تصفیه فاضلاب صنعتی

پلی الکترولیت کاتیونی – پلی الکترولیت آنیونی و نانیونی

پلی الکترولیت کاتیونی-پلی الکترولیت آنیونی و نانیونی

برای ایجاد انعقاد جهت تصفیه آب و فاضلاب و آب صنعتی از یون های فلزی نظیر آلومینیوم، آهن و یا پلی اکریل آمید استفاده می شود به پلی اکریل آمید ها پلی الکترولیت نیز می گویند. پلی الکترولیت ها به سه دسته (آنیونی / کاتیونی / نانیونی) تقسیم می شوند. در برخی از موارد برای تصفیه آب و یا آب های صنعتی به جهت کوچک بودن ناخالصی ها نمی توان از صافی برای تصفیه آب استفاده کرد در این شرایط از یک منعقد کننده در جهت لخته سازی مواد و تشکیل مواد درشت تر و هم چنین ته نشینی این ذرات استفاده می شود به این ذرات پلی الکترولیت ویا در اصطلاح PAM می گویند.

پلی الکترولیت کاتیونی-پلی الکترولیت آنیونی و نانیونی

کاربرد پلی الکترولیت شرکت آتیه انرژی در صنعت

پلی الکترولیت به جهت دارا بودن خاصیت لخته سازی در پروسه زلال نمودن آب در صنعت تصفیه آب شرب و تصفیه آب صنعتی در مواردی که عبور از صافی راه حل مناسبی نیست کاربرد دارد.در صنعت شکر و غلیظ نمودن مایع پلی الکترولیت نقش منعقد نمودن جامدات و کلوئید ها را ایفا می کند.

  1.  زمانی که بخواهیم روی آب برگشتی سیستم های حرارتی کار کنیم پلی الکترولیت کارش جدا نمودن ذرات جامد و ترکیبات الی می باشد.
  2. در صنعت نبرد و هم چنین صنایع فولاد نقش پلی الکترولیت جدا نمودن جامدات روغن و گیریس می باشد.
  3. در صنایع مرتبط با پتروشیمی کار پلی الکترولیت جدا نمودن رنگ ذرات جامد معلق در سیال و جدا نمودن کلوئید می باشد.
  4. در کشاورزی برای رسیدن به هدف بالا بردن جذب آب در خاک از پلی الکترولیت استفاده می شود.
  5. در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی از الکترولیت برای تفکیک دانه های سبک وزن چربی و هم چنین روغن و نیز تفکیک ذرات سنگین از پلی الکترولیت استفاده می شود.

همان طور که در مقدمه به آن اشاره شد می توان از یون های فلزاتی همچون آهن و آلومینیوم در جهت لخته سازی استفاده کرد نکته بزرگ در استفاده از یون های اهن و الومینیوم این است که این یون ها عملیات لخته سازی را انجام نمی دهند بلکه در اثر هیدرولیز به هیدروکسید های باردار تبدیل می شوند کارشناسان استفاده از پلی الکترولیت ها را نسبت به یون های آلومینیوم و آهن برای لخته سازی و تصفیه توسیه می کنند

شرکت آتیه انرژی در زمینه تامین و تهیه انواع پلی الکترولیت ها فعالیت دارد پلی الکترولیت های کاتیونی پلی الکترولیت های آنیونی و پلی الکترولیت های نانیونی

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

021-88420878

4/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا