اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

تصفیه آب و فاضلاب

مرحله دوم (تصفیه ثانویه): مرحله دوم نوبت به تصفیه زیستی با به کارگیری از باکتریهای گوناگون هوازی موجود در فاضلاب و تصفیهٔ زیستی با استفاده باکتریهای بی هوازی برای تصفیه فاضلاب و لجن است.

مرحله سوم (تصفیه پیشرفته و یا تصفیه نهایی): این مرحله که به عنوان تصفیه پیشرفته مطرح است, شامل زلال سازی و کاربرد یک و چند روش از تصفیهٔ تکمیلی زیر:

_ ادامهٔ پروسه نیترات زدایی

_پشت سر گذاشتن فاضلاب از صافی‌های ماسه‌ای و یا micro filtration

_ activated carbon

_ نمک زدایی با روش تعویض یون

_ روش اسموزی وارونه و …….. است

نکته: فرایندی که باید در هر حالتی که تصفیه خانه طرح شده باشد اجرا گردد، گندزدایی فاضلاب هنگام بیرون آمدن از تصفیه خانه است.

بیشتر بخوانید: تصفیه آب گلخانه و آب شیرین کن گلخانه

نکته: اگر تمام تاسیسات یک تصفیه خانه به درستی کار کنند، می‌توان انتظار داشت در مرحلهٔ دوم تصفیه آلودگی فاضلاب را ۹۰ تا ۹۶ درصد کم شود و اگر این اتفاق بیافتد، این کاهش آلودگی برای برقراری ضوابط لازم جهت دفع فاضلاب به منبع‌های طبیعی آب حفظ بهداشت و پاک نگه داشتن محیط زیست کفایت می‌کند. اما اگر بخواهیم به آبیاری فضای سبز درون شهرها بپردازیم ب یک تصفیهٔ پیشرفته که مرحلهٔ سوم را شامل می‌شود نیاز داریم.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا