تولید فیلترشنی

فیلترشنی چیست و چگونه عمل میکند؟

فیلتر شنی به دستگاهی می گویند که با صاف کردن (فیلتر اسیون) فیزیکی آب موجب از بین رفتن ذرات معلق موجود در آن مثل گل، رنگ، مواد آلی، پلانکتون، باکتری‌ها و ذرات به وجود امده از خوردگی خواهد شد.

خرید فیلتر شنی

در

فیلتر شنی، آب شامل ذرات معلق را از پهنه ای از ذرات یک ماده که می‌تواند شن و یا ذغال آنترایست (فیلتر کربن اکتیو) باشد گذر می کند. در اثر گذر آب از فاصله و فرج مابین ذرات شن، مواد آویزان آب اسیر شده و آب تقریبا از وجود مواد معلق تهی می شود. یقینا تجمع ذرات معلق در خلل و فرج فیلتر، باعث بالا رفتن نقصان فشار می‌شود که اگر این نقصان فشار از اندازه مشخصی فراتر رود، می بایست صافی را شستشو داد.

کارایی دستگاه فیلتر شنی عبارت اند از:

  • تصفیه آب رودخانه‌هایی که کدورت زیادی دارند پس از واحدهای انعقاد، لخته کردن و ته نشینی برای بدست آوردن آب شرب، بهداشتی و صنعتی
  • برای تصفیه آب استخر جهت ممانعت از اینکه آب کدر شود و شفاف سازی آن
  • تصفیه پایانی فاضلابهای صنعتی و انسانی
  • تصفیه آب برج خنک کن از مواد اویزان نفوذی از هوا به آب، مثل گرد و خاک

به طور قطع موقعی که بجای شن از ماده‌ای بنام کربن اکتیو (کربو- دور) دستگاه بهره برداری شود، با از میان رفتن کلر، فنولها و مواد آلی هم شکل، مزه نامتبوع و رنگ آب از از میان خواهد رفت. در این نحو فیلترها سفارش می‌شود زغال موجود در دستگاه شش ماه به شش ماه تمیز و زنده شود. برای این کار لازم است بعد از شستن برعکس فیلتر، دانه‌های زغال را ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به همراه بخار آب کم فشار شست.

تولید فیلتر شنی

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

شاکله فیلتر شنی (فشاری) دیواره این فیلتر شنی، به شکل استوانه اند و از فولاد بر پایه استانداردهای معتبر به وجود امده است و و از دو دریچه بازدید تشکیل شده و برای ممانعت از خوردگی، همهٔ سطوح کناری با آب داخل مخزن دستگاه از دو لایه رنگ اپوکسی و همهٔ سطوح خارجی دستگاه که در کنار و نزدیکی هوا جای دارد رنگ روغنی پوشش داده شده است. فشار نرمال در فیلتر شنی بین ۷-۳ اتمسفر است و چنان چه فشار از این بالاتر باشد باعث به وجود امدن رویداد شیارسازی خواهد شد.

فیلتر شنی به دو شکل عمودی و افقی تولید می شوند. قطر فیلترهای عمودی استاندارد از نزدیکی ۵/۰ تا ۳ متر و ارتفاع آن حد فاصله ۷/۰ تا ۵/۱ متر است. به طور قطع فیلترهای عمودی به دلیل آنکه در همهٔ امتداد ارتفاع آنها کار تصفیه فیزیکی صورت خواهد گرفت به فیلترهای افقی فزونی دارند. در فیلترهای افقی آب ورودی و آب بدست امده از شستشو از راه یک کانال فلزی طولی تقسیم و یا گردآوری می شود اما در در فیلترهای عمودی این کار به وسیله نازلهای ورودی از بالای دستگاه صورت می گیرد.

برای مشاوره در باره انواع فیلتر های شنی و همچنین خرید ابتدا باید کدورت آب مشخص باشد و سپس ظرفیت آبی را که میخواهیم در شبانه روز از فیلتر شنی عبور دهیم داشته باشم تا طراحی با دقت بالا صورت بگیرد.

آدرس شرکت آتیه انرژی تلاش بر روی نقشه گوگل

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸
آدرس وب سایت (https://atie-energy.com)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا