اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

کشت هیدروپونیک توت فرنگی و آب شیرین کن

کشت هیدروپونیک توت فرنگی

درباره کشت هیدروپونیک توت فرنگی، یکی از فعالین انجمن هیدروپونیک کشور در مصاحبه اخیر خودش اعلام کرده است که: در شرایط کنونی کشور و مشکلات کم آبی، کشت توت فرنگی به روش هیدروپونیک سود خوبی برای کشاورزان دارد نسبت به دیگر محصولاتی که در گلخانه کشت می‌شود.

افزایش محصول در کشت هیدروپونیک توت فرنگی

تقریباً در این روش بین 4 تا 10 برابر افزایش عملکرد محصول را شاهد هستیم و از دیگر مزایایی که از این نوع کشت می‌توان به آن اشاره کرد کاهش پیدا کردن مقدار مصرف آب بین یک سوم تا یک پنجم می‌باشد نسبت به روش‌های دیگر. در مقوله کشت هیدروپونیک توت فرنگی، لازم به ذکر است که کیفیت محصول نیز به صورت محسوسی بالاتر می‌رود.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

معایب استفاده از روش کشت هیدرو پونیک در گلخانه:

  1. هزینه نصب و راه اندازی بالای این سیستم
  2. اپراتور در سیستم هیدروپونیک باید اطلاعات بالایی در این زمینه داشته باشد و همچنین علم کافی در این زمینه را دارا باشد.
  3. در این روش آب نرم با هدایت الکتریکی پایین نیاز داریم که با توجه به این که آب‌های کشور ما اکثراً شور شده است نیاز به نصب آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس می‌باشد که خود نصب این سیستم تصفیه آب صنعتی نیاز به هزینه اولیه دارد.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

دلایلی که عرض شد با درنظر گرفتن معایب کشت هیدروپونیک توت فرنگی باعث شده است که کشاورزان کشور از روش کشت هیدروپونیک توت فرنگی استقبال کنند و به آن روی بیاورند.

به عنوان مثال استان کردستان که سابقه طولانی در کشت محصولات توت فرنگی را دارد هنوز پتانسیل ایجاد کردن روش‌های هیدروپونیک در این استان وجود ندارد که این امر تلاش و کوشش مسئولان را می‌طلبد که هنوز در این زمینه تلاش خوبی در این استان صورت نگرفته است.

این عضو فعال در انجمن هیدروپونیک با اشاره به این که خیلی از محصولات را می‌توان با روش هیدروپونیک در گلخانه کار کرد ولی تاکید کرده است که امروزه در کشت های صنعتی دنیا کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی، توت فرنگی و خیار و کاهو …بیشتر از سایر محصولات مرسوم است.

ایشان در پاسخ یکی از خبرنگاران که فرموده‌اند آیا این روش هیدروپونیک فقط باید در محیط گلخانه انجام شود اضافه کرد: این روش را می‌توان در محیط باز نیز استفاده کرد به طوری که در آمریکا خیلی از مزارع از سیستم هیدروپونیک بدون خاک برای کشت محصول با روش توت فرنگی بهره می‌برند.

این در حالیست که تعداد واحدهایی که در استان کردستان به صورت هیدروپونیک کار شده است به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد. در کشور ما خیلی از استان‌ها به سرعت در حال توسعه روش هیدروپونیک می‌باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که استان کردستان در این سیر رشد صعودی داشته باشد همانگونه که این استان در زمینه زراعت و باغبانی در کشورمان رکورد دار می‌باشد در این زمینه نیز در چند سال آینده جزو فعالین این عرصه باشد.

باید توجه داشت که پرورش توت فرنگی با استفاده از این روش جزو یکی از روش‌های است که سود زیادی دارد به نسبت دیگر محصولاتی که در گلخانه کشت می‌شود.

باعث خرسندی است که جدیداً عزیزانی که در رشته‌های کشاورزی درس خود را به اتمام رسانده‌اند فعالیت خود را در زمینه هیدروپونیک گسترش داده‌اند.

شرکت آتیه انرژی تلاش که فعالیت اصلی آن طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی و تصفیه آب کشاورزی می‌باشد در روش هیدروپونیک فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

5/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا