تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب به روش چربی گیر فاضلاب

معلق سازی از کارهای واحدی است که برای جداسازی ذرات جامد یا مایع از یک فاز مایع به منظور چربی گیری فاضلاب برای امر تصفیه فاضلاب استفاده می شود. تعداد زیادی از فاضلاب های صنعتی حاوی مقدار زیادی چربی و روغن و مواد شناور است که برای تصفیه فاضلاب بیاد چربی گیری از فاضلاب انجام شود.

تهی کردن این شکل فاضلابها سبب مسدودیت چاههای جاذب و آلودگی منابع آب سطحی و زیرزمینی می شود. به خاطر کم بودن جرم حجمی و سبک بودن چربی و روغن، توجیه استفاده از روش چربی گیری به منظور تصفیه فاضلاب از طریق شناورسازی است.

چربی گیر ثقلی در تصفیه فاضلاب صنعتی

این مدل چربی گیرها دفنی هستند به منظور از بین رفتن چربی های آشپزخانه در طرح های تصفیه فاضلاب از روش چربی گیری ثقلی استفاده می شود.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی رسوب در برج خنک کننده کلیک کنید.

تصفیه فاضلاب به روش چربی گیر فاضلاب

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش API

در جداسازی روغن، روغن آزاد در سطح تانک شناور می شود و بعد از آن از بین می رود. موقعیت و شرایط مشابه نگه داری برای ته نشینی ذرات است، به جز اینکه قطرات و ذرات سبکتر از آب به سطح سیال بالا می رود.

طراحی جداسازی ثقلی بر اساس مختصات موسسه نفت آمریکا (API) به منظورتصفیه فاضلاب بر پایه جداسازی همه قطرات روغن آزاد بزرگتر از 0,015 cm است.

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش CPI

در این مدل، جداسازی چربی و روغن به وسیله صفحات داری موج خمیده انجام می شود. جداسازهای صفحه ای بخاطر جداسازی قطرات روغن بزرگتر از 0.600 cm با بیشترین بازدهی طراحی شده اند. در عمل به اثبات رسیده است که جداسازی ذرات 0.600 cm، عمدتا باعث بدست امدن خروجی با غلظت روغن آزاد غیر امولسینه زیر 10 mg/lit می شود. مدل جداسازی روغن به روش cpi می تواند دستی و یا توسط اسکیمر روی سطح انجام گردد.

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش DAF

در سیستم شناورسازی با هوای محلول (DAF)، هوا به همراه چندین اتمسفر فشار در فاضلاب حل شده، سپس فشار تا حد فشار اتمسفر کم می شود. نتیجتا حباب های کوچک هوا از محلول آزاد شده به سطح حوضچه حرکت کرده و ذرات سبک مثل چربی و روغن را همراه خود به سطح راهبری می دهند و به وسیله پاروهای کف روب جمع آوری می در از مواد منعقد کننده قبل ازورود جریان به قسمت شناور سازی استفاده می شود تزریق بسته می شوند فلکولاتور مخازن انعقاد و دلمه سازی صورت می گردد.

تصفیه فاضلاب به روش DOF

مدل dof نوع دیگر از روش های رایج بخاطر از بین بردن روغن موجود در پساب صنایع مخ گوناگون است. روش dof تا قسمتی شبیه روش DAF است، با این تمایز که درروش dof به جای اکسیژن محلول، ازن با چندین اتمسفر فشار در فاضلاب محلول شده و بعد با کم شدن فشار تا فشار اتمسفر، با به وجود آمدن حباب های کوچک چربی موجود در پساب به سطح فاضلاب انتقال داده شده و به این شکل چربی و روغن موجود از پساب از بین می رود.

 

4/5 - (1 امتیاز)

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا