آنتی اسکالانت / آنتی اسکالانت فلوکن 260

فروش آنتی اسکالانت-ماده ضد رسوب ممبران(R.O Scale Inhibitor)

آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب صنعتی به منزله خون در رگ های یک موجود زنده می باشد .به دلیل اینکه مهم ترین هدف در بهره برداری صحیح از دستگاه تصفیه آب صنعتی بالا نگه داشتن عمر مفید ممبران می باشد و تنها عامل بازدارنده از ایجاد رسوب روی سطح ممبران استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب می باشد .

فروش آنتی اسکالانت - ماده ضد رسوب ممبران

انتخاب یک آنتی اسکالانت با کیفیت بالا  می تواند در نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی به ما کمک نماید و اما مشکلاتی که می تواند این رسوبات موجود بر روی ممبران به وجود آورد عبارت است از:

  1. برخورد کریستال های رسوب به ممبران که باعث باز شدن منافذ ریز ممبران می شود
  2. کاهش فشار آب و افزایش هدر رفت انرژی و هزینه های نگهداری سیستم
  3. پایین بودن راندمان سیستم
  4. افت محسوس آب تولید ممبران

محل نصب دوزینگ پمپ جهت تزریق آنتی اسکالانت ( پمپ تزریق آنتی اسکالانت بر روی دستگاه تصفیه آب )

ابتدا یک مخزن ۴۰ لیتری و ۲۵ لیتری تهیه کرده و درون آن را با آب تصفیه شده  پر نموده و به ازای هر ۴۰ لیتر آب تصفیه شده ۳۰۰ الی ۴۰۰ سی سی آنتی اسکالانت با آب مخلوط می کنیم و توسط شلنگ مکش آنتی اسکالانت با درجه تنظیم شده در طول ۲۴ ساعت به دستگاه محلول رقیق  را تزریق می کنیم در ضمن باید توجه داشته باشیم که بهترین محل تزریق آنتی اسکالانت باید بعد از شیر میکس و قبل از پمپ طبقاتی باشد زیرا اگر قبل از شیر میکس تزریق شود و آب جهت شرب استفاده شود برای بدن انسان مضر است  و همچنین در دراز مدت می تواند باعث خوردگی اتصالات مخازن گردد.

رسوبات ممبران و استفاده از آنتی اسکالانت

بخاطر وجود  نمک های حل شده در آب ورودی به دستگاه  تصفیه آب به سبک اسمز معکوس و   آب شیرین کن  وبه وجود آوردن گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبرین های اسمز معکوس ، اصطلاحا پدیده   scalingایجاد می شود.  از آن دست موادی که بر پوسته پلی آمید ( ممبرین) رسوب ایجاد می کند، باید به کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) توجه نمود. رسوب های سیلیکا (SiO₂) و فلوراید کلسیم (CaF) کمتر رایج هستند هستند اما دردسر ساز هستند. برای ممانعت این نمک های حل شده بر روی ممبرین به آب وارده به سیستم RO آنتی اسکالانت Antiscalant  اضافه می شود.

فروش آنتی اسکالانت - ماده ضد رسوب ممبران

آنتی اسکالانت

عیوب به کارگیری  از آنتی اسکالانت  بی کیفیت باعث کم شدن گنجایش تولید ،زیاد شدن مقدار نمک های حل شده در آب تولید TDS خروجی تولید، بالا رفتن فشار بر پمپ های طبقاتی و کم شدن طول عمر پمپ و افزایش برق مصرف شده به دلیل  افزایش مقدار آمپر ، کثرت در شستن ممیران نشات گرفته از مسدود شدن و در اخر کم شدن طول عمر در ممبران ها و عوض شدن زود هنگام آن می شود.

آنتی اسکالانت ارائه شده توسط  شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش  در اقسام گوناگون برای هدایت در دستگاه های اسمز معکوس با آب ورودی لب شور و دستگاه اسمز معوس با آب ورودی دریایی و اقسام آنالیزهای ورودی آب رسیدگی و به مشتریان گرامی عرضه می شود.

مقدار استفاده ، کارکرد و کارایی آنتی اسکالانت با اهمیت به نرم افزار های شرکت عامل و همچنین کیفیت آب ورودی (لب شور – دریایی ) به دستگاه های اسمز معکوس اندازه گیری و به متقاضیان گرامی عرضه می شود.

فروش آنتی اسکالانت دستگاه تصفیه آب صنعتی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بعنوان وارد کننده  اصلی  و مستقیم آنتی اسکالانت آمادگی خود را جهت همکاری با صاحبنظران و متخصصان و همکاران گرامی اعلام می کند.

 برای خرید آنتی اسکالانت ، سفارش نوع  محصول باید متناسب با شرایط آب ورودی و طراحی دستگاه اسمز معکوس باشد لذا می توانید جهت مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

این شرکت روی چند برند مرغوب آنتی اسکالانت کار میکند که یکی از آنها آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ می باشد که دارای مرغوبیت بالایی است.

  • آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ برای کشور انگلستان می باشد
  • آنتی اسکالانت فولکن ۲۶۰

با توجه به آنالیز آب ورودی به دستگاه تصفیه آب میزان تزریق آنتی اسکالانت متفاوت خواهد بود لذا قبل از اینکه از دستگاه بهره برداری صورت پذیر است بهتر است آنالیز کامل آب را در اختیار داشته باشیم تا آنتی اسکالانت بتواند به نحو احسنت مانع تشکیل رسوب روی سطح ممبران شود.

میزان انتی اسکالانت مصرفی

میزان آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب به مواردی مانند آنالیز آب ورودی به دستگاه و مقدار ظرفیت آبدهی و مدل و تعداد ممبران و شرایط محیطی و ph بستگی دارد به طور متوسط در شرایط متعادل مقدار استفاده از آنتی اسکالانت سه الی چهار پی.پی.ام است. ایرادهایی که بر اثر رسوب گذاری روی سطح ممبران اتفاق می‌افتد به شرح ذیل است.

  1. پایین بودن کیفیت و میزان دبی آب.
  2. نوسان فشار هوا مخصوصاً زمانی که فشار زیادی افت پیدا می‌کند و میزان مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن
  3. میزان سی . آی .پی یا همان شستشوی بیش از حد ممبران در فاصله زمانی کوتاه که موجب میشود عمرم پایین بیاید.
  4. استفاده نکردن از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مدت زمان طولانی باعث باز شدن محفظه های ممبران میشود و یا املاحی که. روی سطح ممبران جمع می شوند می تواند تبدیل به رسوبات مقاومی بشوند که باعث آسیب رساندن به منافذ ممبران بشوند.

اگر بخواهیم که. موارد فوق اتفاق نیفتد یکی از راه‌های پیشگیری کردن از این اتفاقات استفاده دائم از آنتی اسکالانت با کیفیت می باشد.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا