لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

چگونگی حذف میکروب‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و دیگر عامل های بیماری زا

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی«Uv Light Bulbs For Water Treatment»

همانگونه که از گذشته معروف بوده است نور خورشید می تواند منجر به این شود که انواع میکروارگانیسمها غیر فعال شوند با پیشرفت علوم و فناوری دانشمندان کشف کردند که با تولید نورهای الکترومگنتیک «Electromagnetic» و تابش آنها به آب با یک طول موج مشخص میتوانند موجوداتی که در آب باعث ایجاد آلودگی شوند را غیر فعال نمایند.

حذف میکروب و باکتری با لامپ یو وی
مزیت‌های استفاده از لامپ uv (لامپ یو وی)

مزیت‌های استفاده از لامپ uv «لامپ یو وی»

 1. لامپ UV قادر به از بین بردن باکتریهای که باعث بیماری میشوند را دارد. حتی باکتریهای که به کلر مقاوم هستند و با کلر غیر فعال نمی شود
 2. در همان لحظه ای که نور اشعه UV تابیده میشود عمل ضد عفونی صورت می پذیرد.
 3. در عملی که لامپ یو وی انجام می دهد خاصیت آب هیچ تغییری نمی کند
 4. لامپ یو وی محدوده انجام عمل ضد عفونی در سیال PH مخصوص خود را دارد
 5. سیستم یو وی در مسیر لوله به راحتی نصب می گردد
 6. نیاز به اپراتور و سرویس نگهداری خاصی ندارد
لامپ uv تصفیه آب صنعتی
کاربرد کلی سیستم لامپ UV در صنعت

 کاربرد کلی سیستم لامپ UV در صنعت عبارت است از:

 1. ضدعفونی نمودن آبهای شور
 2. ضد عفونی نمودن پساب های دستگاه تصفیه آب
 3. انجام دادن عمل اکسیداسیون پیشرفته در پساب های صنعتی
مزیت های استفاده از لامپ uv
تصویر لامپ یو وی تصفیه آب

تصویر لامپ یو وی تصفیه آب

غالبا از اشعه ماورای بنفش «Ultraviolet» برای میکروب زدایی بهتر آب در ورای روشهای دیگر همانند کلر زنی و تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بهره می برند.

طول موج  اشعه لامپ یو وی ۲۵۰ تا ۲۷۰ نانومتر است. برای تولید انرژی Ultra Violet ray) UV ) با تعبیه قوس الکتریکی، لامپی که دربردارنده بخار جیوه است را حامل می کنند این حرکت باعث پدید آمدن انرژی می شود و اشعه فرابنفش پخش می گردد.

اشعه لامپ یو وی با نفوذ بر روی پروتوپلاسم«Protoplasm» و آنزیم سلولها باعث حذف آنان می شود. این اشعه توانایی دارد که شکل فعال باکتری، ویروس، تک یاخته و اسپور را از کار بی اندازد و از نشر آنها ممانعت به عمل آورد. تعداد زیادی از میکروارگانیسمهای که باعث تولید بیماری می شوند از طول عمر اندکی برخوردارند و در صورتیکه عقیم و غیر فعال شوند از بین می روند.

تصویر لامپ uv تصفیه آب
تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی

برای استفاده از تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب صنعتی، لامپ یو وی را یا در بیرون از آبی که وجود دارد تصفیه می کند، می گذارند، یا اینکه آن را در داخل آب آویزان نگه می دارند. اگر تصمیم گرفته شد که لامپ یو وی درون آب آویزان باشد، آنها را داخل لوله‌های کوارتزی به نام به Sleeve جای می دهند تا سرد نشوند. اگر آب نزدیک ۳ ثانیه در نزدیکی این اشعه جای بگیرد، ضدعفونی می شود.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست
 • دستگاه تصفیه آب به روش UV یا ماوراء بنفش یکی از نیک ترین و موثرترین روشهای تصفیه آبهای است که مهلکترین و خطرناک ترین الودگی‌ها را در خود جای داده اند. در این روش لامپی که درون یک استوانه آبگینه ای است روشن می شود و آب حول استوانه می چرخد. اجزا اصلی لامپ یوی مشتمل بر: ۱ – لامپ دستگاه یو وی ۲ – استوانه شیشه ای ۳ – محفظه فولادی یا آلومینیوم ضد زنگ ۴ – آدابتور یا مبدل برق شهری به ۴، ۶ یا ۸ ولت است.
 • اگر لامپ UV بیش از ظرفیت روش باشد سبب گرم و یا حتی داغ شدن آب می شود.
 • دلیل داغ شدن آب بخاطر روشن ماندن لامپ UV می باشد.
 • گرم شدن آب فقط نزدیک به ۵۰۰ سی سی است که به دلیل رکود تا زمان مصرف در محفظه فولادی نگه داری می شود.
 • غالبا لامپ دستگاه یو وی بر پایه طول موج اندازه می شوند.

لامپ UV کاربرهای در صنعت تصفیه آب صنعتی، دامداری، آبزیان، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های جراحی، دستگاه‌های تصفیه هوا و … دارد که هر کدام   از لامپ دستگاه یو وی آنها بر پایه طول موج آزموده و مشخص می گردند. برای نمونه لامپی که برای استفاده انسان ساخته شده برای هیچکدام از موارد بالا کاربرد ندارد و ایضا لامپی که برای مصارف صنعتی ساخته شده نیز برای انسان کاربرد نخواهد داشت و به میزانی نیز امکان خطر آفرینی نیز دارد.

فیلتر تصفیه آب فرا بنفش لامپ uv
لامپ UV کاربری‌هایی در صنعت تصفیه آب صنعتی، صنعتی، دامداری، آبزیان، آزمایشگاه‌ها
 • از لامپ UV بیشتر برای آب‌های که مقدار آلودگی زیاد تری دارند بهره می برند
 • واحد اندازه گیری آلودگی آب (سختی) ppm یا tds است
 • لامپ uv برای آن گروه از دستگاههای تصفیه آب خانگی که به یخچال های SIDE BYE SIDE نیز وصل می شوند
 • شایسته است که تعبیه کنند‌گان این نکته را فرا گیرند که به هیچ صورت لامپ UV را در مرحله ای جای گذاری نکنند که آب از درون لامپ به درون یخچال ارسال شود.
 • به این علت این کار انجام می شود که بعلت داغ شدن آب احتمال به وجود آمدن لطمه به قسمت‌های دیگر یخچال می باشد.
 • شیلنگ‌ها از جنس پلاستیک با طاقت حداقل و حداکثر گرما یا سرما هستند.
 • احتمال فرسوده شدن سریع قطعات پلاستیکی در پمپ یخساز یخچال‌های SIDE BY SIDE وجود دارد
 • لامپ UV در نقاط بیرون شهر، مناطقی روستایی، شهر‌های کوچک صنعتی، آب چاه و … کارایی دارد
 • حداقل طول عمر یک لامپ UV می شود بین ۱ اتا ۲ سال باشد. (لامپ هیچگونه خدمات پس از فروش یا وارانتی ندارد)
  چگونه وقت سوختن لامپ یو وی را به سهولت فهمید و متوجه شد.

زمانی که لامپ دستگاه یو وی میسوزد چراغ سبز رنگ روی آدابتور به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهد. لذا تا وقتی که رنگ آن به قرمز تغییر رنگ نداده لامپ UV سالم است. (از آنجائیکه هنگام روشن بودن لامپ آب مقداری گرم می شود، از سرد بودن آب نیز میتوانید متوجه سوخت آن بشوید)

جهت کارشناسی دقیق برای اینکه چه سیستمی برای یک مشتری مناسب است یا باید سایز لوله اعلام شود یا دبی آبی که قرار است از سیستم یوی وی عبور دهیم.

 1. تامین مواد مصرفی آب شیرین کن‌های صنعتی نیز در حیطه فعالیت‌های این شرکت مهندسی می باشد.
 2. ارائه آنتی اسکالانت با کیفیت عالی نیز جزو فعالیت این شرکت می باشد.

شرکت آتیه انرژی تلاش از سال ۱۳۷۹ در زمینه واردات سیستم‌های گندزدا، میکروب کش مانند لامپ یو وی و سیستم اوزون ژنراتور فعال بوده و تجربیات خوبی در این زمینه کسب نموده است. جهت مشاوره رایگان و فروش محصولات uv و لامپ یو وی تصفیه آب با ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاع از قیمت لامپ یو وی تصفیه آب فقط کافیست سایز لوله ورودی خروجی و یا دبی آبی که میخواهید آن را از لامپ uv عبور بدهید تا مدل مدنظر به شما اعلام شود .

نحوه نصب uv ابتدا محفظه استیل یا همان بدنه اصلی را بر روی خط لوله بر روی دیوار به طور ثابت نصب نموده باید توجه داشته باشیم که محفظه باید طوری نصب شود که موقع جا زدن لامپ و یا تعویض آن به راحتی بتوان انجام داد و فضای کافی را داشته باشیم و سپس لوله کشی‌های ورودی و خروجی انجام شود و در آخر لامپ اصلی را درون محفظه شیشه ای قرار داده و دو عدد اورینگ را به دو طرف محفظه شیشه‌ای می زنیم تا از رفتن آب به لامپ جلوگیری کند لامپ که سر جای خود قرار گرفت از سمت سوکت لامپ را به ترانس یا ادابپتور وصل میکنیم تا لامپ روشن شود.

درضمن فشار و دبی اب بایستی مطلوب باشد تا uv بتواند عمل ضدعفونی کردن اب را به راحتی انجام دهد. مدت زمان عمر لامپ معمولا ۸۰۰۰ ساعت می باشد و به راحتی میتوان ان را تعویض نمود، از سمتی که سوکت لامپ به ترانس متصل شده میتوانیم از روشن بودن لامپ اطمینان حاصل نماییم.

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا