میزان مصرف آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت برای جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی ممبران هاو دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس و سیستم‌های نانوفیلتراسیون بسیار مفید و توصیه می‌شود. از تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم، سولفات‌ها و آهن ممانعت می‌کند.

آنتی اسکالانت در محدودهٔ گسترده‌ای از شرایط کارکرد دستگاه و تا اندیس لانژلیر (LSI) حدود ۳ مقدار PH بین ۵ تا ۸.۵ و مقدار سیلیکای حدود ۱۰۰ ppm در آب خام مسمر ثمر است

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه آنتی اسکالانت کلیک کنید.

ویژگی‌های آنتی آسکالانت

حالت فیزیکی: مایع

PH محصول ۱%: کمتر از ۲

دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی

قیمت دستگاه فقط و فقط یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می باشداین دستگاه دارای مخزن پایین۵ لیتری می باشد و با هر بار پر کردن مخزن حداقل ۳ هزار بار می توان دستها را ضدعفونی کرد.
دستگاه ضد عفونی کننده دست

رنگ: زرد کمرنگ

مقدار انحلال در آب: کاملاً محلول

میزان و چگونگی مصرف آنتی اسکالانت:

بشکل ندیم و قالبا در محل نصب فیلتر کارتریج تزریق می‌شود. حدود ppm 3 یعنی ۳ گرم به ازای هر متر مکعب آب خام (ورودی) دستگاه اسمز معکوس از راه سیستم تزریق مواد شیمیایی که روی دستگاه RO وارد می‌گردد.

میزان تزریق به وسیله درجه تزریق پمپ و غلظت محلول ساخته شده تنظیم می‌شود. میزان دقیق تزریق با توجه به آنالیز آب خام و مقدار بازیابی (Recavery) سیستم اسمز معکوس به شمار می‌آید.

بسته بندی: بشکه‌های پلاستیکی ۲۰ تا ۲۰۰ لیتری (۲۵ و ۲۵۰ کیلو گرمی) موارد ایمنی: می‌بایست از هرگونه برخورد و تماس با چشم و پوست بدن ممانعت به عمل بیاید و محل نگه داری آن ظروف کاملاً بسته و مکان خشک و تاریک است.

با توجه به این که هزینه خرید ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی هزینه بالایی است و در بحث نگهداری و سرویس‌های خوب آب شیرین کن، هدف این است که عمر ممبران را بالا ببریم که از اوت شدن ممبران در زمان‌های کوتاه جلوگیری به عمل آید لذا توصیه می‌شود که آنتی اسکالانت استفاده شده در دستگاه تصفیه آب مرغوب باشد تا بتواند مانع از ایجاد رسوب در سطح ممبران باشد زیر تنها عامل بازدارنده در دستگاه آب شیرین کن برای عدم چسبندگی رسوبات بر روی ممبران آنتی اسکالانت می‌باشد.

به منظور بررسی و خرید محصولات، بر روی دستگاه تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

لازم به ذکر است میزان تزریق آنتی اسکالانت باید بر اساس آنالیز آب ورودی به دستگاه آب شیرین کن محاسبه گردد.

تزریق کم‌تر از حد لازم و بیشتر از حد لازم می‌تواند تاثیرات منفی روی ممبران ایجاد کند. در کنار تزریق آنتی اسکالانت مناسب توصیه می‌شود که پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن نیز مرتب چک کردد و فیلترهای شنی کربنی بک واش گردد و فیلترهای میکرونی به موقع تعویض گردد تا بتوانیم عمر ممبران دستگاه‌های آب شیرین کن را بالا ببریم.

شرکت آتیه انرژی

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بادراختیار داشتن کادری متخصص و متعهد خدمات خود را در زمینه ی مشاوره و طراحی ، ساخت وتولید سیستم ها و فرایندهای جدید تصفیه آب، ساخت واجرای سیستم های تصفیه آب صنعتی و پکیج های تصفیه فاضلاب، خدمات خود را بدین شرح اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا