تصفیه آب صنعتی

تاثیرات آب مغناطیسی در استخر شنا

 

 

قبل از مطالعه مطالب این صفحه، جهت درکِ بهترِ موضوع آب مغناطیسی در استخر شنا، به مستند بالا توجه بفرمایید 

تاثیرات مثبت دستگاه آب مغناطیسی در استخر شنا

 

امروزه دسترسی به آبِ با کیفیت، به یک چالش جدّی برای بشر تبدیل شده است. تصفیه و ضدّ عفونیِ آب، برای سلامتِ انسان و محیط زیست یک امرِ ضروری است، بنابراین لازم است که راندمانِ روشهای تصفیه، بهبود پیدا کند. در این میان، یکی از سیستم های آبی که نیاز به تصفیه و ضدّ عفونی دارد، استخرهای شنا هستند.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

سالم سازی آب استخرهای شنا، برای تضمینِ سلامتِ افرادی که از آنها استفاده می کنند حیاتی است. کلرزنی یکی از پرکاربردترین روش ها برای حذف عوامل بیماری زا از این سیستم های آبی است. هنگامی که کلر به آبِ استخر اضافه میشود، پاتوژنها، عواملِ بیماری زا و آلاینده شیمیاییِ آلی که در آب هستند را از بین میبرد. کلرزنی، هم یک روش موثر است، و هم با توجّه به روشهای دیگر، هزینه نسبتاً معقولی دارد. با این حال هزینه ها، مخصوصاً در استخرهای بزرگ، قابل توجّه است. با عنایت به این موضوع، فناوریهای جدیدی پیشنهاد شده است، که مصرف کلر را کاهش میدهند، و در عین حال سطوح قابل قبولی از ضدّ عفونی را حفظ میکنند. یکی از این روش‌های پیشنهادی برای کاهش مصرفِ کلر و ایجادِ تغییراتِ مثبت در استخرهای شنا، استفاده از میدان‌های مغناطیسی است.

تاثیرات آب مغناطیسی در استخر شنا

بیشترین استفاده از فناوری مغناطیسی در صنعتِ تصفیه آب، برای جلوگیری از تشکیل رسوب در لوله ها است. در صنایعی که به نحوی با آب مرتبط هستند، یکی از مشکلات رایج، تشکیل رسوباتِ آهکیِ کربنات کلسیم (CaCO3)، بر روی سطوحِ لوله‌ها، غشاها، مبدل‌های حرارتی یا سایر مواد در سیستم است. این رسوبات کاراییِ سیستمها را به شدّت کاهش می‌دهد. جالب توجّه این است که، این رسوبات میتواند از طریق عملیاتِ مغناطیسی تحت تأثیر قرار بگیرد و به میزان قابل توجّهی کاهش پیدا کند. سالهای زیادی است که از پکیج-های اصلاحِ مغناطیسی آب، برای رسوبزدایی در سیستم های آبی استفاده شده است. ولی در سالهای اخیر تحقیقاتی بر روی کاهشِ میزان کلرِ مصرفی در فرآیند ضدّ عفونی آب، توسط پکیج های اصلاح مغناطیسی آب انجام شده است، و ثابت شده است که میدان مغناطیسی، باعث بهبود کارایی کلر در آب استخر می شود.
امّا پکیج اصلاحِ مغناطیسیِ آب، چگونه به استخرهای شنا کمک می کنند؟ در ادامه به این پرسش مهم پاسخ می دهیم.
استخرهای شنا (Swimming Pools) به چند دلیل از آب مغناطیسی سود می برند:

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی فیلتر کربنی کلیک کنید.

1- کاهش مصرف کلر

 

فرآیندِ مغناطیسی کردنِ آب، باعث میشود که حلالیتِ آب افزایش پیدا کند، یعنی هر ماده ای که در آب حل می¬شود، با راندمانِ بیشتری حل می شود. هنگامی که حلالیتِ آب بالا باشد، به مواد شیمیایی کمتری برای حل کردن در آب نیاز خواهیم داشت، به عنوان مثال، مصرف کلر که باعث تحریک چشمِ شناگران (قرمزی چشم) و خشکی پوست میشود، کاهش پیدا میکند. استخرهای شنا، دارای سیستم گردش آب هستند. با نصب پکیج مغناطیسی اصلاحِ آب بر روی سیستمِ گردشِ آبِ استخر، میتوان محتوای کلر را تا حد قابل توجهی کاهش داد، در نتیجه اثرات نامطلوبِ حضور کلر در آب (مثل محصولات جانبی مضر و بوی زننده کلر و…) کاهش پیدا میکنند. زیرا بیشترِ کلر در میکرو کریستالها گنجانده شده است که ما نمی توانیم آنها را بو کنیم.
همانطور که میدانیم، وقتی از کلر برای ضدّ عفونی آب استفاده میکنیم، یکسری محصولات جانبی (DBPs) در آب تولید میشود، که برای انسان و محیط زیست مضرّ هستند. مهمترین محصولاتِ جانبی ضدّ عفونیِ آب عبارتند از: تری هالو متانها (THMs) و هالو استیک اسیدها (HAAs). تری هالو متانها سرطان زا هستند، و هالو استیک اسیدها هم ممکن است در صورت وجود در آبهای آشامیدنی، خطراتی برای سلامتی انسان ایجاد کنند. وقتی با فرآیندِ مغناطیسی کردن آب، حلالیت آب بالا میرود، در نتیجه کلر کمتری در آب استفاده شده و این محصولات جانبی ناخواسته کاهش مییابد. همچنین حلالیتِ بالاترِ آب، باعث میشود که اکسیژن هم در آب بهتر حل شود، و کیفیتِ آب بالاتر برود.

تاثیرات آب مغناطیسی در استخر شنا

 

2- پیشگیری از ایجادِ رسوب

 

آب مغناطیسی، مانع از تشکیل رسوب در لوله ها و تجهیزات استخر می شود. در واقع هیچ رسوب آهکیِ سختی در سیستم گردش آب استخر ایجاد نمی¬شود، نه در فیلترها و نه در مبدلهای حرارتی.
همچنین آب مغناطیسی باعث از بین رفتن رسوب، لکه¬ها، خزه ها، جلبکها، و آلودگی هایی میشود که از قبل به سطوح و دیواره های استخر چسبیده اند. و در عین حال از تشکیل رسوب و لکه های جدید جلوگیری میکند. سامانۀ مغناطیسی، سختی آب را از بین می برد و آبِ بدون آهک تولید میکند، که از کلسیفیک شدنِ نمک روی اتصالات و آب میکسرها جلوگیری میکند، و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش میدهد. بنابراین، آب مغناطیسی عمر پمپ و قطعات را افزایش میدهد.

 

3- کاهش خوردگی و افزایش عمرِ قطعات

 

آب مغناطیسی، محدوده عملیاتی PH ایمن را بدون نگرانی در مورد پوسته پوسته شدن، لکه شدن یا خوردگی افزایش میدهد. وقتی حلالیتِ آب بهبود پیدا کند، خوردگیِ قطعاتِ فلزی در سیستم کاهش پیدا میکند. آب نرم میشود، در عین حالی که سختی قابل قبول خود را حفظ میکند. ضدّ عفونیِ سطوح و حمام کردن با اسید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند. و گرمایش آب با صرفه جویی در هزینه ها، کارآمدتر میشود. نتیجه این فرآیند، سیستمی است که از سرمایه گذاریِ فرد محافظت میکند، و هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش میدهد.

 

4- کاهش کدورتِ آب

 

در آبِ مغناطیسی و یونیزه، پدیده دانه برفی (Snow Ball) اتفاق میافتد، و ذراتِ ریزِ معلّق در آب، به هم چسبیده و به صورت توده های بزرگتر در می آیند، که فیلتر کردنِ آنها راحت تر است. بنابراین، آب مغناطیسی عملکردِ فیلترِ استخر را بهبود می بخشد. این مساله باعثِ شفافیت و درخششِ آب می شود. آبِ زلال و شفافی که در نور می درخشد، هر فردی را به شنا کردن ترغیب می کند. در ضمن، وقتی کدورتِ آب کاهش پیدا می کند، فیلتراسیون بهتر انجام شده، و تعداد دفعاتِ شستشوی معکوس (Back Wash) نیز کاهش می یابد.

 

5- نرم شدن آب به دلیل خنثی شدن سختی 

 

آب مغناطیسی نرمتر از آب معمولی است، شناگران در این آب احساس نرمی و راحتی می کنند، بنابراین می توانند مدت زمان طولانی‌تری در استخر بدون هیچ گونه ناراحتی بمانند.

تاثیرات آب مغناطیسی در استخر شنا

 

6- طراواتِ بیشتر استخر

 

در نهایت، با استفاده از آب مغناطیسی، متوجه خواهید شد که استخر شما احساس طراوت و بوی مطبوع بیشتری دارد، نگهداری از آن آسان تر خواهد بود و شنا کردن در آن لذّت بخش تر است. کاربران استخر گزارش می دهند که کفِ کمتری ناشی از روغن های بدن و تجمّع مواد معدنیِ ناشی از آهن و سایر مواد معدنی در آب تشکیل می شود.

 

مزایای سامانه مغناطیسی در اصلاحِ آب استخرها

به طور خلاصه:

– نصب و راه اندازی سامانه مغناطیسی بسیار آسان است.
– این محصول 100% سازگار با محیط زیست، و مقرون به صرفه است.
– رسوب گذاری در بخشهای مختلف استخر کاهش پیدا می¬کند.
– عمر پمپ و قطعات افزایش می یابد.
– مصرف کلر کاهش پیدا می کند.
– حلالیت اکسیژن در آب افزایش می یابد.
– هزینه¬های گرمایش، مواد شیمیایی، و تعمیر و نگهداری کاهش پیدا می کنند.
– کدورت کاهش یافته، و شفافیت و درخشش آب استخر بیشتر میشود.
– آب نرم و ابریشمی میشود، و احساس راحتی و آرامش بیشتری برای شناگران ایجاد میکند.

ما علاوه بر نصب دستگاه آب مغناطیسی روی استخر های شنا تاکنون دستگاه های زیادی نیز روی استخر های پرورش ماهی نصب کرده ایم که از لحاظ مکانیزم عملکرد مانند استخر های شنا عمل کرده و میتواند مشکلات نگهداری استخر را کاهش دهد

برای آشنایی بیشتر دو مستند مرتبط با تاثیرات آب مغناطیسی در استخر های پرورش ماهی را در سایت قرار داده ایم جهت آشنایی شما عزیزان با این فن آوری جدید

مستند اول : تاثیر آب مغناطیسی در استخر پرورش ماهی که در شهر سنندج تهیه شده است 

 

 مستند دوم تاثیر آب مغناطیسی در استخر پروش ماهی که در شهرستان ماه نشان زنجان تهیه شده است 

 

 

3/5 - (2 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا