اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

عوارض آنتی اسکالانت تقلبی چیست؟

عوارض آنتی اسکالانت تقلبی یا نامرغوب

یکی از مهمترین مواردی که در دستگاه تصفیه آب نقش مهمی دارد و روی عملکرد دستگاه تأثیر زیادی دارد استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب می‌باشد اگر از آنتی اسکالانتی با کیفیت نامرغوب استفاده شود باعث گرفتگی ممبران و ایجاد رسوب و کاهش عمر ممبران می‌گردد.

افزایش تعداد دفعات شستشوی ممبران

مشکلات آنتی اسکالانت تقلبی یا نامرغوب

آنتی اسکالانت نامرغوب باعث گرفتگی در ممبران می‌شود و باعث کاهش تولید آب تصفیه می گرددلذا بایستی ممبران را با اسید وقلیا شستشو دهیم تا منافظ ممبران باز گردد و تولید آب تصفیه دستگاه به حالت قبل باز گردد.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

کاهش عمر ممبران

زمانی که از انتی اسکالانت نامرغوب استفاده گردد ممبران به سرعت رسوب میزند و این عامل باعث می‌شود دستگاه نیاز به شستشو پیدا کند در نتیجه ممبران اگر قرار است ۳ سال کار کند ۶ ماهه بایستی تعویض گردد.

کاهش میزان تولید

آنتی اسکالانت نقش مهمی در تولید آب تصفیه دستگاه دارد و آنتی اسکالانت با کیفیت نامرغوب به مرور زمان باعث کاهش تولید آب تصفیه ممبران می‌گردد.

بالارفتن هزینه نگهداری

زمانی که آنتی اسکالانت نامرغوب استفاده گردد اپراتور مجبور می‌شود آن را شستشو دهد و استهلاک دستگاه به شدت بالا می‌رود لذا هزینه نگهداری دستگاه به مرور زمان افزایش می‌یابد.

بالارفتن فشار پمپ طبقاتی

نکته مهم در دستگاه تصفیه آب زمانی که ممبران دچار گرفتگی گردد فشار پمپ افزایش پیدا می‌کند و دستگاه تحت فشار بیش از اندازه قرار می‌گیردوباعث می شودراندمان دستگاه پایین بیاید و عملکرد دستگاه ضعیف گرددو باعث می‌شود به پمپ آسیب رسانده شود.

بالارفتن فشار پمپ طبقاتی عوارض آنتی اسکالانت

لذا با استفاده از انتی اسکالانت مرغوب از تمامی این اتفاقات می‌توانیم پیشگیری نماییم، کارشناسان شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاتش جهت مشاوره در زمینه تصفیه آب و عملکرد مطلوب دستگاه درخدمت مشتریان گرامی می‌باشد. در ادامه باید به مطلبی توجه کرد که از کجا می‌توان تشخیص داد که آیا آنتی اسکالانتی که استفاده می‌گردد مرغوب است یا خیر معمولاً آنتی اسکالانت وارداتی و ایرانی در بازار موجود می‌باشد و برای تهیه آن از شرکت‌های معتبر بایستی خریداری شود.

باید توجه داشته باشیم برای استفاده از آن اگر کم تزریق گردد باعث ایجاد رسوب و گرفتگی می‌شود و اگر اضافی تزریق گردد باعث چسبندگی در سطح ممبران می‌گردد و مجدد بایستی ممبران را شستشو داد معمولاً برای تزریق به ازای هر 30 لیتر آب تصفیه شده 200 سی سی آنتی اسکالانت تزریق می‌گردد و با درجه تزریق 3 پمپ تزریق به ممبران اضافه می‌گردد. بسته بندی‌های آنتی اسکالانت در گالن‌های 20 و 25 و 30 کیلویی و بشکه‌های 230 کیلویی می‌باشد.

فرمول انتی اسکالانت اصلی

رنگ مایع آنتی اسکالانت یا سفید رنگ و یا زردرنگ می‌باشد و به دو نوع اسیدی و قلیایی در بازار موجود می‌باشد که استفاده آن بستگی به شرایط آب ورودی به دستگاه می‌باشد معمولاً آنالیزهای آبها متفاوت می‌باشد و هر آنتی اسکالانتی نمی‌شود برای هر آبی استفاده گردد برای مثال آب‌هایی که سختی و شوری بسیار بالایی دارند بایستی حتماً از آنتی اسکالانت های اسیدی وارداتی استفاده گردد زیرا آب‌هایی که بسیار شوری بالایی دارند سرعت رسوبگذاری در سطح ممبران افزایش می‌یابد.

5/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا