تصفیه آب صنعتی

قیمت سیستم اسمز معکوس

قیمت سیستم اسمز معکوس

اسمز معکوس (RO) سیستم اسمز معکوس یک فرایند فیزیکی است که این قابلیت رادارد که از محلولی (حلال + ناخالصی) به کمک یک غشاء نیمه تراوا، حلال تقریبا خالص تهیه نماید. برای مثال به کمک این روش می توان از آب شور، آب آشامیدنی مطلوب تهیه کرد. اسمز معکوس توانایی دارد تا 98% مواد معدنی حل شده و مواد آلی و کلوئیدی آب را حذف کند. تکنولوژی اسمز معکوس در دهه های اخیر با به بازار آمدن انواع جدیدی از غشاها، بطور قابل توجهی بسط پیدا کرده است.

بنیان کار سیستم اسمز معکوس و آب شیرین کن صنعتی:

چنانچه یک عشا نیمه تراوا (Semi-Permeable Membrane) مابین دو محلول با غلظتهای مختلف جای گیرد، ذره ای از حلال (رقیق) از یک طرف پوسته به طرف دیگر حرکت می کند. غشاء غالبا از جنس استات سلولوز و یا پلی آمید است. همانا امروزه غشاء را از مخلوط استات سلولوز و تری استات سلولوز درست می کنند.

سمت طبیعی حرکت حلال به شکلی است که که محلول باغلضت بیشتر، نازکتر می شود.

در شکل زیر آب خالص از پوسته رد شده و وارد آب مغشوش می شود. اگر به سیستم اجازه رسیدن به بالانس داده شود، آن موقع میزان آب نمک”آب حاوی ناخالصی” از سطح آب خالص بالاتر می رود. به این فاصله سطح در دو طرف پوسته فشار اسمزی گفته می شود. در اصل تنها مولکولهای آب توانایی عبور از پوسته نیمه تراوا را دارند.

طرف چپ: مولکول های آب در بخش آب خالص، به دلیل پدیده طبیعی اسمز وارد محل نگه داری آب ناخالص می شوند.

طرف راست: می شود با به کارگیری فشار P (به میزان بالاتر از فشار اسمزی) مولکول های آب را مجبور ساخت که از محل نگه داری آب شور به محل نگه داری آب خالص وارد شوند. مراد از اسمز معکوس همین است که راهی است برای تهیه آب شیرین از آب شور، از این رو با اعمال فشار مکانیکی به آب شور، مولکولهای آب از مولکولهای نمک (ناخالصی) جدا می شوند. به این پروسه اسمز معکوس گفته می شود.

قیمت سیستم اسمز معکوس قیمت سیستم اسمز معکوس

کاربرد علمی اسمز معکوس در سیستم های تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی:

هر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (اعم از خانگی و یا صنعتی) به صورت ساده به چهار قسمت زیر تقسیم بندی می شود:

الف: پوسته نیمه تراوا (ممبرین)

ب: پمپی که توانایی فراهم آوردن فشار لازم آب ورودی به سیستم را داشته باشد

ج: خروجی پساب (فاضلاب)

د: اسمز معکوس خانگی، آب خام (تصفیه نشده) پس از گذر از سه صافیه اولیه (پیش فیلتر ها) و انجام تصفیه اولیه، با فشار پمپ (ماکزیمم فشار 100 PSI (وارد محفظه (هوزینگ) ای که شامل ممبرین RO است می شود. ممبرین از چندین لایه پوسته نیمه تراوا که به دور یک لوله مرکزی تاب خورده به وجود آمده است.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

به دلیل اینکه ناخالصی ها توانایی گذر از پوسته را ندارند، به این جهت در یک طرف غشاء آب تقریبا خالص به وجود می آید که به سمت لوله مرکزی به حرکت در آمده وبه سمت خروجی آب تصفیه شده هدایت می شود. در سمت دیگر لایه های غشاء، آب ستبر شده از ناخالصی ها هستندکه به طرف محل جاری شدن فاضلاب حرکت می کند.شکل زیر برشی از یک محفظه RO که ممبرین در آن قرار گرفته است را نشان می دهد.به دلیل اینکه که آب جهت عبور از چشمه های غشاء که قطر آنها 0001/0 میکرون است، نیاز به فشار دارد، وجود پمپ در این سیستم از ضروریات است.

قیمت سیستم اسمز معکوس

خروجی پساب در دستگاه های های اسمز معکوس، به جهت دور کردن ناخالصی هایی که به وسیله پوسته از آب جداا می شود، نصب شده شده و در حقیقت آب تغلیظ شده و سرشار از ناخالصی ها از راه خروجی پساب به فاضلاب وارد می شود. بدین گونه گذر آب از روی سطح غشاء و روان شدن آن به مجرای فاضلاب باعث می شود که ناخالصی های دفع شده از آب روی سطح پوسته رسوب گذاری نکنند و باعث کم شدن عمر غشاء نشوند.

در صورتی که مجرای خروجی پساب بنا به هر دلیلی بسته شود، غشاء در مدت زمان کوتاهی کاملا مسدود شده و باید عوض شود. با مد نظر گرفتن اینکه قیمت غشاء اسمز معکوس نسبتا زیاد است، در نظر گرفتن خروجی پساب جهت افزایش عمر غشاء مقرون به صرفه خواهد بود.

مقدار واقعی (Actual) حذف عناصر، ممکن است با تغییر فشار آب ورودی، درجه حرارت آب ورودی، کیفیت شیمیایی آب ورودی و تغییر میزان الودگی ها، تغییر کند.

امروزه روش اسمز معکوس اقتصادی ترین روش برای بدست آوردن آب آشامیدنی از آبهای شور مناطق کم آب است

اگر در زمان بهره برداری از سیستم اسمز معکوس مسائل مهم نگهداری رعایت شود کمترین مشکل در زمان استفاده از این سیستم متوجه خریدار محترم خواهد شد.

شرکت آتیه انرژی تاکنون بیش از هزار دستگاه تصفیه آب در سراسر کشور برای کارخانجات، مرغداری ها، دامداری ها، کشاورزان و… نصب نموده است و سعی شده است در زمان سرویس و نگهداری و زمان گارانتی بیشترین توجه را به خریدار محترم مبذول دارد که رضایت این عزیزان حاصل شود

از لحاظ اقتصادی و فنی تکنولوژی اسمز معکوس بهترین انتخاب برای تصفیه آب می باشد که تاکنون در صنعت تجربه شده است. اگر بهره برداری از دستگاه تصفیه آب صنعتی به درستی انجام پذیرد می توان هزینه های نگهداری آب شیرین کن را به حداقل ممکن رساند.

این شرکت مهندسی علاوه بر ساخت سیستم های اسمز معکوس در زمینه واردات مواد مصرفی این دستگاهها نیز فعالیت نموده و کلیه مواد مصرفی و تجهیزات لازم را نیز با کیفیت عالی ارائه می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره سیستم اسمز معکوس و دستگاه تصفیه آب صنعتی و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس 02188420878
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

4.5/5 - (2 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

یک دیدگاه

  1. لطفا در پاسخ دادن به ایمیل استعلام قیمت آّ شیرین کن سیصد مترمکعبی این جانب تسریع فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا