آنتی اسکالانت (آتیه انرژی، تولید کننده و وارد کننده آنتی اسکالانت در ایران)

شرکت آتیه انرژی، به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه واردات و تولید انواع آنتی اسکالانت در ایران،  طیف وسیعی از این محصولات را به شما عزیزان ارائه می کند.

فروش آنتی اسکالانت - ماده ضد رسوب ممبران
ضد رسوب آنتی اسکالانت با کیفیت بالا  در دستگاه تصفیه آب صنعتی

فروش آنتی اسکالانت ماده ضد رسوب ممبران (R.O Scale Inhibitor)

در دستگاه تصفیه آب صنعتی، آنتی اسکالانت؛ به دلیل اینکه مهم ترین هدف در بهره برداری صحیح از دستگاه تصفیه آب صنعتی، بالا نگه داشتن عمر مفید ممبران است. بنابراین تنها عامل بازدارنده از ایجاد رسوب روی سطح ممبران، استفاده از آنتی رسوب اسکالانت مرغوب می باشد.

تعدادی از مواد شیمیایی وجود دارد که می تواند به عنوان ضد مواد تقویت کننده و پخش کننده برای بهبود عملکرد سیستم های اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون (NF) استفاده گردد. Antiscalant خانواده ای از مواد شیمیایی است که برای جلوگیری از تشکیل و رسوب نمک های معدنی بلوری که مقیاس را تشکیل می دهند، طراحی شده است.

آب خام حاوی نمک های معدنی و املاحی بوده که با عبور از غشا ممبران، روی محیط غشا رسوب می کند. این رسوبات منافذ را به تدریج مسدود کرده و باعث کاهش کارایی آب خارج شده از سیستم نمک زدایی اسمز معکوس می شود.

انتی اسکالانت (Antiscalant)؛ برای کاهش اثرات رسوباتی مانند کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄) و سولفات استرانسیم (SrSO₄) روی غشا پلی آمید تشکیل می شود. همچنین رسوب سیلیکا نسبت به دیگر رسوبات کمتر تشکیل می شوند.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

مشاهده ویدیو درباره دستگاه ضد رسوب Antiscalant

به شما عزیزان توصیه می کنم که حتماً ویدیو زیر را مشاهده فرمایید.

انتخاب دستگاه ضد رسوب آنتی اسکالانت با کیفیت بالا می تواند در نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی کمک نماید و اما مشکلاتی که می تواند این رسوبات موجود بر روی ممبران به وجود آورد عبارت است از:

  • برخورد کریستال های رسوب به ممبران که باعث باز شدن منافذ ریز ممبران می شود
  • کاهش فشار آب و افزایش هدر رفت انرژی و هزینه های نگهداری سیستم
  • پایین بودن راندمان سیستم
  • افت محسوس آب تولید ممبران

آنتی اسکالانت، از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب صنعتی و تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد

محل نصب دوزینگ پمپ جهت تزریق آنتی اسکالانت ( پمپ تزریق بر روی دستگاه تصفیه آب )

ابتدا یک مخزن ۴۰ لیتری و ۲۵ لیتری تهیه کرده و درون آن را با آب تصفیه شده پر نموده و به ازای هر ۴۰ لیتر آب تصفیه شده ۳۰۰ الی ۴۰۰ سی سی آنتی اسکالانت با آب مخلوط می کنیم و توسط شلنگ مکش رسوب زدا با درجه تنظیم شده در طول ۲۴ ساعت به دستگاه محلول رقیق را تزریق می کنیم.

در ضمن باید توجه داشته باشیم که بهترین محل تزریق ضد رسوب اسکالانت باید بعد از شیر میکس و قبل از پمپ طبقاتی باشد. زیرا اگر قبل از شیر میکس تزریق و آب جهت شرب استفاده شود، برای بدن انسان به شدت مضر است و همچنین در بلند مدت می تواند باعث خوردگی اتصالات مخازن گردد.

رسوبات ممبران و استفاده از Antiscalant

پدیده scaling چیست؟

این پدیده عبارتست از وجود نمک های حل شده در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب به سبک اسمز معکوس و آب شیرین کن و به وجود آوردن گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبرین های اسمز معکوس.

ماده ضد رسوب آنتی اسکالانت و مزایا و معایب آن چیست؟

عیوب به کارگیری از آنتی اسکالانت عباتست از: بی کیفیت باعث کم شدن گنجایش تولید، زیاد شدن مقدار نمک های حل شده در آب تولید TDS خروجی تولید، بالا رفتن فشار بر پمپ های طبقاتی، کم شدن طول عمر پمپ، افزایش برق مصرف شده به دلیل افزایش مقدار آمپر، کثرت در شستن ممیران نشات گرفته از مسدود شدن و در آخر کم شدن طول عمر در ممبران ها و عوض شدن زود هنگام آن می شود.

دستگاه های  ارائه شده توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش در اقسام گوناگون برای هدایت در دستگاه های اسمز معکوس با آب ورودی لب شور و دستگاه اسمز معوس با آب ورودی دریایی و اقسام آنالیزهای ورودی آب رسیدگی و به مشتریان گرامی عرضه می گردد.

مقدار استفاده، کارکرد و کارایی ضد رسوب Antiscalant با اهمیت به نرم افزار های شرکت عامل و همچنین کیفیت آب ورودی (لب شور – دریایی ) به دستگاه های اسمز معکوس اندازه گیری و به متقاضیان گرامی عرضه می شود.

Part number
Description
Dosage
Packing

۰۹۲۰-HDASI01B/ECO1
HDC-ASI-ECO1 Biodegradable anti scalant
۱,۵- ۵ gram per m3
۲۰ ltr/can (20 kg)

۰۹۲۰-HDASI02B/ECO2
HDC-ASI-ECO2 Biodegradable anti scalant
۴ – ۱۰ gram per m3
۲۰ ltr/can (20 kg)

با توجه به آنالیز آب ورودی به دستگاه تصفیه آب میزان تزریق مواد ضد رسوب متفاوت خواهد بود لذا قبل از اینکه از دستگاه بهره برداری صورت پذیر است بهتر است آنالیز کامل آب را در اختیار داشته باشیم تا آنتی اسکالانت بتواند به نحو احسنت مانع تشکیل رسوب روی سطح ممبران شود.

میزان انتی اسکالانت مصرفی

میزان ضد رسوب ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی به مواردی مانند آنالیز آب ورودی به دستگاه، مقدار ظرفیت آبدهی، مدل، تعداد ممبران، شرایط محیطی و ph بستگی دارد. به طور متوسط در شرایط متعادل مقدار استفاده از رسوب زدا، سه الی چهار پی.پی.ام pbm است. ایرادهایی که بر اثر رسوب گذاری روی سطح ممبران اتفاق می‌افتد به شرح ذیل است:

  • پایین بودن کیفیت و میزان دبی آب.
  • نوسان فشار هوا مخصوصاً زمانی که فشار زیادی افت پیدا می‌کند بعلاوه میزان مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن
  • میزان (سی آی پی) یا همان شستشوی بیش از حد ممبران در فاصله زمانی کوتاه که موجب میشود عمرم پایین بیاید.
  • استفاده نکردن از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مدت زمان طولانی باعث باز شدن محفظه های ممبران شده و املاحی که روی سطح مبران جمع شده است، می تواند تبدیل به رسوبات مقاومی شده که این مورد باعث آسیب رساندن به منافذ ممبران خواهند شد.

اگر بخواهیم که موارد فوق اتفاق نیفتد، یکی از راه‌های پیشگیری کردن از این اتفاقات استفاده دائم از Antiscalant با کیفیت است.

نتیجه گیری:

Anti scalant را براساس میزانی که شرکت سازنده اعلام می‌کند با آب تصفیه شده مخلوط کرده و در ۲۴ ساعت بوسیله دوزینگ پمپ که قبل از پمپ طبقاتی می‌باشد به دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن تزریق می‌کنیم.

مشاوره خرید دستگاه آنتی اسکالانت

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بعنوان وارد کننده اصلی و مستقیم و همچنین تولید کننده آنتی اسکالانت، آمادگی خود را جهت همکاری با صاحب نظران و متخصصان و همکاران گرامی اعلام می کند.

برای خرید آنتی اسکالانت ، سفارش نوع محصول باید متناسب با شرایط آب ورودی و طراحی دستگاه اسمز معکوس باشد لذا می توانید جهت مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید. ما روی چند برند مرغوب ضد رسوب ممبران کار می کنیم که یکی از آنها دستگاه مدل فلوکن ۲۶۰ است  که کیفیت فوق العاده ای دارد. لازم به ذکز است که دستگاه فلوکن ۲۶۰ ساخت کشور انگلستان است.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا