آب شیرین کن دریایی

آب شیرین کن دریایی جهت تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس

شرکت آتیه انرژی تلاش (سهامی خاص) با استفاده از علوم مدرن و بکارگیری ازافراد ماهر و متعهد و کارآزموده و علمی و ایضا پتانسیل طراحی و ساخت بالا در به ثمر رساندن پروژه های تصفیه آب و فاضلاب ، این آمادگی را دارد که خدمات زیر را به متقاضیان گرامی ارائه عرضه می دارد.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

*طراحی ، ساخت ، تعبیه و راه اندازی سیستم های آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس (RO)*

ویژگی های مهم دستگاه های شیرین سازی آب دریا (تصفیه آب دریا)ساخت شرکت آتیه انرژی تلاش:

  1. استفاده از ممبرین(ممبران ) های پلی آمید TFC ویژه آب دریا که انرژی کمتری مصرف می کند ونمک بالایی را حذف می کند.
  2. پرشروسل های  FRP در دو قطر ۴ و ۸ اینچ و محدوده فشار psig 1200
  3. در آب شیرین کن های دریایی پمپ های سانتریفیوژ فشار قوی از جنس سوپر Duplex  استفاده شده است.
  4. در آب شیرین کن دریایی برای از نو به دست آمدن انرژی برای مصرف برق کمتر سیستم بازیافت استفاده شده است.

تولیدکننده آب شیرین کن دریایی

با توجه به اینکه تی دی اس آب دریا بالاست و آب دریا جزو آب های فوق العاده سخت محسوب می شود لذا باید در طراحی و ساخت آب شیرین کن دریایی نهایت دقت را نمود تا سیستم تصفیه آب دریا که برای مصرف کننده ساخته می شود به بهترین نحو ممکن ساخته شود تا در زمان بهره برداری از آب شیرین کن دریایی کمترین مشکل را با دستگاه داشته باشیم.

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

به عنوان مثال باید سیستم پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن دریایی طوری طراحی شود که آب ورودی به ممبران عاری از هرگونه آلودگی میکروبی، جلبک و ذرات درشت معلق در آب باشد.

تولیدکننده آب شیرین کن دریایی

ویا در انتخاب جنس پمپ ها نهایت دقت را نمود که بعد از مدت کوتاهی بدنه پمپ آسیب نبیند و باعث مشکل برای آب شیرین کن نشود .شرکت آتیه انرژی تلاش معمولا پمپ های سوپرداپلکس را برای آب شیرین کن دریایی پیشنهاد میکند .چون آب دریا به این دلیل که دارای املاح سنگین و زیادی در خود می باشد می تواند برای پمپ خوردگی ایجاد نماید که پمپ های سوپرداپلکس دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی هستند.

مسئله دیگری که باید در طراحی دستگاه تصفیه آب دریا لحاظ نمود انتخاب فشار مناسب پمپ طبقاتی و پمپ ورودی می باشد .باتوجه به اینکه اصول کار دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس براساس فشار اسمزی می باشد لذا برای اینکه عمر ممبران ها بیشتر شود و تولید آب هر ممبران مناسب باشد باید فشاری که به ممبران میخواهیم وارد کنیم درست طراحی شود.

فاکتور دیگری که باید در بحث طراحی لحاظ گردد انتخاب صحیح تعداد ممبرانها می باشد –تعداد ممبرانهای دستگاه تصفیه آب دریا هرچه بیشتر باشد استراحت دستگاه بیشتر خواهد بود و دستگاه مجبور نخواهد بود کل شبانه روز را روشن باشد و آبدهی داشته باشد .حتما باید در انتخاب تعداد ممبرانها دست بالا را درنظر گرفت تا مجبور نباشیم در مدت کوتاهی ممبران تعویض نماییم-باید تلاش کنیم هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب دریا به حداقل ممکن برسد.

در زمینه بهره برداری از دستگاه آب شیرین کن دریایی هم باید سرویس و نگهداری به نحو احسنت صورت بگیرد.

  • موادی که باید در آب تزریق شود باید بهترین کیفیت را داشته باشد.
  • بک واش فیلتر شنی و فیلتر کربنی منظم صورت بگیرد.
  • فیلتر های میکرونی به موقع بازدید و یا تعویض بشوند.
  • از های با کیفیت برای پیشگیری از رسوب روی سطح ممبران استفاده شود و….

به منظور بررسی محصولات، بر روی آنتی اسکالانت کلیک کنید.

در کشت هایی که مصرف آب بهینه است و از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می شود می توان با شیرین کردن آب دریا توسط آب شیرین کن دریایی محصول خوبی تولید نمود -با توجه به اینکه مناطق جنوب کشور دارای خاک حاصل خیز هستند ولی از مشکل کم آبی رنج میبرند تصفیه آب دریا می تواند کمک خوبی نماید.

لازم به ذکر است استفاده از آب شیرین کن دریایی برای استفاده از آب دریا فقط راه کار کوتاه مدت میباشد و باید اگر در مقیاس ملی به این قضیه نگاه کنیم ابتدا باید مصرف آب را در کشور بهینه نمایم و جلوی هدر رفت آب را در تمامی صنایع بگیریم  مخصوصا در صنعت کشاورزی که میزان مصرف آب و میزان هدر رفت اب بالا میباشد.

تولیدکننده آب شیرین کن دریایی

لذا در ابتدای امر باید کلیه صنایعی که با اب کار میکنند استفاده از آب را در آن صنایع بهینه کنیم تا از حداقل اب بتوانیم حداکثر استفاده را بنمایم.

به عنوان مثال سیستم های آب های کشاورزی باید حتما سیستم های انتقالی تحت فشار باشد تا کمترین دور ریز آب را داشته باشیم در صنایعی که با آب کار میکنیم از دور ریز آب و پساب آب استفاده نمیام و با تصفیه مجدد آن را باز چرخانی کنیم و در ابتدای مسیر مجدد از آن استفاده کنیم‌‌‌. باتوجه به این که خطر کم آبی دنیا را تهدید میکند اگر درست مصرف نمایم میتوانیم به آینده خوش بین باشیم.

برای اخذ اطلاعت بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان با کارشناس های ما ،با شرکت آتیه انرژی تلاش ،تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۷۸

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا