اخبار صنعت تصفیه آب صنعتی و کشاورزی ایران

مسایل مربوط به نگهداری تصفیه آب صنعتی – قسمت اول

الف : درج کردن فشار ورودی و خروجی از فیلتر های میکرونی دستگاه تصفیه آب: این محاسبه شامل فشار ورودی و خروجی فیلترها (شنی، کربنی، و کارتریج) در مسیر ورودی دستگاه آب شیرین کن صنعتی  است.

متوازن نبودن مابین فشار ورودی و خروجی فیلتر ها از الاعم مقدار گرفتگی فیلتر میکرونی می باشد که این عامل می تواند به عنوان یک علامت برای زمان بک فاش باشد.

ب: میزان کلر آزاد داخل اب مرتب چک شود: محاسبه اندازه کلر آزاد یا درشتی کل کلر در آب ورودی دستگاه تصفیه آب صنعتی  الزامی می باشد و نباید به هیچ وجه کلر آزاد داخل آب ورودی موجود باشد.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی لامپ یو وی کلیک کنید.

با قیاس کردن مقدار این شاخص ها کار آمدیه فیلتر های کربن فعال یا عملیات شیمیایی از بین بردن کلر از آب ورودی مورد بر رسی قرار گرفته می شود و اگر مشکلی در کارکرد کربن فعال یا اضافه کردن مواد شیمیایی به سرعت مشکل رفع شود.

ج: نوشتن فشار های ورودی و خروجی در فیلترهای میکرونی دستگاه تصفیه آب :

فشار آب ورودی در ورودی و خروجی فیلتر میکرونی به ثبت می رسد.

تفاوت فشار میان ورودی و خروجی فیلترهای میکرونی می تواند نشانه ای باشد از گرفتگی آنها.

د: کنترل کردن درجه دمای آب:

دمای حرارت مسئله بسیار مهمی در به کار آمدن دستگاه تصفیه آب می باشد.

PH  آب قبل از دستگاه : ph ر: آب خام ورودی به دستگاه تصفیه آب نکته خیلی مهمی در عملکرد قابل قبول و خوشایند دستگاه می باشد.

تنظیم اندازه ph  آب ورودی و تحت نظر داشتن متداول آن جهت پیشگیری از ایجاد رسوب روی سطح ممبران یک عملکرد مهم به حساب می آید.  اکثرا دستگاه های تصفیه آب فقط در یک حدود ph  مخصوص توانایی برای انجام کار دارند و غیر از این غالب محدود ممبران ها در خطر ایجاد رسوب و اوت شدن قرار میگیرند.

ز:  برای مشخص کردن اندازه کارکرد دقیق دستگاه تصفه آب و زیر نظر داشتن تایم تعمیرات دوره ای و به دست اوردن مقدار زمانی که دستگاه تصفیه آب در دوره چک مهم است.

4/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا