشتری های محترم ارائه داده ایم.

لازم به ذکر است فیلتر تصفیه آب این شرکت دارای سه لایه مختلف با تکنولوژی روز می باشد که اجازه ندهد عمر فیلتر تصفیه آب پایین بیاید و عمر فیلتر بالا رود.

کیفیت فیلتر جامبو اهمیت بالایی در حفظ عمر ممبران و بالا ماندن راندمان ممبران دارد دارد. نشان دهنده کیفیت فیلتر جامبو می تواند به وزن فیلتر جامبو و همچنین کیفیت مش بندی فیلتر جامبو ارتباط داشته باشد.قیمت فیلتر جامبو بستگی به مش فیلتر و همچنین وزن فیلتر دارد.

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا