اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

فیلتر کربن آتیه – پیش تصفیه آب صنعتی

کاربردهای فیلتر کربن آتیه در جذب ناخالصی

فیلتر کربن آتیه ماده‌ای کربنی است که همیشه به عنوان یک جذب کننده ناخالصی‌ها و از مواد رسوبی ومواد معدنی مختلف است و کاربردهای خیلی زیادی در زمینه تصفیه آب و فاصلاب دارد.

فیلتر کربن آتیه به دلیل لمس کردن بالای است که کربن‌ها با مواد زاید و سالات بد دارد می‌تواند به راحتی اکثران ها را جذب خود کند و فیلتر دهای کربن آتیه با قدرت جذب فوق العاده بالا باعث سهولت در امر فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب می‌شود.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

فیلترهای کربن آتیه در عمده دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی و کشاورزی به کار رفته است که معمولاً دو نوع دارد که اسمان دو نوع یا کربن دانه‌ای است یا کربن پودری نام دارد.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

هر دونوع فیلتر کربن آتیه که پودری و دانه‌ای نام دارد بسار عملکرد خوب و مطلوبی دارد ولی کربن پودری به علت بالاتر بودن تعداد دفعات لمس کردن سیالات و مواد معلق در برابر با کربن دانه‌ای قدرت جذب به نسبت بالاتری دارد.

بیشتر بخوانید: فیلتر شنی در تصفیه آب و تاریخچه آن در صنعت تصفیه آب

کارایی این فیلترهای کربن آتیه به دو عامل بستگی دارد.

1- میزان و مقدار کربن

2- تعداد برخورد سیالات و دفعات آن به کربن و زمان برخورد سالات موجود در فضا به کربن‌ها.

همانتور ک میدانید هرچه سرعت مواد معلق موجود پایین‌تر باشد به طبع قدرت و مقدار جذب کرین ها هم بالاتر می‌رود و این خود باعث بالا رفتن راندمان کربن و اثر دهی بیشتری نسبت به باقیه کربن‌ها است.

فیلترهای کربن آتیه به اندازه و مقدار ذراتی که جذب می‌کنند ارزشیابی و قیمت گذاری و اندازه گیری می‌شوند. و بازده این اندازه‌ها از 50 میکرون تا نیم میکرون می‌باشد.

رأی مشخص کردن اندازه کارکرد دقیق دستگاه تصفه آب و زیر نظر داشتن تایم تعمیرات دوره‌ای و به دست آوردن مقدار زمانی که دستگاه تصفیه آب در دوره چک مهم است.

یاد داشت فشار های مربوط به ممبران: فشار در ورودی ممبران، فشار ابتذایی یا فشار ورودی نام دارد. اگر در طول مسیر آب ورودی از قسمت خروجی پمپهای فشار بالا تا قسمت ابتدایی ro شیر کنترل نصب شده است.

اندازه ئگیری متداول فشار در قسمت خروجیه الزامی است، چون که اگر فشار ورودی کم باشد باعث کم شدن راندمان دستگاه می‌شود.

-تحت نظر داشتن فشار دفع شونده: فشار در خروجی ممبران فشار پس آب نام دارد این فشار نشان می‌دهد که فشار دستگاه قبل از شیر کنترل مسیر راه دفع کننده است. به دلیل یکسان نبودن فشار بین خوراک تصفیه آب و جریان دفعی آن شاخص از مقاومتی که وجود دارد ن میشودرو ب روی جریان گذر آن از رو ممبران است.

بیشتر بخوانید: فیلتر هیدروسیکلون و حذف شن و ماسه داخل آب

فیتر های کربن آتیه معمولاً زیر میز یا سینک ظرفشویی نص ب می‌شود و کاربرد فوق العاده زیادی هم در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی دارد و باعث می‌شود ک املاح بد و یا سیالات مضر وارد آب خانگی نشود و جلوگیری می‌کند از این امر.

حالا ما می‌خواهیم ببینیم که فیلترهای کربن آتیه باعث می‌شود که چه موادی الز آب جدا شود که در زیر به انها اشاره می‌کنیم.

کلر، بنزنریاف ترکیباتی مثل thmT، رادون و آلودگی میکروبی و بسیاری موادی دیگر که باعث می‌شود آب آلوده و غیر قابل استفاده باشد را جلوگیری می‌کند. حتی برخی از فیلترهای کربن آتیه این توانایی را دارد که املاح سنگین آب را هم بعضاً از بین ببرد.

کربن فعال hs2 که در آب وجود دارد و باعث این می‌شود که آب تغیر بو، رنگ، مزه و … را در خود ایجاد کند را به صورت کامل پاکسازی می‌کند و این کربن‌ها قادر هستند تا نیم میکرون ذزات آب را هم جذب کند تا آب کدر نباشد و ابی خوش خوراک و خوش مزه را داشته باشیم.

ولی خوب باید این را هم قبول کنیم که این فیلترها انچنان کارایی برای حذف بعضی از مواد و الاینده های موجود در آب را ندارد مثل:

نمک‌های سخت، TDS، سختی، آرسنیک، آزبست، مس، نیترات و سولفات و…. برای حذف این مواد و سیالات باید دستگاه آب شیرین کن RO نصب نموند.

فیلترهای کربنی هم نیز برای حذف رسوبات از آب مناسب نیستد.

برای حذف رسوبات باید دستگاه آب رسوبزدای الکترونیکی نصب نمود که در خبری بعدی به آن اشاره می‌کنیم.

فیلتر کربن آتیه یکی از پیش تصفیه سیستم آب شیرین کن صنعتی می‌باشد و برای تصفیه آب صنعتی می‌شود جزو ابتدایی‌ترین فیلترها ازآن استفاده نمود.

 

4/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا