تصفیه آب صنعتی

برندهای برتر آنتی اسکالانت کدام است؟

برترین برندهای آنتی اسکالانت کدام است؟

برندهای برتر آنتی اسکالانت

از آنتی اسکالانت در سیستم‌های تصفیه آب صنعتی RO جهت افزایش طول عمر ممبران‌ها و همچنین جلوگیری از تشکیل رسوب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد آن‌ها نیز به گونه‌ای است که به آلاینده‌های آب پیوسته و از اتصال آن‌ها به ممبران جلوگیری می‌کنند. عدم استفاده از آنتی اسکالانت‌ها در تصفیه آبصنعتی، خسارات و آسیب‌های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. از مهم‌ترین آسیب‌های آن می‌توان به بالا رفتن TDS آب و فولینگ و خرابی کامل ممبران‌های RO اشاره کرد. از همین رو جهت خرید آنتی اسکالانت باید به کیفیت و برند آن توجه داشته باشید. بنابراین می‌توان گفت در کشور ایران برندهای برتر آنتی اسکالانت در آتیه انرژی با سطح کیفی بالا تولید و ارائه می‌شوند که در ادامه به بررسی کامل این برند خواهیم پرداخت.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

بهترین برندهای آنتی اسکالانت کدام است؟

آنتی اسکالانت یکی از راه‌ کارهای مناسبی است که جهت حفاظت از دستگاه‌های RO مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلتری به نام ممبران در دستگاه تصفیه آب RO وجود دارد که از غشای نیمه تروا تشکیل شده است. حال در صورتی که در این فیلتر ایرادی وجود داشته باشد، دستگاه تصفیه آب نیز با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد. از آن رو که این ممبران بسیار حساس هستند، رسوبات نباید مانع عملکرد آن‌ها شوند.

بنابراین امروزه برای کاهش رسوبات از برندهای برتر آنتی اسکالانت استفاده می‌کنند. آنتی اسکالانت یکی از معروف‌ ترین مواد شیمیایی برای شست‌ و شوی دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی شناخته شده است.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که مورد استفاده قرار دادن آنتی اسکالانت‌های نامرغوب، می‌توانند در سیستم‌های RO تاثیر بسیار بدی داشته باشند. برخی از این تاثیرات منفی شامل افزایش نیاز به شستشوی ممبران، کاهش ظرفیت آب خروجی، کاهش طول عمر ممبران و… هستند. چند برند مرغوب آنتی اسکالانت جهت جلوگیری از ایجاد رسوب در ممبران‌های تصفیه آب با موثرترین ترکیبات ارائه شده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از بهترین مارک‌های آنتی اسکالانت در جهان می‌توان به آنتی اسکالانت فلوکن 260، آنتی اسکالانت آویستا و آنتی اسکالانت جنسیس اشاره کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این برندهای برتر آنتی اسکالانت می‌پردازیم.

آنتی اسکالانت فلوکن 260

پیشگیری از رسوب روی ممبران با آنتی اسکالانت

یکی از برندهای برتر آنتی اسکالانت، آنتی اسکالانت فلوکن 260 است. این آنتی اسکالانت تولید شده بر پایه پلی کربوکسیلیک اسید است. طبق ترکیب فلوکن ۲۶۰ در فیلترهای ممبران RO از تشکیل رسوب نمک‌های معدنی جلوگیری می‌شود. از آن رو که استفاده از آن تاثیر به سزایی در جلوگیری از ایجاد رسوب داشته، استفاده از آن به عنوان یک ضرورت شناخته شده است.

در ابتدا برای تزریق آنتی اسکالانت فلوکن توجه به بررسی میزان جریان، آنالیز آب ورودی، PH و دمای آب از اهمیت به سزایی برخوردار است. در نهایت شما می‌توانید جهت تعیین میزان آنتی اسکالانت مورد نیاز در سیستم، از کارشناسان آتیه انرژی کمک بگیرید.

ظاهر فلوکن ۲۶۰ مانند مایعی زرد رنگ و روشن بوده و بوی آن مقداری اسیدی است. در واقع این آنتی اسکالانت یک محلول اسید آلی محسوب می‌شود. بنابراین در غلظت‌های بالا بسیار خورنده است و باید جنس ظرف نگهداری آن‌ها از استیل ضد زنگ L316 یا پلاستیک (PE، GRP، PVC) باشد، زیرا این دو از مقاومت مناسبی در برابر خوردگی برخوردار هستند. معمولا این آنتی اسکالانت‌های فلوکن ۲۶۰ را در گالن‌های 25و 230 کیلوگرمی به بازار عرضه می‌کنند. ناگفته نماند این آنتی اسکالانت به هر نسبتی در آب قابل حل می‌باشد، ولی جهت اثر بخشی هر چه بهتر آن، حداقل دوز تزریق به میزان ۱۰٪ وزنی و در محدوده ۱ الی ppm6 است.

 

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی فیلتر کربنی کلیک کنید.

ویژگی های آنتی اسکالانت فلوکن 260

برخی از مزایا و ویژگی‌های مهم آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ عبارتند از:

 • کاهش بسیاری از هزینه‌های عملیاتی در سیستم
 • نیاز به تزریق کم در سیستم
 • مورد استفاده برای بسیاری از آب‌های خوراکی
 • جلوگیری از تشکیل رسوب سولفات، کربنات و فلوراید کلسیم
 • جلوگیری از فولینگ و خرابی آن
 • افزایش طول عمر‌ فیلتر ممبران
 • قابل استفاده برای انواع مختلف ممبران‌های تصفیه آب صنعتی RO
 • دارا بودن گواهینامه بین‌المللی ANS/NSF 60
 • تخیله از سیستم بدون نیاز به آب
 • کاربرد در سیستم‌هایی با بازیابی بالا
 • تاثیرگذار بودن در جلوگیری از گرفتگی سیلیس
 • مورد استفاده برای آب‌های دریایی و شور
 • دارای قابلیت تحمل دمای بالا تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد

آنتی اسکالانت آویستا 5300 vitec

از دیگر برندهای برتر آنتی اسکالانت می‌توان به آنتی اسکالانت آویستا مدل Vitec 5300 اشاره کرد. سطح کیفی آنتی اسکالانت آویستا مدل Vitec 5300، با توجه به ترکیب آن بسیار مطلوب بوده و به همین علت به راحتی از آن در سیستم‌های تصفیه آب RO استفاده می‌شود. حال برای به دست آوردن بازدهی بهتر در زمان استفاده از آن، می‌توانید از کارشناسان تصفیه آب در این زمینه کمک بگیرید، زیرا این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به نکاتی که در استفاده از آن حائز اهمیت می‌باشد، این است که استفاده از آن به صورت خالص توصیه شده است. حال جهت استفاده از آنتی اسکالانت آویستا می‌توانید از نرم‌افزار Avista Advisor در سیستم استفاده کنید.

آنتی اسکالانت آویستا Vitec ۵۳۰۰ هم مانند فلوکن ۲۶۰ است، به صورتی که می‌توان هم‌ به صورت خالص و هم رقیق شده از آن استفاده کرد. از نظر ظاهری مایعی به رنگ کهربایی روشن به همراه PH خالص و در محدوده ۵.۵ تا ۶.۵ می‌باشد. هر‌ میزان از این آنتی اسکالانت در آب قابل حل است. البته بهتر است بدانید که دوز تزریق آنتی اسکالانت آویستا حدودا بین ۲ الی ۵ میلی گرم بر لیتر بوده و میزان آن را می‌توان به طور دقیق با نرم افزار Avista Advisor محسابه کرد.

تزریق آنتی اسکالانت آویستا به دقت زیادی نیاز دارد، زیرا میزان تزریق به عوامل مختلفی همچون میزان دبی، آنالیز آب، منبع آب، نوع و نحوه آرایش ممبران، دما، PH و میزان ریکاوری سیستم بستگی دارد. معمولا پس از تزریق ماده سولفیت سدیم، تزریق آنتی اسکالانت‌ها صورت می‌گیرد، این امر برای حذف کلر آب انجام می‌شود. البته در برخی از دستگاه‌های اسمز معکوس تزریق این دو ماده به صورت همزمان صورت می‌گیرد، که باید بدانید این کار نه تنها PH آب ورودی را کاهش داده بلکه از تشکیل رسوبات کربنات کلسیم بر سطح ممبران جلوگیری خواهد کرد.

ویژگی های آنتی اسکالانت آویستا Vitec 5300

حال می‌خواهیم در ادامه به بررسی برخی از ویژگی‌های مهم آنتی اسکالانت آویستا مدل Vitec 5300 بپردازیم.

 • دارای سطح کیفی بسیار مطلوب، به همراه قیمت کاملا مناسب
 • کنترل کامل و قدرتمند رسوبات معدنی و آلی
 • سازگاری با سلولز استات و ممبران‌های پلی آمید
 • جلوگیری از ایجاد رسوبات و فولینگ ممبران‌های RO
 • نیاز به تزریق بسیار کم و مقرون به صرفه
 • مورد استفاده قرار گرفتن برای PHهای مختلف و آب‌های خوراکی کمتر از 5000
 • مورد استفاده در آب شیرین کن‌های صنعتی
 • کنترل رسوبات سولفات استرانسیوم، کربنات، سولفات و فلوریدا کلسیم و رسوبات سیلیکا
 • جلوگیری از گرفتگی غشای ممبران با لخته‌های کلوئیدی و گل و لای
 • دارای چگالی ۱.۰ تا ۱.۱۰ در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد

آنتی اسکالانت جنسیس

جلوگیری از تشکیل رسوبات در ممبران‌های تصفیه آب صنعتی RO، از قابلیت‌های بسیار مطلوب یکی دیگر از برندهای برتر آنتی اسکالانت می‌باشد. آنتی اسکالانت جنسیس LF به عنوان ضد رسوبی غلیظ عمل‌ می‌کند. حال بهتر است بدانید که با توجه به آنالیز آب ورودی، میزان تزریق آنتی اسکالانت جنسیس LF متفاوت است. بنابراین نکته‌ای که در این مورد بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است، تعیین دقیق میزان تزریق آنتی اسکالانت جنسیس در سیستم است. برای این کار می‌توان در سیستم از نرم‌افزار Genesys membrane master استفاده کرد.

آنتی اسکالانت جنسیس محلولی خنثی و ساخته شده از اسید فسفولیک و مواد غیر سمی است. این ضد رسوب غلیظ از ایجاد فلزات سه ظرفیتی همچون آلومینیوم، آهن، منگنز و رسوبات معدنی جلوگیری می‌کند. بهتر است بدانید که سازگاری این ضد رسوب با انواع لوله‌های کربن استیل و مواد مشابه دیگر، به دلیل نوع ترکیبات آن است. جهت استفاده از آن طبق استاندارد NSF باید در غلظت کمتر از ۵ppm از آن مورد استفاده قرار گیرد. آنتی اسکالانت جنسیس انواع مختلفی دارد و همه‌ی انواع آن در آتیه انرژی موجود است، که در گالن‌های ۲۵، ۲۵۰ و ۱۳۰۰ کیلو گرمی به بازار ارائه می‌شوند.

ویژگی های آنتی اسکالانت جنسیس

در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های یکی دیگر از برندهای برتر آنتی اسکالانت، یعنی آنتی اسکالانت جنسیس LF می‌پردازیم. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • سازگار بودن با ممبران‌های پلی آمید
 • جلوگیری کردن از تشکیل رسوب معدنی و آهن
 • مورد استفاده قرار گرفتن برای انواع فیلترهای ممبران اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون
 • بازدارنده رسوب برای آب‌های شور مثل آب دریا و آب ورودی حاوی آهن
 • ممانعت از تشکیل رسوبات در ممبران‌های تصفیه آب صنعتی
 • دارای ترکیبات غیر سمی
 • قابلیت رقیق سازی با آب خالص و به هر نسبتی
 • کنترل بسیار قوی رسوب سیلیکا
 • جلوگیری از تشکیل رسوبات سولفات کلسیم و کربنات، سیلیکا، منگنز و سولفات باریم و استرانسیوم
 • افزایش طول عمر فیلتر ممبران و ممانعت از خرابی زود هنگام آن

نکات ایمنی قابل توجه جهت کار با آنتی اسکالانت

بالا بردن طول ممبران با آنتی اسکالانت

هنگام استفاده از برندهای برتر آنتی اسکالانت‌ باید به نکات زیر توجه کنید و به یاد داشته باشید که عدم رعایت این نکات می‌تواند خطرات بسیار زیادی را برای شما در پی داشته باشد.

 • بو کردن آنتی اسکالانت می‌تواند باعث التهاب گلو و بینی شده و حتی سیستم ریوی شما را نیز تحریک کند. در صورتی که به این مورد توجه نکنید سلامتی شما به خطر خواهد افتاد. برای رعایت این نکته باید از ماسک‌های ضد اسید و فیلتردار که دارای قابلیت حذف گازهای معدنی و آلی هستند، استفاده کنید.
 • حال در صورتی که این ماده با پوست انسان برخورد داشته باشد، می‌تواند حساسیت‌های پوستی و التهاب شدید در پوست را ایجاد کند. برای ممانعت از این خطر می‌توانید از دستکش‌های مخصوص استفاده کنید. بنابراین اگر به هر دلیلی این ماده با پوست برخورد داشت باید فورا قسمت مورد نظر پوست خود را به مدت ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید.
 • در صورتی که از نزدیک بخواهید این ماده را مشاهده کنید، ممکن است با چشم برخورد داشته و باعث سوختگی در چشم می‌شود. این امر ممکن است خدای ناکرده موجب از دست دادن بینایی شما شود. بنابراین استفاده از عینک‌های مخصوص کار با مواد شیمیایی نیز بسیار توصیه شده است. در مواقع بروز هر گونه مشکل فورا چشم را با آب فراوان به مدت ۱۵ دقیقه شستشو داده و در صورت لزوم حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر به طور اتفاقی این ماده شیمیایی بلعیده شود، باعث سوزش معده شده و سیستم گوارش و بدن انسان را درگیر خواهد کرد. در این شرایط نباید به هیچ عنوان فرد را وادار به استفراغ کنید، بلکه خونسردی خود را حفظ کرده و به اورژانس مراجعه کنید.

در نهایت اگر قصد خرید آنتی اسکالانت با کیفیت و با قیمت مناسبی را دارید، حتما به سایت https://atie-energy.com/ مراجعه کرده و از کارشناسان آتیه انرژی برای خرید کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا