اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

تصفیه آب صنعتی RO و یا آب شیرین کن صنعتی

تصفیه آب صنعتی RO چیست؟

ما به سیستمی میگوییم تصفیه آب صنعتی RO که در هر ابعاد و اندازه‌ای که مشتری بخواهد بتوان آن آب را شیرین و تصفیه کرد. به طور کلی قابلیت تصفیه آب در دستگاه‌های ما بالا است و ما حتی آب دریا رو هم بعضاً شیرین می‌کنیم.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

البته تصفیه آب دریا فقط در مواقعی صرفه اقتصادی دارد که لاجرم باشیم که حتماً آب شیرین داشته باشیم و یا اجازه استفاده از آب‌های شهری را نداشته باشیم به علت محدودیت‌هایی که شرکت‌های آب و فاضلاب در بعضی مناطق لحاظ می‌کنند جهت صرفه جویی در مصرف آب

ما دراین خبر سعی داریم که به طور کل شرح دهیم آب شیرین کن را برای شما توضیح دهیم آن هم با زبانی خودمانی و ساده که به طور واضح قابل درک باشد.

این رو هم عرض کنیم که به اندازه پروژه‌های که نیاز به RO دارند سیستم و روش طراحی وجود دارد اما کارکرد هریک متفاوت از دیگری است ولی درکل کار دستگاه آب شیرین کن به طور کلی تصفیه کردن آب و شیرین کردن آن است.

در طراحی دستگاه‌های RO از قطعات و لوازم ومختلفی استفاده می‌شود که می‌توانیم به فیلترها، ممبران ها، گیج‌های فشار و … اشاره کنیم که با توجه به برند محصول و کشور تولید کننده محصول قیمت‌ها و جنس‌های مختلفی دارند.

بیشتر بخوانید: تصفیه آب صنعتی به کمک اسمز معکوس

مراحل دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

ابتدایی‌ترین قسمت دستگاه تصفیه آب صنعتی RO پمپ ورودی به دستگاه آب شیرین کن صنعتی می‌باشد که باید حتماً فشار سه بار را تأمین کند که آب با فشار بالا وارد آب شیرین کن شود.

مرحله بعدی در تصفیه آب صنعتی RO فیلتر شنی می‌باشد که وظیفه آن حذف ذرات با مش 100 میکرون به بالا می‌باشد –چون فیلتر شنی اگر خوب عمل نکند در مراحل بعدی فیلتر میکرونی و همچنین ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی RO خیلی زود کیپ می‌شود و باعث اوت شدن زودتر از موعد ممبران می‌شود –فیلتر شنی در دو نوع فایبر گلاس و فلزی ساخته می‌شود.

مرحله بعدی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO فیلتر کربن می‌باشد که وظیفه آن حذف کلر، بو، طعم و ناخالصی‌های مشابه می‌باشد –با توجه به اینکه کلر برای ممبران مخرب است لذا حتماً باید حذف شود فلذا حتی اگر آب کلر هم نداشته باشد باز هم فیلتر کربن لازم است.

مرحله بعدی دستگاه استفاده از فیلتر میکرونی می‌باشد –فیلتر میکرونی در دستگاه تصفیه آب صنعتی RO کار حذف ذرات تا 5 میکرون رو برعهده دارد –بستگی به کدورت آب و ذرات معلق در آب باید هفته‌ای یک بار بازدید شود –بعضی مواقع که آلودگی میکروبی آب داشته باشد باید ابتدا سیستم لامپ یو وی نصب کنیم و سپس از فیلترهای با مش پایین‌تر از یک میکرون استفاده نماییم.

از کاربردهای بعدی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO می‌توانیم به مصارف کشاورزی اشاره کنیم. همانطور که اطلاع دارید کشور ما د ر مرز کم ابی قرار گرفته است و متاسافانه کشاورزان در اطلاف انرژی و آب دقت کافی را ندارند و رعایت نمی‌کنند. این دستگاه‌های آب شیرین کن هم باعث می‌شود که آب را با سختی پاین و شیرین شده در اختیار کشاورز قرار دهیم هم این که باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می‌شود و در کشاورزی کمک شایانی می‌کند به کشاورز و به منابع و ذخایر آبیکشور می‌شود.

در بعضی از موارد کشاورزان زحمت کش و عزیز کشورمان که زحمت زیادی می‌کشند ولی به علت این که به صورت سنتی کار می‌کنند و از علم روز عقب هستند در کار خود به مشکل بر خورده‌اند و مثل سابق محصولشان کیفیت قبل را ندارد.

امروزه با استفاده از این دستگاه‌های تصفیه آب صعتی RO کشاورزان توانسته‌اند کیفیت آب را بالا ببرند و این به خودیه خود باعث افزایش باربری و افزایش کیفیت محصولشان گشته است.

در نگهداری از ممبران ها سعی شود آنتی اسکالانت فلوکون 260 استفاده شود که دارای مرغوبیت خوبی است.

امتیاز کاربران post

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا