ارائه پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

تامین پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی در شرکت آتیه انرژی

در بحث پکیج تصفیه فاضلاب با پیشرفت روزانه صنعت، تصفیه فاضلاب نیز دائماً در حال رشد و ترقی است. از اصلی‌ترین صنایعی که محیط زیست را به خطر می‌اندازد مبتوانیم به صنایع غذایی اشاره کنیم (مثل صنایع لبنیاتی، تولید گوشت و فراورده‌های گوشتی و غیره)، صنعت فولاد سازی، صنایع مقوا و تولید کاغذ، صنایع رنگ رزی و نساجی، صنایع تولید شیشه، صنایع نفتی و متعلقات آن و سایر صنایع می‌توان یاد کرد.

جهت مشاوره رایگان در باب تصفیه فاضلاب با شماره تلفن‌های شرکت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

راه حل‌های تصفیه فاضلاب صنعتی

روش اول: روش فیزیکی پکیج تصفیه فاضلاب

به راه حل‌هایی که در مدت استفاده از آنها از نیروها و خواص‌های فیزیکی مواد برای از بین بردن آنها استفاده می‌شود، روش‌های فیزیکی میگوییم. جداسازی آشغال‌ها، دانه گیری، ترسیب شیمیایی، استفاده از سیستم فیلتراسیون و ته نشین کردن مواردی از راه حل‌های مختلف فیزیکی تصفیه فاضلاب هستند.

روش دوم: روش آشغالگیری در پکیج تصفیه فاضلاب

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

آشغال گیر جلوی ورود شن و ماسه و ذرات درشت به واحدهای تصفیه خانه را می‌گیرد. استفاده از تجهیزات آشغالگیری به منظور ممانعت از ورود هر گونه آشغال وجامدات درشت به واحدهای تصفیه خانه، روش بسیار مفید و موثری در حافظت فیزیکی از پمپها و سایر تجهیزات مکانیکی از قبیل هواده‌ها، همزن‌ها و لوله‌ها در برابر آسیب دیدگی و گرفتگی احتمالی می‌باشد.

شغالگیر ها معمولاً از توری‌ها یا شبکه‌های میله‌ای ساخته می‌شوند و با نصب در مسیر جریان فاضلاب از ورود هر گونه قطعات بزرگ اجسام و آشغال به حوضچه‌های تصفیه ممانعت می‌نمایند.

آشغالگیر ها از نظر فاصله میله‌های شبکه غربال به دو نوع ریز و درشت تقسیم می‌شوند. نحوه تمیز نمودن شبکه‌های آشغالگیر به دو روش مکانیکی و دستی امکان پذیر می‌باشد.

در انواع مکانیکی، شبکه آشغالگیر با مکانیسم اتومکاتیک توسط بازوهای چنگک تمیز کننده یا روش‌های متنوع دیگر از قبیل پاشش آب، پاکسازی می‌گردد. آشغالگیرها بنابر سفارش و با توجه به ابعاد کانال جریان و یا بر مبنای دبی آب عبوری طراحی و ساخته می‌شود که در نوع خود بسیار عالی هستش.

بیشتر بخوانید: مشکلات معمول ایجاد شده در دستگاه تصفیه آب و ارائه راه حل آن

روش سوم: روش شیمیایی در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی:

به راه حل‌های که در آنها جهت از بین بردن آلاینده‌ها از مواد و واکنش‌های شیمیایی استفاده می‌شود، گفته می‌شود. هوادهی، انعقاد و لخته سازی، تبادل یون، تنظیم پ هاش از جمله روش‌های شیمیایی به حساب میاید.

روش چهارم: روش بیولوژیکی در پکیج تصفیه فاضلاب:

در این روش از عملیات بیولوژیکی جهت از بین بردن آلاینده‌ها استفاده می‌شود. روش‌های بیولوژیکی دو دسته‌اند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

۱- روش هوازی:

بعضی از عملیات‌های بیولوژیکی با استفاده از اکسیژن محلول انجام می‌شود که به آن دسته از عملیات‌ها فرآیندهای هوازی و به روش‌هایی که از فرآیندهای هوازی در آنها به کار گرفته می‌شود می‌شود، راه حل‌های های بیولوژیکی هوازی گفته می‌شود.

روش لجن فعال، لجن فعال به هوادهی گسترده، قسمت‌هایی از راه حل‌های بیولوژیکی هوازی نام دارد..

۲- روش‌های بدون هوازی در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی:

به عملیات‌هایی که در حالت بدو اکسیژن محلول به وسیله میکروارگانیسم‌ها رخ می‌دهد، عملیات بدون هوازی می گوییم. در راه حل‌های بیولوژیکی تصفیه فاضلاب از این فرعملیات کاربردی استفاده می‌شود.

روش‌های گوناگونی هستند که نمونه‌ای از روش‌های بدون هوازی تصفیه فاضلاب هستند. ناگفته نماند که سپتیک تانک‌ها به علت نبود اکسیژن محلول به مقدار کافی عملیات‌های بدون هوازی بیولوژیکی بیشتر هستند.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا