اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

اثرات مثبت سختی گیر مغناطیسی روی بالابردن سود دهی کاشت یونجه

تاثیرات شوری آب بر روی یونجه

یکی از گیاهان مهم علوفه یونجه می باشد، یونجه تقریباً در تمامی مناطق جهان کشت می شود و همچنین یونجه یکی از گیاهانی می باشد که می تواند خود را با شرایط مختلف آب و هوایی وفق دهد و و به خوبی می تواند در شرایط نامساعد محیطی کشت شود.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

آب شور یکی از مهمترین عوامل در کاهش تولید و همچنین کاهش رشد و کیفیت محصولات می باشد، که می توان با مدیریت صحیح این مشکل را حل کرد. زمانی که آب شور می شود جذب آب توسط محصول به شدت کاهش پیدا می‌کند که این امر موجب می‌شود به یونجه آب کافی نرسد در نتیجه یونجه قد می‌کشد و همچنین باربری محصولات به شدت کاهش پیدا می کند و موجب برگ سوزی محصولات یونجه میشود.

در صورتی که می توان با استفاده از دستگاه های سختی گیر مغناطیسی این مشکلات را رفع کرد، و یونجه به خوبی قد میکشد، و همچنین باروری محصولات به شدت افزایش پیدا می‌کند.

اثرات مثبت سختی گیر مغناطیسی روی یونجه

با استفاده از سختی گیر مغناطیسی می توان نفوذ پذیری آب را بالا برد که این امر موجب افزایش اکسیژن محصول یونجه میشود

آب مغناطیسی   نتایج بسیار مطلوبی را شامل می شود که در ذیل به مواردی از این نتایج اشاره می کنیم:

  1. سختی گیر مغناطیسی موجب کاهش ۳۰ درصدی میزان مصرف آب می شود. که در این اوضاع کم‌آبی مرهمی باشد برای کشاورزان عزیز که بتوانند محصولات خوب از لحاظ کیفیتی و باروری داشته باشند.
  2. در مصرف کود می توانید تا ۵۰% صرفه جویی کنید به دلیل اینکه با ایجاد میدان مغناطیسی حلالیت آب مغناطیسی شده افزایش می یابد در نتیجه شما می توانید از کودکان دری استفاده کنید که صرفه اقتصادی بسیار خوبی را برای کشاورزان خواهد داشت.
  3. کمیت و کیفیت محصولات در اثر مغناطیسی کردن آب رشد پیدا خواهد کرد پس از استفاده از سختی گیر مغناطیسی فرصتیست برای کشاورزان عزیز که محصولات باکیفیت تری را تولید کنند تا بتوانند  با بالاترین قیمت محصولات خود را بفروشند.
  4. کوتاه شدن دوره برداشت هرچین، ازمتوسط ۴۰ روز به کمتراز یکماه ونیز مغذی شدن بیشتریونجه، بطوریکه موجب افزایش شیردهی گاو وخوشخوراکی می شود از خواص دیگر آبیاری مغناطیسی است
  5. وقتی یونجه سریعتررشدکند، دارای ویتامین واملاح وآمینواسیدهای بیشتری بوده وخوشخوراکتر برای دام می باشد.
  6. افزایش سطح برگ و سبزینگی بالاتر برگ، کیفیت بالاتر علوفه رانوید می دهد.

کلام  آخر جهت رشد بیشتر گیاه یونجه :

 

حتما استفاده از کود زیستی بیومدیکا به میزان ۴ لیتر درهکتار ومصرف یک گالن اسیدسولفوریک ۲۰ لیتری درهرچین بصورت کودآب توصیه می گردد

 

لازم به ذکر است یونجه گیاهی پرتوقع بوده وبرای رشدخوب نیازبه دادن انواع کودهای آلی و شیمیایی فراوان دارد.

مغناطیسی نمودن بذر نیز روی افزایش برداشت تاثیر دارد

بذر، باعملیات مغناطیسی کردن، شوکه شده وازخواب بیدار می شود!

پروتئینها با آب ساختمانی پیوند خورده وجوانه زدن بذر، تسهیل می شود، بطوریکه درطی ۳ الی ۴ روزکلیه بذرها، نوک زده وسطح سبز مزرعه بطوریکنواخت تشکیل ورشد جوانه هاتسریع می شود!

 

بذر را از داخل  دستگاه مغناطیسی کننده  باید عبوردهیم درحین بذرکاری توسط دستگاه بذرکار، کیسه بذر را قبلاازقیف گذرانده وبرروی نایلونیروی زمین مسقف همراه با پودرهای جاذب رطوبت خالی می کنیم وبادست هم می زنیم. اگرقبل ازآن بذرمالی با کود em توسط اسپری نیز برروی نایلون انجام شود، بسیارغنیمت است وباید نیم ساعت درسایه فرصت داد تاباپودرجاذب رطوبت خشک شود.سپس کیسه کرده وآنرا درمخزن دستگاه بذرکارمی ریزیم. به این روش حداکثربهره وری مواد قابل دستیابی است

 

مراحل و  فرآیند فرآوری بذر شامل موارد ذیل است :

 

۱_ گذراندن بذر از قیف جهت مغناطیسی کردن بذر

۲_ اضافه کردن پودر جاذب رطوبت وغنی شده باریزمغذیها واختلاط با دست یا پارو

۳_ اسپری کودزیستی em ( چند منظوره)، سپس نیم ساعت درسایه زمان داد تا بذرها کمی خشک شوند.

توجه: البته باوجود پودر جاذب رطوبت سریعا رطوبت جذب پودر شده و بذرها سریعا آماده بذرکاری می شوند

و در پایان ممنون از کشاورزان عزیزی که مطالب فوق الذکر را مطالعه کردند، انشاالله که توانسته باشیم آموخته‌های شما در جهت رفع شوری آب به کمک دستگاه سختی گیر مغناطیسی افزوده باشیم.

امتیاز کاربران post

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

‫16 دیدگاه ها

  1. سلام خسته نباشین نصب دستگاه چطوره وقیمت .ممنون از راهنمای

  2. سلام لطفا توضیح بدین آیا اب شور مصرفی برای پد سلوزی هم تاثیر داره

  3. سلام آدرس زمین آقای کشاورز ب ما بده تا ما ی سر بزنیم بعد مزاحمتون بشیم تشکر

  4. سلام جناب مهندس خواهشا امکانش هست شماره تلفن اقای علی کشاورز داشته باشیم با ایشونم صحبتی داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا