لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی (Uv Light Bulbs For Water Treatment)

آیا تابحال درباره لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی و روش های تصفیه اب یا این روش چیزی شنیده اید؟ شرکت آتیه انرژی، ارائه کننده انواع لامپ UV در ایران، این محصولات را به شما عزیزان به شما عزیزان ارائه می کند. همچنین شما مشتریان گرامی می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت این محصولات با ما تماس بگیرید.

قابل توجه عزیزانی که در زمینه پرورش آبزیان و دام و طیور فعالیت میکنند میتوانید با نصب سیستم یو وی به همره سامانه آبیاری مغناطیسی بهره وری خود را نیر به صورت محسوس بالا ببرید .جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آبیاری مغناطیسی انتهای این صفحه را با دقت مطالعه بفرمایید

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی
لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

در ابتدا توجه شما عزیزان را به دیدن ویدیویی درباره مزایای استفاده از لامپ UV و تأثیرات فوق العاده آن در از بین بردن میکروب ها، ویروس ها، باکتری ها و دیگر عامل های بیماری دعوت می کنیم.

همانگونه که از گذشته معروف بوده، نور خورشید می تواند منجر به این شود که انواع میکرو ارگانیسمها غیر فعال شوند. با پیشرفت علوم و فناوری، دانشمندان کشف کردند که با تولید نورهای الکترومگنتیک (Electromagnetic) و تابش آنها به آب با یک طول موج مشخص، می توانند موجوداتی که در آب باعث ایجاد آلودگی شوند را به راحتی غیر فعال کنند.

با خرید لامپ یو وی و نصب آن روی لوله آب میتوانید از بهداشتی بودن اب مصرفی اطمینان بیشتری حاصل بفرمایید

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

مزایای استفاده از لامپ uv (لامپ یو وی)

مزیت‌های استفاده از لامپ uv (لامپ یو وی)
مزیت‌های استفاده از لامپ uv (لامپ یو وی)

برخی از مزایای استفاده از لامپ uv به شرح زیر است:(دستگاه یو وی صنعتی)

 1. لامپ UV قادر به از بین بردن باکتری هایی که باعث بیماری می شوند را دارد. حتی باکتری های که به کلر مقاوم بوده و با کلر غیر فعال نمی شوند.
 2. در همان لحظه ای که نور اشعه UV تابیده می شود، عمل ضد عفونی انجام می گردد.
 3. در عملی که لامپ یو وی انجام می دهد، خاصیت آب هیچ تغییری نمی کند.
 4. لامپ UV محدوده انجام عمل ضد عفونی در سیال PH مخصوص خود را دارد.
 5. سیستم یو وی در مسیر لوله به راحتی نصب می گردد.
 6. سیستم لامپ یو وی نیاز به اپراتور و سرویس نگهداری خاصی ندارد.
حذف آلودگی های آب با UV
حذف آلودگی های آب با UV

 کاربردهای کلی سیستم لامپ UV در صنعت

 کاربردهای کلی سیستم لامپ UV در صنعت
کاربردهای کلی سیستم لامپ UV در صنعت

لامپ UV کاربردهایی در صنعت تصفیه آب صنعتی، دامداری، آبزیان، آزمایشگاه‌ ها، اتاق‌های جراحی، دستگاه‌های تصفیه هوا و … دارد که هر کدام  از لامپ دستگاه یو وی آن ها بر پایه طول موج آزموده و مشخص می گردند. برای نمونه لامپی که برای استفاده انسان ساخته شده برای هیچکدام از موارد بالا کاربرد ندارد و ایضاً لامپ یو وی هایی  که برای مصارف صنعتی ساخته شده نیز برای انسان کاربرد نخواهد داشت و به میزانی نیز امکان خطر آفرینی نیز دارد.

 1. لامپ یو وی برای ضدعفونی نمودن آب های دارای آلودگی میکروبی بسیار انتخاب مناسبی است
 2. ضد عفونی نمودن پساب های دستگاه تصفیه آب
 3. انجام دادن عمل اکسیداسیون پیشرفته در پساب های صنعتی
 4. دستگاه یو وی پرورش ماهی وآبزیان در  کاربرد خیلی مهمی دارد و میتواند باعث حذف ویروس و باکتری شود

با نصب سیستم آبیای مغناطیسی قبل از یو وی هم باعث بالارفتن عمر لامپ یو وی می شودید و هم در صنعت دام و طیور و آبزیان میتوانید رشد محصولات زنده را افزایش دهید.جهت کشب اطلاعات بیشتر درباره تاثیرات آب مغناطیسی روی صنعت آبزیان و دام و طیور به مطالب پایین صفحه مراجعه بفرمایید

با توجه به اینکه  قیمت دستگاه یو وی آب که خیلی بالا نیست مراکز مهمی که نیاز به آب سالم دارند توصیه می شود حتما خط لوله آب را به لامپ uv تصفیه آب تجهیز نمایند

تصویر لامپ (UV) یو وی تصفیه آب

تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی
تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی

غالباً از اشعه ماورای بنفش (Ultraviolet) برای میکروب زدایی بهتر آب در ورای روش های دیگر همانند کلر زنی و تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بهره می برند.

 

طول موج  اشعه لامپ یو وی ۲۵۰ تا ۲۷۰ نانومتر است. برای تولید انرژی Ultra Violet ray) UV ) با تعبیه قوس الکتریکی، لامپی که دربردارنده بخار جیوه است را حامل می کنند این حرکت باعث پدید آمدن انرژی می شود و اشعه فرابنفش پخش می گردد.

اشعه لامپ یو وی با نفوذ بر روی پروتوپلاسم (Protoplasm) و آنزیم سلول ها باعث حذف آنان می شود. این اشعه توانایی دارد که شکل فعال باکتری، ویروس، تک یاخته و اسپور را از کار انداخته و از نشر آنها ممانعت به عمل آورد. تعداد زیادی از میکروارگانیسمهایی که باعث تولید بیماری می شوند، از طول عمر اندکی برخوردارند و در صورتیکه عقیم و غیر فعال گردند، از بین می روند.

برای استفاده از تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب صنعتی، لامپ UV را یا در بیرون از آبی که وجود دارد تصفیه می گذارند، یا اینکه آن را در داخل آب آویزان نگه می دارند. اگر بنا شد که لامپ یو وی درون آب آویزان باشد، آن ها را داخل لوله‌های کوارتزی به نام به Sleeve جای می دهند تا سرد نشوند. اگر آب نزدیک ۳ ثانیه در نزدیکی این اشعه جای بگیرد، ضدعفونی می شوند.

 • دستگاه تصفیه آب به روش UV یا ماوراء بنفش یکی از بهترین و موثرترین روش های تصفیه آب هایی است که مهلک ترین و خطرناک ترین الودگی‌ها را در خود جای داده است. در این روش لامپی که درون یک استوانه آبگینه ای است روشن شده و آب حول استوانه می چرخد. اجزای اصلی لامپ یوی مشتمل بر: ۱ – لامپ دستگاه یو وی ۲ – استوانه شیشه ای ۳ – محفظه فولادی یا آلومینیوم ضد زنگ ۴ – آدابتور یا مبدل برق شهری به ۴، ۶ یا ۸ ولت است.
 • اگر لامپ UV بیش از ظرفیت روش باشد، سبب گرم و یا حتی داغ شدن آب می شود.
 • دلیل داغ شدن آب بخاطر روشن ماندن لامپ UV است.
 • گرم شدن آب فقط نزدیک به ۵۰۰ سی سی است که به دلیل رکود تا زمان مصرف در محفظه فولادی نگه داری می شود.
 • غالباً لامپ دستگاه یو وی بر پایه طول موج اندازه گیری می شوند.
فیلتر تصفیه آب اشعه فرابنفش یو وی صنعتی
فیلتر تصفیه آب اشعه فرابنفش یو وی صنعتی
 • از لامپ UV بیشتر برای آب‌ هایی که مقدار آلودگی زیاد تری دارند، استفاده می شود.
 • واحد اندازه گیری آلودگی آب (سختی) ppm یا tds است.
 • لامپ uv برای آن گروه از دستگاه های تصفیه آب خانگی که به یخچال های SIDE BYE SIDE نیز وصل می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.
 • لازم به ذکر است که تعبیه کنند‌گان این نکته را فرا گیرند که به هیچ صورت لامپ UV را در مرحله ای جای گذاری نکنند که آب از درون لامپ به درون یخچال ارسال شود.
 • به این علت این کار انجام می شود که بعلت داغ شدن آب، احتمال لطمه زدن به قسمت‌های دیگر یخچال زیاد می شود.
 • شیلنگ‌ ها از جنس پلاستیک با طاقت حداقل و حداکثر گرما یا سرما هستند.
 • احتمال فرسوده شدن سریع قطعات پلاستیکی در پمپ یخساز یخچال‌های SIDE BY SIDE وجود دارد
 • لامپ یو وی در نقاط بیرون شهر، مناطقی روستایی، شهر‌های کوچک صنعتی، آب چاه و … کارایی دارد
 • حداقل طول عمر یک لامپ UV می شود بین ۱ اتا ۲ سال باشد. (لامپ هیچگونه خدمات پس از فروش یا وارانتی ندارد)
  چگونه وقت سوختن لامپ یو وی را به سهولت فهمید و متوجه شد.

زمانی که لامپ دستگاه یو وی می سوزد، چراغ سبز رنگ روی آداپتور به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهد. لذا تا وقتی که رنگ آن به قرمز تغییر رنگ نداده لامپ UV سالم است. (از آنجائیکه هنگام روشن بودن لامپ آب مقداری گرم می شود، از سرد بودن آب نیز می توانید متوجه سوخت آن بشوید).

نحوه نصب uv چگونه است؟

ابتدا محفظه استیل یا همان بدنه اصلی را بر روی خط لوله بر روی دیوار به طور ثابت نصب کرده و باید توجه داشته باشیم که محفظه باید طوری نصب گردد که موقع جا زدن لامپ و یا تعویض آن به راحتی بتوان انجام این کار را انجام داده و فضای کافی را داشته باشیم. سپس لوله کشی‌ های ورودی و خروجی انجام و در آخر لامپ اصلی را درون محفظه شیشه ای قرار داده و دو عدد اورینگ را به دو طرف محفظه شیشه‌ای می زنیم تا از رفتن آب به لامپ جلوگیری کند. لامپ که سر جای خود قرار گرفت از سمت سوکت لامپ را به ترانس یا ادابپتور متصل کرده تا لامپ روشن شود.

درضمن فشار و دبی اب بایستی مطلوب باشد تا uv بتواند عمل ضدعفونی کردن اب را به راحتی انجام دهد. مدت زمان عمر لامپ معمولا ۸۰۰۰ ساعت است و به راحتی می توان ان را تعویض نمود، از سمتی که سوکت لامپ به ترانس متصل شده میتوانیم از روشن بودن لامپ اطمینان حاصل نماییم.

نصب سختی گیر مغناطیسی و سختی گیر الکترونیکی قبل از دستگاه یو وی جهت پیشگری از ایجاد رسوب ولکه روی لامپ ها

 

اگر روی لامپ های یو وی رسوب آب بنشیند و لکه ایجاد شود راندمان دستگاه یو وی بشدت کاهش پیدا میکند و یو وی عملا هیچ کارایی خاصی ندارد.به همین دلیل توصیه می شود برای حذف دقیق میکروب ها در آب حتما از سختی گیر استفاده شود

 

مشاوره خرید انواع لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

شرکت آتیه انرژی تلاش از سال ۱۳۷۹ در زمینه واردات سیستم‌های گندزدا، میکروب کش مانند لامپ (UV) و سیستم اوزون ژنراتور فعال بوده و تجربیات خوبی در این زمینه کسب نموده است. جهت مشاوره رایگان و فروش محصولات uv و لامپ یو وی تصفیه آب با ما تماس بگیرید.

جهت کارشناسی دقیق برای اینکه چه سیستمی برای یک مشتری مناسب است یا باید سایز لوله اعلام شود یا دبی آبی که قرار است از سیستم یوی وی عبور دهیم، با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

 1. تامین مواد مصرفی آب شیرین کن‌های صنعتی نیز در حیطه فعالیت‌های این شرکت مهندسی آتیه انرژی است.
 2. ارائه آنتی اسکالانت با کیفیت عالی نیز جزو فعالیت این شرکت است.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی آنتی اسکالانت کلیک کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت لامپ UV تصفیه آب و نحوه  فروش لامپ یو وی صنعتی فقط کافیست سایز لوله ورودی خروجی و یا دبی آبی که میخواهید آن را از لامپ uv عبور بدهید به اطلاع داده تا مدل مدنظر به شما عزیزان اعلام گردد.

با توجه به اینکه خیلی از عزیزانی که در اینترنت دنبال خرید لامپ یو وی هستند از صنعت دام و طیور و پروش ماهی  هستند ذکر این نکته نیز قابل توجه است.شما میتوانید با مغناطیسی کردن آب مورد نیاز موجودات زنده آب را پاستوریزه کرده و احتمال بیماری و تلفات را نیز به حداقل برسانید .کوتاه شدن دوره رشد پروار و همچنین کاهش بیماری و تلفات از فواید مهم مغناطیسی نمودن آب است

نتایج حاصل از سامانه مغناطیسی آب در استخرهای پرورش ماهی  و میگو

 • به مجرد نصب مگنتهای ؛ دمای آب استخر حداقل ۵درجه سانتیگراد  خنک تر میشود و زیر سایبان در همه جا میتوان قزل آلا پرورش داد .
 • با مغناطیس شدن آب در گردش، آب صابونی شده و و آمونیا سمی بصورت کف در چهار گوشه استخر قابل جمع اوری میباشد .
 • سرعت ترکیب ذرات معلق TSS چند برابر شده و آب استخر زلال میشود .
 • افزایش اکسیژن محلول آب DO به علت مغناطیس شدن و تعدیل PH
 • تعدیل آب استخر حتی اگر خیلی قلیائی و یا اسیدی باشد به :

۶/۸<PH<7/1

 • درآب مغناطیس شده اسیدی  بیماریهای قارچی پوستی و ساپرولگنیوزیس بدون حمام درمانی کاملا بهبود میابد .
 • حذف جلبک و بار میکروبی در همان روز اول بعد از نصب .
 • با صابونی شدن آب جلبکها قادر به چسبیدن به بدنه استخر نمیباشند و دیگر رشد نمیکنند و نیازی به نیروی انسانی برای جلبک زدایی و تخلیه استخر و ایجاد شوک به ماهیها منتفی است
 • کنترل بیماریهای قارچی؛ویروسی و باکتریایی بدون مصرف دارو به دلیل پاستوریزاسیون آب .
 • با نرم شدن آب استخر به وسیله نصب سختی گیر ماهی برای شنا انرژی کمتری صرف می کند .
 • با مغناطیسی کردن خوراک ضریب جذب آن افزایش یافته و مدفوع کمتری تولید می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان خرید و دریافت پیش فاکتور انواع لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی و اطلاع از قیمت لامپ یو وی (Uv Light Bulbs For Water Treatment) با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

(تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸)

۳.۸/۵ - (۵ امتیاز)

‫۴ دیدگاه ها

 1. با سلام ،شرکت ما برای تولید محصولات عراقیان گیاهی دستگاه تصفیه آب و ازون ژنراتور داریم ولی لامپ uvندادیم لطفا راهنمایی نمایید آیا دستگاه ازون ژنراتور برای ضدعفونی کردن آب کافی است و یا اینکه لامپ uv نیز نیاز داریم اگر لامپ فوق مورد نیاز ماست مشخصات لامپ و قیمت شان را برای مصرف حدود یک تن آب در روز لیان نمایید
  با تشکر شرکت کیمیاگران راز طبیعت معموری
  ۰۹۱۵۳۱۴۸۰۶۳

  1. با عرض سلام و ادب
   لطفا بفرمایید در ساعت چند لیتر میخواهید آب را ضد عفونی کنید ؟
   باید خروجی آب دستگاه ازن آنالیز میکروبی شود اگر هنوز میکروب داخل آب باشد نصب سیستم یو وی الزامی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا