تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

هدف از این پکیج، تصفیه فاضلاب صنعتی می باشد. لازم به ذکر است در خیلی از فاضلاب های صنعتی ضرورتی برای تصفیه کامل فاضلاب دیده نمی شودزیرا باتصفیه محدود و مرحله ای نیز می توانند از پساب های خود که به حد مطلوب رسیده است استفاده نمایند وبااین امر در هزینه های مالی نیز صرفه جویی شده است. باتوجه به اینکه فاضلاب های صنعتی دارای کیفیت های متنوعی می باشد لذا پکی تصفیه فاضلاب صنعتی نیز دارای تنوع های زیاد می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش فیزیکو شیمایی

برای جداکردن بعضی آلاینده ها مثل فلزات سنگین باید از روشهای شیمیایی استفاده شود. در چنین حالاتی یک ماده شیمیایی با غلظت مشخص به فاضلاب تزریق می شود. در اثر واکنش های شیمیایی، رسوباتی تشکیل میشود، سپس این رسوبات توسط روش های فیزیکی مثل ته نشینی و فیلتراسیون از فاضلاب جدا می شوند. به دلیل استفاده همزمان از روش های فیزیکی و شیمیایی به این روش ها، روش های فیزیکوشیمیایی می گویند.

از جمله صنایعی که ازاین روش برای تصفیه فاضلاب صنعتی خود استفاده می کنند می توان به صنایع نساجی و صنایع فراورده ای فلزی اشاره نمود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

 تصفیه فاضلاب صنعتی به روش راکتور بیولوژیکی غشایی MBR

در این عصر یکی از روشهای رشد یافته تصفیه فاضلاب روش غشایی (MBR) است که در این روش جداسازی میکروب ها به وسیله غشا صورت می گیرد. با نصب این غشا ها در داخل رآکتور بیولوژیکی دیگر احتیاجی به قسمت های ته نشینی و فیلتراسیون وجود ندارد و همین غشاها کار جداسازی فاضلاب تصفیه شده از مواد نا مطلوب را انجام می دهند. بکارگیری از غشا سبب افزایش بازدهی کار در محیط کوچک به منظور تصفیه فاضلاب می شود به صورتی که مطلوبیت فاضلاب تصفیه شده به وسیله راکتور بیولوژیکی غشایی از استانداردهای فاضلاب برای تهی ساختن به آب های سطحی نیز مفید فایده تر است.

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش A2O

از رایج ترین روش ها برای از بین بردن بیولوژیکی نیتروژن و فسفر موجود در پساب صنایع برای امر تصفیه فاضلاب صنعتی، بکارگیری روش A2O است. این روش شامل سه قسمت متمایز بی هوازی- غیر هوازی- اکسیژن (Anaerobic- Anoxic- Oxic) است.

این شرکت علاوه بر طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی مواد مصرفی این صنعت را نیز تامین میکند -موادی مانند پلی الکترولیت کاتیونی، پلی الکترولیت آنیونی، فلوکولانت نانیونی

4.5/5 - (2 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا