اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

تصفیه فاضلاب شهری بدون تولید لجن با استفاده از تکنولوژی نانو

به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از نانو، در راکتور ارائه شده از سه پروسه فتوکاتالیز، التراسونیک و اوزوناسیون برای انجام بهینه تصفیه آلودگی‌های ایجاد شده در فاضلاب شهری بکار گرفته شده است.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

کارایی دستگاه تصفیه فاضلاب به روش نانو تماماً دیجیتالی می‌باشد و از راه کلیدهای تعبیه شده شده ظرفیت نظارت و کنترل را دارد. کارکرد این دستگاه به شکلی است که فاضلاب از راه یک پمپ دیافراگمی به مخزن راکتور ورود پیدا کرده و تا نزدیکیه 5 لیتر پمملو می‌شود.

بعد نانوذرات فتوکاتالیست از راه دریچه نصب شده و در قسمت بالای راکتور به درون مخزن تزریق می‌شوند. در ادامه دستگاه التراسونیک روشن‌شده و ذرات نانوکاتالیست در داخل فاضلاب به صورت همگن متفرق می‌شوند.

شایان ذکر است، امواج التراسونیک هم استعداد تفرق نانوذرات را دارند و هم عامل تجزیه آلودگی‌های موجود در فاضلاب می‌شود. دستگاه اوزون‌ساز از راه یک دریچه وارد راکتور شده و توسط یک دیفیوزر در داخل فاضلاب توسعه پیدا می‌کند.

نیستی تولید لجن در طی پروسه تصفیه، مقدار زمان بسیار قلیل‌تر فرآیند تصفیه آب نسبت به سایر روش‌های سنتی، ضدعفونی‌سازی آب خروجی با انجام عملیات سونولومینز از قبیل امتیازات استفاده از این راکتور به منضور تصفیه فاضلاب شهری در پروسه تصفیه آب می‌باشد.

امتیاز کاربران post

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا