تصفیه آب صنعتی

آب شیرین کن دریایی (شیرین سازی آب دریا)

آب شیرین کن دریایی جهت تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس

شرکت آتیه انرژی تلاش (سهامی خاص) با استفاده از علوم مدرن و بکارگیری از افراد ماهر، متعهد، کارآزموده، علمی و ایضاً، پتانسیل طراحی و ساخت بالا در به ثمر رساندن پروژه های تصفیه آب و فاضلاب، این آمادگی را دارد که خدمات زیر را به متقاضیان گرامی ارائه عرضه می دارد.

*طراحی ، ساخت ، تعبیه و راه اندازی سیستم های آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس (RO)*

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه آب شیرین کن کلیک کنید.

ویژگی های مهم دستگاه های شیرین سازی آب دریا (تصفیه آب دریا) شرکت آتیه انرژی تلاش

  1. استفاده از ممبرین (ممبران) های پلی آمید TFC ویژه آب دریا که انرژی کمتری مصرف و نمک بالایی را حذف می کند.
  2. پرشروسل های FRP در دو قطر 4 و 8 اینچ و محدوده فشار psig 1200
  3. در دستگاه های شیرین سازی آب دریا، پمپ های سانتریفیوژ فشار قوی از جنس سوپر Duplex  استفاده شده است.
  4. در آب شیرین کن دریایی برای از نو به دست آمدن انرژی برای مصرف برق کمتر سیستم بازیافت استفاده شده است.

دستگاه شیرین سازی آب دریا

با توجه به اینکه تی دی اس آب دریا بالاست و آب دریا جزو آب های فوق العاده سخت محسوب می شود، لذا باید در طراحی و ساخت آب شیرین کن دریایی نهایت دقت را به عمل نمود تا سیستم تصفیه آب دریا که برای مصرف کننده ساخته می شود، به بهترین نحو ممکن ساخته شود. بنابراین در زمان بهره برداری از دستگاه شیرین کن آب دریا، کمترین مشکل را با دستگاه خواهیم داشت.

به عنوان مثال باید سیستم پیش تصفیه دستگاه شیرین سازی آب دریا طوری طراحی گردد که آب ورودی به ممبران عاری از هرگونه آلودگی میکروبی، جلبک و ذرات درشت معلق در آب باشد.

ویا در انتخاب جنس پمپ ها نهایت دقت را نمود که بعد از مدت کوتاهی بدنه پمپ آسیب نبیند و باعث مشکل برای دستگاه نشود. شرکت آتیه انرژی تلاش معمولا پمپ های سوپرداپلکس را برای آب شیرین کن دریایی پیشنهاد می کند. چون آب دریا به این دلیل که دارای املاح سنگین و زیادی در خود می باشد می تواند برای پمپ خوردگی ایجاد نماید که پمپ های سوپرداپلکس دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی هستند.

Sea water desalination system
Sea water desalination system

مسئله دیگری که باید در طراحی دستگاه تصفیه آب دریا لحاظ نمود، انتخاب فشار مناسب پمپ طبقاتی و پمپ ورودی است. باتوجه به اینکه اصول کار دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس براساس فشار اسمزی است، لذا برای اینکه عمر ممبران ها بیشتر و تولید آب هر ممبران مناسب باشد، بایستی فشاری که به ممبران می خواهیم وارد کنیم، درست طراحی گردد.

به منظور بررسی محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

فاکتور دیگری که باید در بحث طراحی لحاظ گردد انتخاب صحیح تعداد ممبرانها می باشد –تعداد ممبرانهای دستگاه تصفیه آب دریا هرچه بیشتر باشد استراحت دستگاه بیشتر خواهد بود و دستگاه مجبور نخواهد بود کل شبانه روز را روشن باشد و آبدهی داشته باشد .حتما باید در انتخاب تعداد ممبرانها دست بالا را درنظر گرفت تا مجبور نباشیم در مدت کوتاهی ممبران تعویض نماییم-باید تلاش کنیم هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب دریا به حداقل ممکن برسد.

در زمینه بهره برداری از دستگاه آب شیرین کن دریایی هم باید سرویس و نگهداری به نحو احسنت صورت بگیرد.

  • موادی که باید در آب تزریق شود باید بهترین کیفیت را داشته باشد.
  • بک واش فیلتر شنی و فیلتر کربنی منظم صورت بگیرد.
  • فیلتر های میکرونی به موقع بازدید و یا تعویض بشوند.
  • از های با کیفیت برای پیشگیری از رسوب روی سطح ممبران استفاده شود و….

در کشت هایی که مصرف آب بهینه است و از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می شود می توان با شیرین کردن آب دریا توسط دستگاه، محصول خوبی تولید نمود -با توجه به اینکه مناطق جنوب کشور دارای خاک حاصل خیز هستند ولی از مشکل کم آبی رنج میبرند تصفیه آب دریا می تواند کمک خوبی نماید.

لازم به ذکر است استفاده از دستگاه های شیرین سازی آب دریا، برای استفاده از آب دریا فقط راه کار کوتاه مدت است و باید اگر در مقیاس ملی به این قضیه نگاه کنیم، ابتدا باید مصرف آب را در کشور بهینه نمایم و جلوی هدر رفت آب را در تمامی صنایع بگیریم. مخصوصاً در صنعت کشاورزی که میزان مصرف آب و میزان هدر رفت اب بالا است.

قیمت فروش دستگاه آب شیرین دریایی
قیمت فروش دستگاه آب شیرین دریایی

لذا در ابتدای امر باید کلیه صنایعی که با اب کار می کنند استفاده از آب را در آن صنایع بهینه کنیم تا از حداقل اب بتوانیم حداکثر استفاده را بنمایم.

به عنوان مثال سیستم های آب های کشاورزی باید حتماً سیستم های انتقالی تحت فشار باشد تا کمترین دور ریز آب را داشته باشیم. همچنین در صنایعی که با آب کار می کنیم از دور ریز آب و پساب آب استفاده کرده و با تصفیه مجدد آن را باز چرخانی کنیم و در ابتدای مسیر مجدد از آن استفاده کنیم‌‌‌. باتوجه به این که خطر کم آبی دنیا را تهدید میکند، اگر درست مصرف نماییم، می توانیم به آینده خوش بین باشیم، در غیر اینصورت، خطرات جبران ناپذیری اتفاق خواهد افتاد.

برای اخذ اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت انواع دستگاه های آب شیرین کن دریایی، با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره رایگان متخصصان ما استفاده کنید. 02188420878

امتیاز کاربران post

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا